1. صفحه اصلی
  2. »
  3. سیاست
  4. »
  5. تاکید وزرای امور خارجه ایران و…

تاکید وزرای امور خارجه ایران و پاکستان بر محور همکاری‌های امنیتی و نظامی

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت امور خارجه، وزرای امور خارجه ایران و پاکستان طی چند روز گذشته برای دومین بار تلفنی گفتگو کردند. گفتگو انجام دادند

در پاسخ به تماس تلفنی جلیل عباس جیلانی، وزیر امور خارجه پاکستان، حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه ضمن خواندن اهمیت جایگاه پاکستان در سیاست خارجی و همسایگی جمهوری اسلامی ایران گفت: شایسته است محور همکاری های امنیتی و نظامی را که مورد توافق و تاکید مسئولان قرار گرفته است دنبال کنیم. از دو کشور در گذشته.”

امیر عبداللهیان وی با بیان اینکه نیروهای امنیتی ایران در همان ابتدا با هرگونه عملیات تروریستی در پایگاه های عملیاتی خود مقابله می کنند، افزود: این نیروها اجازه حرکت عملیاتی به تروریست ها را نمی دهند.

رئیس دستگاه دیپلماسی ایران با اشاره به عملیات ضد تروریستی اخیر ستاد مرکزی ایران علیه گروهک جیش بی عدالتی که مسئول بسیاری از عملیات تروریستی از جمله حمله اخیر به ایستگاه پلیس است راسک و تاکید کرد: این اقدام عملیاتی در راستای وظایف فوری قرارگاه عملیاتی سیستان و بلوچستان و خنثی سازی تهدید فوری تروریستی بوده که بر اساس شواهد و مستندات بیش از پنجاه تروریست در این مکان آماده اقدام هستند. آنها تروریست علیه ایران بودند که با اقدام به موقع نیروهای ایرانی خنثی شدند.

امیر عبداللهیان وی با تاکید بر احترام جمهوری اسلامی ایران به حاکمیت و تمامیت ارضی دوست، برادر و همسایه پاکستان، گفت: حاکمیت و تمامیت ارضی پاکستان مایه نگرانی ماست و همکاری دو کشور برای خنثی سازی و نابودی ضروری است. اردوگاه های تروریستی در پاکستان

وی افزود: در شرایطی که رژیم صهیونیستی در حال کشتار زنان و کودکان در فلسطین است، نیاز به اتحاد جهان اسلام و کشورهای بزرگ و موثر بیش از پیش احساس می شود.

جلیل عباس جیلانی وزیر امور خارجه پاکستان در این گفتگوی تلفنی با اشاره به اهداف مشترک دو کشور در مبارزه با تروریسم گفت: نگرش مشترک در مبارزه با تروریسم هسته اصلی همکاری بین دو کشور است. دو کشور و پاکستان همواره بر روابط برادرانه و سازنده با ایران تاکید داشته است. حاکمیت و تمامیت ارضی همواره یکی از دغدغه های جدی پاکستان است.

وی با تاکید بر علاقه و احترام ویژه ملت و دولت پاکستان به جمهوری اسلامی ایران، بر توسعه روابط برادرانه در همه ابعاد بین دو کشور تاکید کرد و افزود: ما دو همسایه دیرینه و مسلمان هستیم، تروریسم مایه ماست. دشمن مشترک است و ما نباید با تروریست ها و دشمنان رفتار کنیم. روابط اجازه سوء استفاده را می داد.

وزیر خارجه پاکستان گفت: همکاری و برادری محور اصلی کار ما است. وزیر خارجه پاکستان نیز از امیر عبداللهیان وی از اسلام آباد برای یک دیدار رسمی دعوت کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *