1. صفحه اصلی
  2. »
  3. جامعه
  4. »
  5. آغاز بارش‌ها از روز دوشنبه در…

آغاز بارش‌ها از روز دوشنبه در کشور / بازگشت آلودگی هوا به ۴ کلان‌شهر

آغاز بارش‌ها از روز دوشنبه در کشور / بازگشت آلودگی هوا به ۴ کلان‌شهر

صادق ضیائیان در گفت و گو با خبرنگار به گزارش میهن تجارت با اشاره به آخرین وضعیت جوی کشور اظهار کرد: امروز در اکثر نقاط کشور و در کمربند شمالی به ویژه سواحل شمالی کشور جوی آرام و پایدار پیش بینی می شود. افزایش نسبی دما وجود دارد و در شهرهای صنعتی تهران، کرج، اراک و اصفهان افزایش غلظت آلاینده های جوی پیش بینی می شود.

وی افزود: از ظهر یکشنبه به تدریج از غلظت آلاینده ها در کلانشهرها کاسته می شود و در غرب و شمال غرب کشور ابری، بارش پراکنده و وزش باد و روز دوشنبه با هجوم شمال. حرکت به سواحل دریای خزر ابری و بارش باران خواهد بود. وزش باد همراه با کاهش نسبی دما در گیلان، مازندران و اردبیل آغاز می شود.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران خطرات جوی تصریح کرد: روز دوشنبه در مناطق شمال غرب، غرب و البرز مرکزی شاهد افزایش ابر، بارش برف، باران و وزش باد و روز سه شنبه با ورود سامانه بارشی در غرب این کشور شامل کل کمربند غربی کشور، دامنه های جنوبی البرز واقع در قزوین، البرز، تهران و کل سواحل دریای خزر خواهد بود.

ضیائیان ادامه داد: روز سه شنبه در جنوب آذربایجان غربی، شمال کردستان و زنجان، نیمه شرقی آذربایجان شرقی و استان اردبیل و ارتفاعات البرز مرکزی بارش برف رخ می دهد و بارش در گیلان و غرب مازندران شدید است.
وی گفت: روز چهارشنبه بارش این سامانه در استان های واقع در نواحی غربی و شمالی کشور خواهد بود و در گیلان، غرب مازندران و شمال زنجان بارش شدید باران و برف و دریای خزر مواج خواهد بود. سه شنبه و چهارشنبه پیش بینی می شود.

ضیائیان خاطرنشان کرد: وضعیت فعلی آب و هوای استان اصفهان صاف تا کمی ابری همراه با غبار رقیق، افزایش ابر از بعدازظهر با حداکثر 18 و حداقل 1- درجه سانتی گراد و در روز یکشنبه آسمان صاف تا قسمتی است. ابری گاهی افزایش ابر و وزش باد با حداکثر 19 درجه و حداقل یک درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *