1. صفحه اصلی
  2. »
  3. جامعه
  4. »
  5. آخرین اخبار از کسری خدمت سربازی…

آخرین اخبار از کسری خدمت سربازی تا اعطای وام و فراخوان مشمولان بهمن ۱۴۰۲

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت، سازمان وظیفه عمومی لطفاوزارت آموزش و پرورش و ستاد مرکزی آموزش مهارتی ستاد وظیفه نیروهای مسلح در خصوص فراخوان مشمولان اعزام به خدمت پایه در بهمن ماه 1402، بهره مندی هنرستان ها از یک ماه خدمت سربازی، دستورالعمل کارکنان شرکت های خلاق به بهره مندی از مزایای فرماندهی و برنامه ریزی برای اعطای وام به 3040000 سرباز ماهر ابلاغ شد تا سربازان بر اساس شرایط خود از موضوعات مطرح شده از جمله کمبود خدمت و وام بهره مند شوند.

فراخوان مشمولان اعزام پایگاه خدماتی بهمن ماه 1402

سازمان وظیفه عمومی لطفا وی در اطلاعیه ای اعلام کرد: کلیه داوطلبانی که در بهمن ماه 1402 نامه آماده خدمت دریافت کرده اند با مراجعه به یکی از دفاتر خدمات الکترونیک نیروی انتظامی (پلیس +10)، معرفی نامه داوطلبان را به مراکز آموزشی دریافت و معرفی کنند. با اطلاعات موجود در آن مطابقت دهید. به آن عمل کند

این دسته از مشمولان باید روز یکشنبه اول بهمن ماه 1402 در زمان و مکان و مراکز اعلام شده در معرفی نامه مشمولان حضور یافته و به خدمت دوره ضرورت اعزام شوند.

مشمولان اعزام باید برگه مننژیت و واکسیناسیون مضاعف، اصل مدارک مورد نیاز مانند برگ آماده به خدمت، برگ معرفی، برگه واکسیناسیون، کارت ملی و شناسنامه و مدارک مربوط به شرایط ویژه در روز اعزام

عدم حضور به موقع در زمان و مکان تعیین شده غیبت محسوب می شود و طبق ماده 10 و 58 قانون وظیفه عمومی با آن برخورد خواهد شد.

هنرستان ها از یک ماه خدمت سربازی بهره مند می شوند

عباس بیات، مدیر کل دفتر آموزش فنی حرفه ای و دانشیار وزارت آموزش و پرورش وی در خصوص ابلاغ تصویب خدمت کوتاه مدت یک ماهه برای هنرجویان هنرستان اظهار کرد: خدمت سربازی کوتاه مدت یک ماهه ابتدا در قرارگاه آموزشی ستاد کل نیروهای مسلح مطرح شد، در آنجا تصویب شد و اکنون نیز به تصویب رسیده است. با تایید نهایی اطلاع رسانی می شود.

وی با بیان اینکه از این پس تمامی هنرجویان هنرستان از یک ماه کسری خدمت سربازی برخوردار می شوند، افزود: از آنجایی که تمامی رشته های هنرستان ما مهارت پایه است، این کسری خدمت یک ماهه شامل وضعیت تمامی هنرجویان هنرستان می شود. .

مدیرکل دفتر آموزش فنی و حرفه ای وزارت آموزش و پرورش گفت: قرار است از کل دوران سربازی پسرانی که در هنرستان تحصیل کرده اند یک ماه کسر شود و آیا این تسهیلات شامل مناطق محروم می شود یا خیر. یا نه بستگی به قوانین عمومی نظام وظیفه دارد. عمومی بستگی دارد.

وی در پاسخ به اینکه آیا این تسهیلات فقط شامل آن دسته از هنرجویان می شود که بلافاصله پس از فارغ التحصیلی فارغ التحصیلی برای خدمت سربازی اقدام کرده اند یا پسرانی که دانشجوی هنرستان بوده و اکنون دانشجو هستند نیز می توانند از این خدمت کوتاه یک ماهه استفاده کنند، تصریح کرد: شامل هنرجویان هنرستانی نیز می شود که اکنون دانشجو هستند، به ویژه اگر این افراد در رشته های فنی، حرفه ای و تخصصی باشند. دانشگاه های علمی برای تحصیل، شامل حال آنها می شود.

بیات در بخشی دیگر از سخنان خود با بیان اینکه آموزش و پرورش در حال پیگیری و پیگیری پیشنهادات عالی برای هنرستان ها است، افزود: اردوی مهارت آموزی ستاد کل نیروهای مسلح برای غنی سازی دوران سربازی با این کسری یک ماهه از سربازی. خدمات هنرستان ها موافق است و بخشی از آن است. دغدغه های ایشان این بود که آموزش و پرورش پیشنهادهای بالاتری دارد که باید پیگیری و پیگیری شود و سپس اطلاع رسانی شود. در کل به دنبال ایجاد امکانات بیشتر و کارآمدتر برای هنرجویان هستیم.

3000 سرباز مازندرانی دوره های آموزشی مهارتی را گذراندند پایگاه خبری تحلیلی کاسپین 24

اعلام دستورالعمل بهره مندی کارکنان شرکت های خلاق از مزایای سفارش

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت، ستاد کل نیروهای مسلح وی با بهره مندی کارکنان شرکت های خلاق از مزایای امریه سربازی، موافقت نامه و دستورالعمل استفاده از کارکنان وظیفه در این شرکت ها را اعلام کرد، بر این اساس مقرر شد در سال 1402-1403 تعداد 200 نفر از کارکنان شاغل در شرکت های خلاق به شرط رعایت شرایط از مزایای تخصصی فرماندهی نظامی برخوردار شوند.

بر این اساس شرکت خلاق باید دارای شرایطی از قبیل داشتن اظهارنامه مالیاتی، بهره مندی از حداقل سه نفر کارمند تمام وقت بر اساس آخرین لیست بیمه مصوب سازمان تامین اجتماعی و دارا بودن حداقل 100 میلیون ریال بر اساس آخرین آخرین لیست بیمه ای باشد. گزارش معاملات سه ماهه فروش بودن

از طرفی سرباز باید فارغ التحصیل فوق لیسانس یا دکتری غیر پزشکی بوده و دارای سابقه بیمه تمام وقت در شرکت کارفرما در چهار ماه گذشته حداقل ۸۰ امتیاز از جدول فعالیت باشد. از نظر فن آوری و همچنین موضوع فعالیت فرد در زمان حضور در شرکت باید در راستای محصولات و خدمات خلاقانه یا دانش بنیان آن شرکت باشد.

بر اساس محدودیت ظرفیت اعلام شده از سوی ستاد کل نیروهای مسلح، افراد بر اساس امتیاز کسب شده در هر دوره اعزام رتبه بندی می شوند و افراد دارای بالاترین امتیاز به ستاد کل نیروهای مسلح معرفی می شوند. در صورت اتمام ظرفیت در هر اعزام، افراد باید درخواست جدید شما را در دوره بعدی ارسال کنند.

لازم به ذکر است تایید اولیه افراد توسط معاونت علمی بر اساس رتبه بندی به منزله تایید نهایی افراد نمی باشد و پس از بررسی پیشنهاد (شرح فعالیت فرد در شرکت) توسط فنی داور نتیجه نهایی مشخص و به اطلاع خواهد رسید.

سرباز با دیپلم :: Sarzab.ir

برنامه ریزی برای اعطای وام به 30000 تا 40000 سرباز ماهر

سردار موسی کمالی مشاور عالی فرمانده قرارگاه مرکزی آموزش ستاد وظیفه نیروهای مسلح وی با بیان اینکه بحث اشتغال یکی از مهم ترین دغدغه های جوانان است، گفت: ستاد کل نیروهای مسلح چند سالی است که وارد این موضوع شده و قرارگاه آموزشی سربازان تشکیل شده است. هدف از این کمپ آموزش حداقل یک مهارت تخصصی در کنار مهارت های عمومی می باشد. در طول خدمت این آموزش ها طبق استانداردهای روز به سربازان ارائه شد و در پایان پس از انجام آزمون های مختلف گواهینامه مهارت به سربازان اعطا شد.

وی ادامه داد: آخرین آمار ما نشان می دهد از ابتدای اردوی مهارتی تاکنون یک میلیون و 500 هزار سرباز دوره های مهارت آموزی را گذرانده اند که از این تعداد نزدیک به 60 درصد مهارت های تخصصی و مابقی مهارت های عمومی است. مهارت های این افراد به آنها اعطا شده است.

مشاور عالی فرمانده قرارگاه مرکزی آموزش کارکنان نیروهای مسلح با بیان اینکه حمایت از جوانان برای یافتن شغل مناسب و همچنین کارآفرینی و ایجاد شغل مناسب پس از پایان خدمت سربازی ادامه خواهد داشت، گفت: در سیستم سرباز ماهر ایجاد شده است. و سربازان ماهر پس از پایان دوره خدمت نیز می توانند با مراجعه به آن از خدمات مربوط به آموزش های مهارتی بهره مند شوند. همچنین با مشورت نهادهای مختلف ایجاد شد تا سربازان ماهر در اولویت جذب و جذب قرار گیرند.

وی به موضوع اعطای وام به سربازان ماهر نیز اشاره کرد و گفت: از دیگر اقدامات حمایتی قرارگاه آموزشی سربازان، حمایت مالی از سربازان ماهر پس از پایان خدمت سربازی است. در این راستا سال گذشته بالغ بر 16 هزار و 500 نفر از این تسهیلات بهره مند شدند و در مجموع 21 هزار میلیارد ریال وام به این جوانان پرداخت شد.

کمالی با بیان اینکه نیروهای مسلح برای کمک به دولت و هموطنان وارد بحث مهارت آموزی شده اند، افزود: بحث مهارت آموزی سربازان جدی گرفته می شود و از سربازان می خواهیم دوره های مهارتی را به خوبی بگذرانند، همچنین به آنها وام اعطا شود. 30000 تا 40000 نفر دیگر نیز تعیین شده است و شرایط و ضوابط آن به زودی اعلام خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *