خوردن این مواد غذایی هم‌زمان ممنوع است / مواد غذایی ناسازگار از نگاه طب ایرانی

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت، از دیدگاه طب ایرانی دو نوع غذا وجود دارد. از نظر طب ایرانی، یک سری مواد غذایی برای یکدیگر مفید و مکمل هستند، یعنی وقتی در کنار هم قرار می گیرند، به هضم بهتر، جذب بهتر یکدیگر کمک می کنند. مضرات و عوارض همدیگر را می پوشانند و به بهره مندی بیشتر از فواید آن کمک می کنند. اینها غذاهای سازگار هستند.

غذاهای ناسازگار به غذاهایی گفته می شود که مخالف یکدیگر هستند، یعنی مصرف آنها با هم باعث کاهش هضم، جذب و فایده بدن می شود، بنابراین لازم است با هم مصرف نشود.

استفاده از غذاهای ناسازگار باعث دو نوع هضم در معده می شود و آن را مشکل می کند، همچنین باعث مصرف انرژی حیاتی و کاهش طول عمر و قدرت بدن می شود و باعث آسیب بیشتر بدن و ایجاد بیماری های خاصی برای بدن می شود. .

انواع غذاهای ناسازگار از دیدگاه طب ایرانی

مصرف انواع گوشت با هم: از جمله غذاهایی که با یکدیگر ناسازگار هستند و نباید با هم مصرف شوند و آنچه مورد تاکید است انواع گوشت است، گوشت سفید و قرمز را با هم نخورید، از نظر طب ایرانی گوشت سفید و قرمز به حساب می آید. دو نوع غذا و بنابراین نباید دو نوع غذا باشد. گوشت باید همزمان مصرف شود، حتی دو نوع گوشت سفید هم نباید مصرف شود، یعنی مجاز به استفاده از ماهی و مرغ با هم در یک وعده و سر یک سفره نیست.

شیر با میوه ها: مصرف همزمان شیر با میوه ها باعث ناسازگاری در هضم می شود، به هیچ عنوان نباید همزمان با میوه شیر در معده قرار گیرد. میلک شیک توت فرنگی و شیر موز و شیر و به طور کلی میوه در عین حال بسیار بیماری زا هستند، بنابراین هضم هر یک از آنها متفاوت است.

غذاهای ترش با برنج: مصرف همزمان سرکه یا ترشی با برنج ناسازگار است، پس هرگز برنج و سرکه را با هم نخورید، حتی توصیه می شود این دو را با هم نپزید، یعنی اگر پخته شوند با هم تداخل پیدا می کنند و ناسازگار می شوند. .

ماهی با تخم مرغ: ماهی و تخم مرغ را هرگز با هم نخورید، غذاهای ناسازگاری هستند، گاهی خانواده ها می خواهند ماهی درست کنند، آن را در تخم مرغ فرو می کنند تا خوش طعم و خوب پخته شود، سپس این ماهی و تخم مرغ را با هم وارد معده می کنند و این یک چیز بسیار اشتباه که باعث سوء هاضمه و سوء هاضمه می شود.

آب بعد از میوه: یکی از مسائل بیماری زا در مصرف غذاها با یکدیگر این است که آب روی میوه می خوریم. از این کار بپرهیزید، مخصوصاً کودکانی که وقتی میوه می خورند و دهانشان شیرین می شود می خواهند سریع روی این میوه آب بنوشند یا درد دل و دل درد همزمان به سراغشان بیاید یا بعداً گرفتار آن شوند. خربزه و هندوانه. این است که اجازه دهید هضم آن کامل شود و سپس آب بنوشید، بنابراین برای رفع طعم شیرین میوه ها، بعد از آن آب ننوشید.

برخی از انواع میوه: گفته اند سیر و پیاز را با هم نخورید، زیرا در هضم غذا اختلال ایجاد می کند. در یک وعده یک میوه دیگر و یک میان وعده دیگر بخورید، مثلاً انگور و خربزه را با هم نخورید، این دو به شدت با هم تداخل دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *