1. صفحه اصلی
  2. »
  3. سیاست
  4. »
  5. پیام دبیرکل حزب‌الله لبنان به دوازدهمین…

پیام دبیرکل حزب‌الله لبنان به دوازدهمین همایش بین‌المللی «غزه، نماد مقاومت» چه بود؟

پیام دبیرکل حزب‌الله لبنان به دوازدهمین همایش بین‌المللی «غزه، نماد مقاومت» چه بود؟

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت و به نقل از المیادین، در پیام سید حسن نصرالله خطاب به دوازدهمین کنفرانس بین المللی «غزه، نماد مقاومت» که توسط عبدالله صفی الدین، نماینده حزب الله در تهران قرائت شد، آمده است: عنوان کنفرانس شما با شعار «غزه نماد مقاومت» و زمان آن در یک مرحله حساس تاریخی که مقاومت فلسطین درگیر رویارویی بزرگ با جنگ نابودی صهیونیست ها است، نشان دهنده احساس مسئولیت است. دست اندرکاران مدیریت کنفرانس و دعوت مبارکشان برای ایستادن در کنار ملت فلسطین، آرمان و مقاومت آنها که همه ما را متقاعد می کند. مسئولیت سنگین و هوشیاری مستمر برای بسیج توانمندی های ملت در حمایت از مردم فلسطین و حمایت از مقاومت شجاعانه آنها بر عهده داریم که امروز با جانفشانی ها و رشادت ها و خون مردانش و ثبات آینده ملت را به راستی رقم می زند. و پایداری اهلش و حفظ عزت و قدرت آن را تقویت می کنند».

وی افزود: آنچه اسرائیل تاکنون در غزه از نظر افسران و سربازان به دست گروه های مقاومت فلسطینی از دست داده چندین برابر چیزی است که در جنگ از دست داده است. ۱۹۶۷ گمشده. ارتش اسرائیل که در جنگ شش روزه بیش از 69 هزار کیلومتر مربع را اشغال کرد، امروز در بخشی از منطقه غزه شکست خورده است و نه می تواند به هدفی برسد، نه اعلام اشغال کند و نه به پیروزی نزدیک است، اما عنوان حرکت به فاز جدید عقب نشینی می کند. بنابراین طبیعی و صحیح است که شعار کنفرانس «غزه نماد مقاومت» باشد. غزه امروز یک نماد است زیرا مقاومتی شرافتمندانه، شجاعانه و سربلند در غزه وجود دارد. غزه نماد است زیرا با مقاومت خود بیانگر ثبات، سربلندی، شکوه، آرمان ها و امیدهای مردم تشنه سربلندی و پیروزی ماست و اگر غزه مقاومت نمی کرد، نماد سربلندی نبود.

دبیرکل حزب الله لبنان ادامه داد: مقاومت چیزی است که برای مردم و حاملان پرچم آن عزت می آورد… مقاومت نماد سربلندی، نماد عزت و رمز پیروزی است… غزه. از نظر جغرافيا كوچك است ولي در شكوه و قهرماني عظيم است و امروز از نظر عزت، پايداري و سربلندي از همه جهان گسترده تر است.

وی بیان کرد: از زمان اشغال فلسطین، دشمن و اربابانش در دو جهت حرکت کردند، اولین جهت مشروعیت بخشیدن به اشغالگری در سطح بین المللی و صیقل دادن چهره آن و نشان دادن آن به عنوان موجودی متمدن و نمونه است. در مسیر اول با توجه به توانایی ها و تسلط خود، موفقیت های چشمگیری را به ثبت رسانده اند. اما راه دوم، به طور خلاصه، تضعیف و خفه کردن مقاومت مردم فلسطین و انحلال آرمان آن بود که با تکیه بر زور برای حذف نیروهای مقاومت و تکیه بر گزینه، منجر به حذف آن از عرصه گردش جهانی شد. عادی سازی روابط که منجر به عقب نشینی رژیم های مؤثر و با نفوذ می شود. از همان مرحله تقابل را تضمین کرد.

سید حسن نصرالله ادامه داد: گزینه عادی سازی پروژه ای برای به زانو درآوردن اراده ملت، پروژه ای برای هدر دادن هدف اصلی و پروژه درهم شکستن وحدت گزینه های آن بود و هست تا جایی که موضوع فلسطین. که مسئله ملت است، تقریباً یک مسئله انحصاری فلسطین است. در میان مردم قوم و برادرانش یتیم بیگانه شود. عادی سازی روابط با دشمن، آرمان فلسطین و حق مردم فلسطین برای داشتن سرزمین خود را در دایره هدف، بلکه در دایره خطر قریب الوقوع و در مسیر نزولی قرار می دهد که با هر خطری مقایسه می شود. که عادی سازی روابط با دشمن ناشی از توطئه و خیانت به مردم فلسطین است. هشدار می دهد و منجر به دست کشیدن از حق، آرمان، مقاومت و آینده مردم فلسطین می شود.

سید حسن نصرالله خاطرنشان کرد: در این لحظه مهلک طوفان مقاومت الاقصی آمد تا همه ورق ها را به لرزه درآورد و همه محاسبات را تغییر دهد و تهدید را به فرصتی پیشرفته وجودی و نقطه عطفی در مسیرهایی که دشمنان در پیش گرفته بودند تبدیل کند. طوفان شکستی را در عمق صهیونیست ها فرو کرده است که نمی توان آن را پاک کرد. افسانه تکان دادن خورده شد و موضوعی که مدتها سعی در سرکوب آن داشتند به بالای تمام دیوارهای جهان بازگشته است تا جهان را دوباره بیدار کند و شتاب و حضور پرطنین آن را احیا کند و خود را به عنوان یک موضوع جهانی در حال گسترش نشان دهد. در جهان. و اینکه در تمام جغرافیای جهان و دالان های آن حضور دارد.

وی ادامه داد: طوفان الاقصی ضربه سختی به همه تلاش ها برای محو مسئله فلسطین وارد کرد، موضوعی که بسیاری از غرب و بسیاری از شرق، بسیاری از دور و نزدیک علیه آن توطئه می کنند و اگر نبود. برای مقاومت و اسلحه و فداکاری های او این مسئله باقی می ماند، نمی ماند زیرا در این دنیای بی رحم و بی رحم هیچکس جز با قدرت مقاومت وجود ندارد، اگر حق مجهز به سلاح ایمان و اراده مقاومت باشد. و بایستید، هر چقدر هم که دشمن ظالم و قدرتمند باشد، شکست ناپذیر خواهد بود.»

دبیرکل «حزب‌الله» تصریح کرد: دشمن اسرائیل که امروز بر قتل و جنایت، کشتار ده‌ها هزار کودک و زن، جنگ همه جانبه ویرانگر علیه انسان‌ها و جنایت‌ها اصرار دارد، بزرگترین جنایت‌ها را انجام می‌دهد. در تاریخ معاصر ژنرال برای سرپوش گذاشتن بر ناکامی ها و با تصاویر قتل عام و ویرانی، چهره موهن «اسرائیل» را در هفتم مهرماه از بین ببرید و انتقام بی ثبات کردن پروژه اش را بگیرید که اسرائیل و اربابانش در بیش از 50 سال برای رسیدن به آن تلاشی نکرده اند. سال ها. مورد آزار و اذیت قرار نگرفته اند.

وی تاکید کرد: اسرائیل نه با دیپلماسی، بلکه با سلاح و زور فلسطین را اشغال کرد و در سال 1982 بیروت نه با دیپلماسی، بلکه با سلاح و زور اشغال شد و امروز ملت را نه با دیپلماسی، بلکه با سلاح تهدید می کند. اسرائیل در سال 1982 از لبنان با دیپلماسی شکست نخورد، بلکه با مقاومت شکست خورد. چاره ای جز مقاومت نیست. ما چیزی جز مقاومت نداریم، نمی توانیم روی چیزی جز مقاومت حساب کنیم.

نصرالله افزود: رویارویی با دشمن یک رویارویی یک روزه یا دو روزه نیست، بلکه یک رویارویی مستمر، مستمر و انباشته است و باید در این رویارویی و تجمع ناوگان استکباری در حمایت حضور داشته باشیم. اسرائیل تنها ضعف و بی ثباتی خود را ثابت می کند». که باید اراده ما را برای پایبندی به گزینه مقاومت تقویت کند. اگر امروز شرایط برای آزادی فلسطین فراهم نیست، باید خود را برای فردا و پس فردا آماده کنیم. نهادها و حساب کردن بر جامعه به اصطلاح بین المللی، همانطور که شما شاهد بودید و بارها شاهد بودیم، یک محاسبه ناکام و ناامید کننده است که نتیجه ای جز دل شکستگی، فقدان، ناامیدی و تلخی نداشته است… این نهادهای بین المللی به دلیل وابستگی آنها با اراده دولت آمریکا منتفی هستند و آخرین مسخره و همدستی این نهادها تصمیمی بود که یمن را به دلیل هدف قرار دادن کشتی های اسرائیلی در دفاع از غزه محکوم کرد و آمریکایی-انگلیسی ها را مشروعیت بخشید. این نهادها با هدف قرار دادن برادران «انصارالله» تمام گستاخی ها و کینه توزی ها را نسبت به دو میلیون شهروند فلسطینی که در اثر کشتار و حملات اسرائیل شهید یا مجروح و دستگیر، گرسنه، تشنه و آواره شده بودند، نادیده گرفتند.

وی در پایان گفت: از همایش مبارک شما، از برادران جمهوری اسلامی ایران، رهبری و مردم برای مواضعشان. پیشگامانه و از حمایت ها و مواضع اصیل و حکیمانه رهبر ایران حضرت آیت الله سید علی خامنه ای تشکر می کنم. عهد مقاومت اسلامی لبنان این است که تا پیروزی غزه در موضع حمایت از غزه باقی بمانیم و عهد ما با امام خمینی (ره) این است که سیاست خود را بر اساس میل خود و به گونه ای که به نتیجه برسد، حفظ کنیم. در چیزی جز پیروزی و غرور نیست. و شرافتمندانه نخواهد بود، ادامه دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *