1. صفحه اصلی
  2. »
  3. جامعه
  4. »
  5. شاخص آلودگی هوای اصفهان امروز یکشنبه…

شاخص آلودگی هوای اصفهان امروز یکشنبه یکم بهمن + آخرین وضعیت

جمشد ملاقات وی در گفت و گو با خبرنگار به گزارش میهن تجارت با اشاره به وضعیت سنجش کیفیت هوای امروز یکشنبه اول بهمن ماه در ایستگاه ها اظهار کرد: بر اساس اطلاعات دریافتی از 13 ایستگاه سنجش آلودگی هوا متعلق به شهرداری اصفهان و دو ایستگاه سنجش آلودگی هوا. اداره کل محیط زیست استان هم اکنون شاخص کیفیت هوا با عدد 120 در شرایط ناسالم (نارنجی) و آلاینده غالب ذرات معلق کوچکتر از 2.5 میکرون است.

وی با اشاره به اینکه بیشترین بار آلودگی در ایستگاه زینبیه با شاخص 159 در وضعیت ناسالم (قرمز) است، افزود: ایستگاه های کردآباد و دانشگاه صنعتی با شاخص 152 در وضعیت ناسالم (قرمز) قرار دارند.

مسئول امور کنترل کیفیت هوای معاونت حمل و نقل شهرداری اصفهان بیان کرد: سنجش کیفیت هوا در ایستگاه های رهنان با شاخص 135، انگبال با شاخص 129، خیابان 25 آبان با شاخص 124، کاوه با شاخص 124. 122، میرزاطاهر با شاخص 110 و ولدان با شاخص 107 در شرایط جوی ناسالم برای گروه های حساس (نارنجی) قرار دارد.

وی ادامه داد: ایستگاه های پارک زمزم با شاخص 92، فیض با شاخص 90، فرشادی با شاخص 83 و سپاهان شهر با شاخص 60 در هوای سالم (زرد) به ثبت رسیده اند.

ملاقات وی با اشاره به اثرات بهداشتی و اقدامات پیشگیرانه ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون در شرایط ناسالم، خاطرنشان کرد: احتمال تشدید بیماری های قلبی یا ریوی در سالمندان یکی از عوارض سلامتی این آلاینده ها است، بنابراین افراد حساس باید از طولانی مدت خودداری کنند. یا فعالیت های سنگین بیرون خانه را کاهش دهید.

همچنین بر اساس اعلام سامانه کنترل کیفیت هوای سازمان حفاظت محیط زیست منطقه اصفهان، هوای ناسالم (نارنجی) با عدد 120، ایستگاه های احمدآباد با شاخص ناسالم 158 (قرمز) و ایستگاه های خرازی با یک عدد ناسالم است. شاخص 128 در وضعیت ناسالم (نارنجی) قرار دارند. ) است.

در حال حاضر تنها ایستگاه های فعال در زمینه شاخص کیفیت هوا در استان اصفهان می باشد کجاورستانزرین شهر پر برکت و پر برکت است کجاورستان با شاخص 160 ناسالم (قرمز)، زرین شهر با شاخص 95، مبارکه با شاخص 74 و سجزی با شاخص 63 سالم (زرد) هستند. ایستگاه های رودکی، پروین، استانداری اصفهان، خواجو، باغ غدیر و شهرهای کاشان، نجف آباد، خمینی شهر، شاهین شهر و دولت آباد فعال هستند. نیست.

بر اساس گزارش اداره کل هواشناسی استان اصفهان و پیش بینی هواشناسی، بررسی نقشه های پیش یابی هواشناسی حاکی از جوی نسبتاً پایدار طی امروز تا بعدازظهر فردا است، از این رو وضعیت آسمان صاف تا نیمه ابری گاهی وزش باد ملایم است. ضربات و در کلانشهرها و نواحی صنعتی اصفهان گاهی اوقات بالون محلی و شرایط برای افزایش غلظت آلاینده ها فراهم است که از اواسط روز دوشنبه تا پایان روز چهارشنبه شاهد ناپایداری به صورت ابری و وزش باد رگباری ناگهانی در مناطق غربی و جنوبی، بارش برف، باران و مه آلودگی خواهیم بود. . حداقل دمای هوا در اکثر نقاط یک تا دو درجه افزایش می یابد.

شاخص کیفیت هوا از 0 تا 50 هوای پاک (سبز)، 51 تا 100 هوای سالم (زرد)، 101 تا 150 ناسالم برای گروه های حساس (نارنجی)، 151 تا 200 ناسالم برای عموم (قرمز)، 201 تا 300 بسیار ناسالم ( بنفش) و 301 تا 500 بسیار خطرناک است (قهوه ای).

این شاخص معمولاً برای پنج آلاینده هوا از جمله مونوکسید کربن (CO) است. ازن (O3)، دی اکسید نیتروژن (NO2)، دی اکسید گوگرد (SO2) و ذرات معلق زیر 2.5 میکرون (PM2.5) روزانه در ایستگاه های پایش هوا اندازه گیری و ثبت می شوند.

شاخص کیفیت هوا معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا مانند مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، ازن و ذرات معلق (ذرات کوچکتر از 10 میکرومتر و ذرات کوچکتر از 2.5 میکرومتر) که دارای حد مجاز متفاوت با واحدهای مختلف هستند را به عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *