1. صفحه اصلی
  2. »
  3. سیاست
  4. »
  5. مدعی العموم به موضوع اتهام زنی…

مدعی العموم به موضوع اتهام زنی علیه مجلس ورود کند

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت و به نقل از خانه ملت، محمدرضا صباغیان بافقی در جلسه علنی امروز – یکشنبه اول بهمن ماه – شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود گفت: ایشان آقایی هستند که خود را صاحب نظر می دانند. همه مسائل پزشکی، هوافضا، دریا و خشکی و در مجموع برای شفافیت صحبت می کند که من هم موافق هستم و تمام دارایی خود را کتبا اعلام کرده ام و رسماً اخیراً گفته است که نماینده ای تعداد معینی را گرفته است. سکه برای برداشتن یک تحقیق و تحقیق.

نماینده مردم مهریز، بافق، بهاباد، خاتم و ابرکوه در مجلس ادامه داد: علاوه بر این احساس می کنم شورای نگهبان نیز در این زمینه زیر سوال رفته است و دادستان باید به این موضوع ورود کند. باید یک بار برای همیشه این موضوع روشن شود و هر روز مجلس مورد حمله قرار نگیرد.

وی خطاب به رئیس مجلس گفت: از شما تقاضا دارم از تشکیلات مجلس دفاع کنید، در برنامه زنده صدا و سیما چنین اتهاماتی می زنند و سکوت مجلس خوب نیست. اگر فردی تخلفی انجام داده باید اعلام شود و اگر تخلفی صورت نگرفته است نیز اعلام شود تا در این ایام ذهن مردم خراب نشود.

صباغیان تاکید کرد: ایشان به بهانه شفافیت این حرف را زده است، از آنها تقاضا دارم که یافته های خود را از جلسات و به اصطلاح صحبت های خود را به مردم اعلام کنند تا مردم بدانند حرف و عملشان یکی است و نگویند که هر چه به من بدهند می گیرم. گاهی مجموع این مبالغ بیشتر از گرفتن سکه و جرم نیز بیشتر است; واعظان قابیل در محراب و منبر خودنمایی می کنند، چون به خلوت می روند، کارهای دیگری می کنند».

محمدباقر قالیباف رئیس شورای اسلامی در واکنش به این هشدار اظهار داشت: اما در این شرایط حساس علیرغم قانون انتخابات که مسئولیت جلوگیری از چنین حوادثی را محول می کند، روی این موضوعات کار می شود و الان هم قوه قضاییه با مشکل مواجه است. .

رئیس شورای اسلامی تصریح کرد: موضوعی که گفته شد در یک برنامه تلویزیونی گفته شده و فردی که این را گفته باید آگاه باشد و بعد می گوید شورای نگهبان هم آن فرد را تایید کرده است. به نظر من دادستان باید به عنوان مدعی العموم این موضوع را پیگیری کند.

وی ادامه داد: اگر چنین اتفاقی بیفتد و فردی تخلف کند و سکه بگیرد نه صلاحیت حضور در این مجلس را دارد و نه صلاحیت حضور در مجلس آینده را دارد و باید تکلیف مشخص شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *