1. صفحه اصلی
  2. »
  3. اقتصاد کلان
  4. »
  5. رئیس اطلاعات نظامی اوکراین: حتی یک…

رئیس اطلاعات نظامی اوکراین: حتی یک مدرک در اثبات مرگ پریگوژین وجود ندارد / پوتین بدل دارد

پایگاه خبری تحلیلی میهن تجارت (mihantejarat.com):

ایسنا: رئیس سازمان اطلاعات نظامی اوکراین اعتراف کرد که این کشور بدون بسیج نیروهای جدید نمی تواند به جنگ با روسیه ادامه دهد.

کریلو بودانوف، رئیس بخش اصلی اطلاعات وزارت دفاع اوکراین، گفت که حتی تصور ادامه جنگ بدون اعلام بسیج نیروهای جدید غیرممکن است: «کمبود نیروی انسانی (در ارتش) آشکار است. “

ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین نیز اعلام کرده است که رهبران ارتش می خواهند 400 تا 500 هزار نیرو را بسیج کنند تا خلاء سربازانی که در جنگ کشته یا مجروح شده اند را پر کنند و به سربازانی که در نبردهای شدید حضور داشته اند، فرصت بدهند. فرصت استراحت

بودانوف در مصاحبه با روزنامه فایننشال تایمز با بیان اینکه کره شمالی در حال حاضر مهمترین حامی تسلیحاتی روسیه است، مدعی شد که روسیه در تامین مهمات و تسلیحات مورد نیاز خود در جنگ دچار مشکل شده است.

وی گفت: آنها (کره شمالی) مقدار قابل توجهی مهمات توپخانه (به روسیه) ارسال کردند. این باعث شده روسیه کمی نفس بکشد. بدون این کمک ها، وضعیت فاجعه بار بود.

تردید در مورد مرگ پریگوژین

این مقام اوکراینی همچنین در اظهاراتی عجیب مرگ یوگنی پریگوژین، موسس و فرمانده گروه نظامی خصوصی روسی واگنر را تکذیب کرد و گفت واگنر همچنان فعال است.

سال گذشته یک جت شخصی متعلق به یوگنی پریگوژین سقوط کرد و 10 نفر از جمله خود پریگوژین کشته شدند. این حادثه پس از آن رخ داد که پریگوژین در ژوئن سال گذشته یک شورش مسلحانه اما کوتاه مدت علیه کرملین به راه انداخت. این شورش با وساطت مینسک پایان یافت و نیروهای واگنر به بلاروس منتقل شدند.

بودانوف گفت: واگنر وجود دارد. در مورد پریگوژین، من نمی توانم به این سادگی نتیجه گیری کنم. نمی گویم مرده یا نه. حرف من این است که حتی یک مدرک برای مرگ او وجود ندارد.

پوتین تغییر کرده است

این مقام اوکراینی در ادامه اظهارات غافلگیرکننده خود بار دیگر به ادعاهای قبلی مبنی بر بیماری ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه و استفاده از جایگزین های متعدد دامن زد. وی در پاسخ به درخواست خبرنگار فایننشال تایمز برای ارائه مدرک در مورد ادعای خود، گفت که تحلیلگران تحت امر وی چهره پوتین را زیر نظر دارند. از «لوب گوش تا فاصله بین ابروها».

بودانوف مدعی شد که رئیس جمهور روسیه از جانشین استفاده می کند و اظهار داشت: این کار (بررسی چهره در تصاویر) چندان سخت نیست. شما به راحتی می توانید این کار را خودتان انجام دهید.

به احتمال زیاد، سازمان تحت فرماندهی بودانوف در پشت حملات اوکراین به خاک روسیه و مناطق تحت کنترل مسکو در خاک اوکراین قرار دارد. اما کیف به طور مستقیم این موضوع را تایید نمی کند. بودانوف که حملات ادعایی وی گاهی حتی از سوی حامیان غربی اوکراین نیز محکوم شده است، درباره سیاست خود در سال جدید گفت: ما انتظار تغییر بزرگی نداریم. هر کاری که تا امروز انجام داده ایم، دوباره انجام خواهیم داد.

او از اظهار نظر و ارزیابی عملیات جاری در اوکراین خودداری کرد و خبرنگار فایننشال تایمز را به رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح اوکراین معرفی کرد. اما او گفت که سال سختی در انتظار کیف است.

این مقام اوکراینی با بیان اینکه اوکراین در وضعیت فاجعه باری قرار ندارد، تصریح کرد: درست نیست که بگوییم «همه چیز خوب است».

وی در پایان این گفت و گو از اظهار نظر درباره پیشرفت جنگ در سال جدید خودداری کرد و گفت: امیدوارم موفقیت های ما بیشتر از آنها (روس ها) باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *