1. صفحه اصلی
  2. »
  3. فرهنگ و هنر
  4. »
  5. مرجان محتشم چرا در اوج شهرت…

مرجان محتشم چرا در اوج شهرت دور بازیگری را خط کشید؟

«پس از باران» یکی از سریال های موفق تلویزیونی است که مرجان محتشم را به شهرت رساند. او پیش از حضور در این سریال و ایفای نقش «خانم کوچیک» در هفت سریال تلویزیونی بازی کرده بود که یکی از مهمترین آنها سریال فکر پلید ساخته محسن شامحمدی است.

به گزارش فیلم نیوز، محتشم در سال ۱۳۷۸ برای بازی در سریال «پس از باران» برای بازی در نقش شخصیتی به نام «خانم کوچولو» دعوت شد. استقبال گسترده از این سریال خیلی زود محتشم را به شهرت رساند.

پس از آن بلافاصله جذب سینما شد که حاصل آن بازی در فیلم «رز زرد» بود. این فیلم به کارگردانی داریوش فرهنگ و بازی امین حیایی می تواند راهگشای محتشم در سینما باشد. اما با وجود موفقیت تجاری فیلم، این اتفاق برای او رخ نداد. تا «رز زرد» به اولین و آخرین تجربه مهم سینمایی این بازیگر نوظهور تبدیل شود.

مرجان محتشم در کنار امین حیایی و حدیث فولادوند در نمایی از فیلم رز زرد

مرجان محتشم پس از این تجربه سینمایی بار دیگر مسیر خود را به سمت تلویزیون چرخاند و در سریال ریحانه به کارگردانی سیروس مقدم در نقش «آسیا» بازی کرد. این سریال اگرچه مانند «پس از باران» دیده نشد، اما بار دیگر محتشم را در کانون توجه قرار داد.

همکاری موفق با سیروس مقدم در سریال «ریحانه» باعث شد تا این کارگردان از مرجان محتشم برای همکاری در سریال بعدی خود «پرواز در حباب» دعوت کند. این سریال با استقبال خوب مخاطبان مواجه شد.

حضور در دو سریال موفق و پرمخاطب، مرجان محتشم را بار دیگر زنده کرد و شرایط را برای حضور قدرتمند او فراهم کرد. اما در نهایت این اتفاق نیفتاد و «پرواز در حباب» آخرین تجربه بازیگری او تاکنون شده است.

محتشم پس از 9 سال دوری از سینما و تلویزیون در برنامه دورهمی مهران مدیری حضور یافت. او در آنجا برای اولین بار دلیل کناره گیری خود از بازیگری را بیان کرد و گفت: همیشه اصرار داشتم که کمتر کار کنم و این را ثابت کردم و خدا را شاکرم که از همان ابتدای فعالیتم مورد لطف مردم قرار گرفتم؛ اما حتی این اظهار لطف نتوانست آن انتخاب را از من بگیرد، متأسفانه در آخرین روزهای سال 91 پدرم، دو سال بعد برادرم و هشت ماه پیش مادرم را از دست دادم، همه این اتفاقات تلخ باعث شد تا مدت ها کار نکنم. “البته در این سال ها دوران طلایی کار هنری را از دست دادم، اما پشیمان نیستم.”

سریال «پس از باران» یکی از محصولات شبکه سه سیما است که پخش آن از سال 1378 آغاز و در سال 1378 به پایان رسید و علاوه بر مرجان محتشم، بازیگرانی چون کتایون ریاحی، محمود پاک نیت، صبا کمالی، ماهوش صبرکن، شهاب حسینی، رحیم نوروزی و امیر آتشانی در این سریال به ایفای نقش پرداخته اند. بعد از بارندگی هر شب ساعت 22 از شبکه آی فیلم پخش می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *