1. صفحه اصلی
  2. »
  3. جامعه
  4. »
  5. لزوم استفاده از پانسمان‌های ضدآب پس…

لزوم استفاده از پانسمان‌های ضدآب پس از جراحی‌های ارتوپدی

برزو قزوینیان در گفت و گو با خبرنگار به گزارش میهن تجارت با بیان اینکه وقتی غضروف مفصل زانو به هر دلیلی از بین می رود، حرکت مفصل دردناک شده و خشک شده و حرکت را محدود می کند، اظهار کرد: و ناراحتی های این مفصل با روش غیر جراحی ممکن نیست

وی با بیان اینکه در شرایط ذکر شده می توان با تعویض سطوح مفصلی حرکات مفصلی را بهبود بخشید و درد را از بین برد، افزود: جراحی تعویض مفصل زانو یکی از موفق ترین جراحی هایی است که برای هر دو زانو به صورت همزمان و یا فقط برای یک زانو قابل انجام است. . از روی زانو انجام می شود.

این جراح ارتوپد با اشاره به موضوع تعویض مفصل دو زانو تصریح کرد: تعویض همزمان دو زانو برای بیمارانی امکان پذیر است که اضافه وزن نداشته و بیماری زمینه ای مانند دیابت یا روماتیسم را در سابقه پزشکی خود ندارند.

قزوینیان با بیان اینکه افراد برای انجام جراحی مذکور نباید درگیر مشکلات حاد قلبی یا مغزی شوند، تصریح کرد: در بیمارانی که شرایط ذکر شده را دارند بهتر است همزمان مفاصل زانو را تعویض نکنند تا نتیجه بهتری حاصل شود. از جراحی

وی با بیان اینکه مراقبت و پانسمان یکی از مهم ترین مواردی است که پس از جراحی باید مورد توجه افراد قرار گیرد، تصریح کرد: بیمار پس از جراحی باید از پانسمان استریل استفاده کند.

جراح و متخصص ارتوپد خاطرنشان کرد: پانسمان بیمار باید در فواصل معین طبق نظر پزشک تعویض شود و سعی شود زخم تا زمان قطع ترشحات خشک بماند. می تواند از عفونت جلوگیری کند.

قزوینیان با اشاره به اینکه پس از تعویض مفصل زانو باید فیزیوتراپی در دستور کار افراد قرار گیرد، گفت: با توجه به لزوم پرهیز از خیس شدن محل زخم، استحمام اندام عمل شده پس از اعمال جراحی ارتوپدی، افراد حتما باید از پانسمان های ضد آب برای استحمام استفاده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *