1. صفحه اصلی
  2. »
  3. اقتصاد کلان
  4. »
  5. دست رد نتانیاهو به خانواده اسرای…

دست رد نتانیاهو به خانواده اسرای اسرائیلی: جنگ را در ازای آزادی گروگان‌ها متوقف نمی‌کنیم

پایگاه خبری تحلیلی میهن تجارت (mihantejarat.com):

فارس: نخست وزیر رژیم صهیونیستی می گوید تل آویو درخواست حماس برای توقف عملیات نظامی در ازای آزادی گروگان ها را رد می کند.

نتانیاهو شامگاه یکشنبه مدعی شد: «حماس خواهان خروج نیروهای ما از غزه، آزادی همه قاتلان و متجاوزان و مصونیت حماس در ازای آزادی ربوده شدگان است. اگر ما با این موضوع موافقت کنیم، خون ما به خون خواهد آمد. سربازان تلف شده اند. «اگر ما با این موافقت کنیم، دیگر نمی توانیم امنیت شهروندان خود را تضمین کنیم. من نمی توانم چنین چیزی مرگبار را بپذیرم، بنابراین آن را نمی پذیریم.»

به گفته نخست وزیر رژیم صهیونیستی، تنها پیروزی کامل در نوار غزه، نابودی حماس و بازگشت گروگان های اسرائیلی را تضمین می کند.

وی با یادآوری اینکه «اسرائیل 110 گروگان از 240 گروگان ربوده شده توسط حماس را در 7 اکتبر بازگردانده است، گفت: ما می خواهیم همه آنها آزاد شوند، این یکی از اهداف جنگ است و فشار نظامی شرط لازم برای تکمیل آن است. “

نتانیاهو افزود: این موضوع را در آخرین تماس تلفنی که با جو بایدن رئیس جمهور آمریکا داشتم به او گفتم. ما برای حمایت واشنگتن از تل آویو ارزش زیادی قائل هستیم، اما من به بایدن گفتم که قویا از منافع حیاتی اسرائیل دفاع خواهم کرد.

نتانیاهو روز یکشنبه نیز در بیانیه ای گفت که غزه پس از جنگ باید غیرمسلح و تحت کنترل امنیتی اسرائیل باشد.

وی در ادامه سخنان خود گفت: هرگز از موضوع کنترل کامل امنیتی مناطق واقع در غرب اردن کوتاه نمی آیم.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی گفت: این اصرار من بود که سال ها مانع تشکیل کشور فلسطین شدم و تا زمانی که نخست وزیر هستم این سمت را حفظ خواهم کرد.

طی چند روز گذشته تعدادی از وزرای کابینه رژیم صهیونیستی به صراحت مخالفت خود را با تشکیل کشور فلسطین اعلام کرده و تاکید کردند که در تل آویو در این مورد اجماع وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *