1. صفحه اصلی
  2. »
  3. سیاست
  4. »
  5. کسانی که «فرار مالیاتی زیاد» دارند…

کسانی که «فرار مالیاتی زیاد» دارند باید جریمه شوند

کسانی که «فرار مالیاتی زیاد» دارند باید جریمه شوند

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت و به نقل از خانه ملت، «محمدباقر قالیباف» در جلسه علنی صبح امروز – دوشنبه دوم بهمن ماه – شورای اسلامی و در جریان بررسی لایحه بودجه در خصوص اخذ مالیات بر ارزش افزوده از فرار مالیاتی: بر اساس این بند بودجه باید تکلیف کسانی که از سال 1386 یعنی از زمان تصویب قانون مالیات بر ارزش افزوده مالیات پرداخت نکرده اند مشخص شود.

وی افزود: مجلس تاکید دارد که این افراد تحت فشار قرار نگیرند و بر این اساس در این بند از بودجه آمده است که مجموع جرایم این افراد نباید بیش از 50 درصد اصل مالیات باشد.

رئیس شورای اسلامی گفت: بیشتر این افراد کسانی هستند که بنگاه های کوچک دارند و شاید حتی نیازی به گرفتن همان جریمه 50 درصدی از آنها نباشد. این بند بودجه دارای ابهام است، زیرا باید بین فردی که 400 میلیارد تومان بدهی مالیاتی دارد و فردی که یک میلیارد تومان بدهی دارد، در پرداخت جریمه تفاوت وجود داشته باشد.

قالیباف تصریح کرد: در تعیین جریمه برای فراریان مالیاتی باید سقف مشخص شود تا به افرادی که بدهی مالیاتی کمی دارند فشار وارد نشود. فرار مالیاتی با ارقام جزئی، جریمه نمی کرد.

به گزارش به گزارش میهن تجارت، بند مربوط به اخذ مالیات بر ارزش افزوده از فراریان مالیاتی برای بررسی بیشتر به کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۳ ارجاع شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *