1. صفحه اصلی
  2. »
  3. اقتصاد کلان
  4. »
  5. برتری ترامپ نسبت به هیلی در…

برتری ترامپ نسبت به هیلی در نیوهمپشایر در نظرسنجی‌ها

پایگاه خبری تحلیلی میهن تجارت (mihantejarat.com):

تسنیم: نتایج جدیدترین نظرسنجی انجام شده در نیوهمپشایر توسط کالج امرسون نشان می دهد که دونالد ترامپ در میهن تجارتات مقدماتی این ایالت 15 درصد از نیکی هیلی پیشی دارد.

بر اساس نتایج این نظرسنجی، نیمی از رای دهندگان، یعنی 50 درصد، قصد دارند در میهن تجارتات مقدماتی نیوهمپشایر به ترامپ رأی دهند، در حالی که این رقم برای نیکی هیلی، 35 درصد است.

علاوه بر این، 8 درصد نیز اعلام کردند که به رون دیسانتیس رای خواهند داد، اما دیسانتیس به نفع ترامپ از کارزار میهن تجارتاتی کنار رفت تا مسیر پیروزی ترامپ هموارتر شود. 7 درصد از رای دهندگان هنوز تصمیمی نگرفته اند. با شمارش رأی دهندگان بلاتکلیف، محبوبیت ترامپ 53 درصد و محبوبیت هیلی 37 درصد است.

این در حالی است که از آخرین نظرسنجی این کالج در اوایل ماه جاری، حمایت از ترامپ از 44 درصد به 50 درصد و حمایت از هیلی از 28 درصد به 35 درصد افزایش یافته است.

اسپنسر کیمبال، مدیر اجرایی نظرسنجی کالج امرسون، پیش از میهن تجارتات مقدماتی جمهوری خواهان در نیوهمپشایر گفت، ترامپ اکثریت حمایت را در این ایالت به دست آورده است. رئیس جمهور سابق در میهن تجارتات مقدماتی حمایت حدود دو سوم رای دهندگان جمهوری خواه را به دست آورد و هیلی اکثریت رای دهندگان مستقل را به دست آورد.

وی افزود: میزان حمایت از هیلی در میان رای دهندگان بالای 70 سال 46 درصد و در میان فارغ التحصیلان 45 درصد است. هیلی در این دو مقوله برتری بسیار کمی نسبت به ترامپ دارد. در عین حال، میزان حمایت از ترامپ در میان رای دهندگان زیر 40 سال 62 درصد و برای هیلی تنها 17 درصد است و همین ضریب برای ترامپ 61 درصد و برای هیلی در میان رای دهندگان با دیپلم دبیرستان یا کمتر 18 درصد است.

بر این اساس، در حالی که تنها یک روز از میهن تجارتات مقدماتی نیوهمپشایر باقی مانده است، رأی دهندگان به طور عمده دیدگاه خود را در مورد رأی دادن به یک نامزد تغییر نمی دهند: 83 درصد گفتند که به نامزد مورد نظر خود رأی خواهند داد، در حالی که 17 درصد گفتند که ممکن است نظر خود را تغییر دهند و به آن رأی دهند. یک نامزد دیگر

بر اساس این نظرسنجی، 90 درصد از حامیان ترامپ گفته اند که قطعا به ترامپ رای می دهند و 10 درصد نیز گفته اند ممکن است نظر خود را تغییر دهند و به نامزد دیگری رای دهند. همچنین 80 درصد از حامیان هیلی گفته اند که قطعا به او رای می دهند و 20 درصد نیز گفته اند که ممکن است نظر خود را تغییر دهند و به نامزد دیگری رای دهند.

همچنین در این نظرسنجی از شرکت کنندگان در مورد عدم شرکت نیکی هیلی و دونالد ترامپ در دو مناظره میهن تجارتاتی گذشته و تاثیر آن بر آرای رای دهندگان سوال شد. بر این اساس، 74 درصد از حامیان هیلی گفته اند که این امر بر رای آنها تأثیری نداشته است، در حالی که 19 درصد به دلیل شرکت نکردن در مناظره های میهن تجارتاتی از هیلی حمایت کمتری کرده اند و 7 درصد نیز گفته اند که این امر باعث حمایت بیشتر او شده است. در همین راستا 60 درصد از حامیان ترامپ اعلام کردند که عدم حضور وی در مناظره های میهن تجارتاتی تاثیری در رای آنها نداشته است و 25 درصد نیز به همین دلیل از ترامپ حمایت کمتری کرده اند و 15 درصد نیز اعلام کرده اند که با این اقدام بیشتر از او حمایت خواهند کرد.

مسائل مورد علاقه رای دهندگان جمهوری خواه عبارتند از: اقتصاد (36%)، مهاجرت (20%)، مقرون به صرفه بودن مسکن (12%) و تهدیدات علیه دموکراسی (12%). موضوعات مورد توجه دموکرات ها توانایی مالی برای تامین مسکن (24%)، تهدید دموکراسی (19%)، اقتصاد (16%) و دسترسی به سقط جنین (14%) است.

بر اساس این نظرسنجی، 61 درصد از رأی دهندگان قصد دارند در میهن تجارتات مقدماتی دموکرات ها به جو بایدن رأی دهند، در حالی که 16 درصد از مردم به دین فیلیپس و 5 درصد به ماریان ویلیامسون رای می دهند. 16 درصد هنوز تصمیمی نگرفته اند.

در این نظرسنجی مشخص شد که 84 درصد از رای دهندگان دموکرات که بیش از 60 سال سن دارند می خواهند با بایدن رای دهند، در حالی که 70 درصد رای دهندگان حدود 50 سال سن دارند، 52 درصد دیگر حدود 40 سال سن دارند و 40 درصد رای دهندگان زیر 40 سال سن دارند. همچنین ۲۶ درصد از رای دهندگان دموکرات بالای ۴۰ سال و ۲۲ درصد از رای دهندگان زیر ۴۰ سال از دین فیلیپس حمایت می کنند.

در حالی که تنها یک روز به تشکیلات حزبی جمهوری خواهان در نیوهمپشایر باقی مانده بود، ران دیسانتیس، یکی از نامزدهای حزب جمهوری خواه و فرماندار فلوریدا و جدی ترین مخالف دونالد ترامپ، به نفع ترامپ از میهن تجارتات کنار رفت.

میهن تجارتات در ایالت نیوهمپشایر نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است و با عقب نشینی دیسانتیس به نفع ترامپ، هیلی کار بسیار سختی برای شکست دادن ترامپ در این ایالت دارد.

میهن تجارتات ریاست جمهوری آمریکا در نوامبر 2024 برگزار می شود و در حال حاضر جو بایدن نامزد پیشتاز دموکرات ها و دونالد ترامپ نامزد پیشتاز جمهوری خواهان در نظرسنجی ها هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *