1. صفحه اصلی
  2. »
  3. سیاست
  4. »
  5. مهلت ۴ ماهه رئیس جمهور برای…

مهلت ۴ ماهه رئیس جمهور برای تدوین سند آمایش سرزمینی ورزش

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، آیت الله سید ابراهیم رئیسی امروز – دوشنبه دوم بهمن – در اولین جلسه شورای عالی ورزش و تربیت بدنی، فلسفه تشکیل این شورا تلفیق توان و امکانات تمامی نهادهایی که در عرصه ورزش رسالت و مسئولیت دارند. و این ظرفیت را دارند، گفت: مسئولیت اصلی ورزش در کشور بر عهده وزارت ورزش است اما نهادهای مختلفی مانند وزارت آموزش و پرورش، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و نیروهای مسلح وجود دارد که ظرفیت های ورزشی بسیار خوبی دارند که برای استفاده مناسب تر لازم است این ظرفیت ها باید بین این دستگاه ها هماهنگ شود.

با اشاره به سیاست محوری دولت مردمی برای تکمیل پروژه های نیمه تمام، ضمن تاکید بر استفاده از ظرفیت های نهادها، نهادها و سازمان های مردم نهاد به ویژه خیرین علاقه مند به ساخت و تکمیل پروژه های ورزشی، تدوین تفصیلی قانون اساسی پیش بینی همکاری با نهادهای مختلف در زمینه تکمیل و استفاده از پروژه های نیمه تمام ورزشی را ضروری دانست و اظهار داشت: در زمینه واگذاری اماکن ورزشی نیز باید استانداردهایی تدوین شود تا به عنوان مثال مراکز ورزشی در روستاها و شهرهای کوچک را می توان به مدارس واگذار کرد تا بهره وری آنها افزایش یابد.

استفاده از منابع تولیدی و واگذاری طرح های ملی ورزش به استان ها از دیگر توصیه های رئیس جمهور بود.

در ادامه رئیس جمهور با تاکید بر لزوم توجه به زمان بندی در تدوین سند آرایش سرزمینی ورزش به منظور تحقق عدالت ورزشی در کشور، وزارت ورزش و جوانان را موظف به جمع آوری اطلاعات و تدوین این سند کرد. حداکثر مدت 4 ماه

دکتر رئیسی همچنین توجه به افزایش بهره وری را از وظایف ویژه شورای عالی ورزش و تربیت بدنی یادآور شد و بر لزوم تجمیع و استفاده بهینه از امکانات، ظرفیت ها و امکانات ورزشی سازمان ها و نهادهای مختلف در راستای افزایش بهره وری تاکید کرد. و صرفه جویی در بودجه و اعتبارات کشور. انجام داد

رئیس جمهور ورزش را موضوعی مهم و موثر در ارتقای نشاط، مشارکت، امید و سرمایه اجتماعی دانست و گفت: به اندازه سرمایه گذاری در عرصه های مختلف ورزشی اعم از ورزش حرفه ای، ورزش همگانی، ورزش قهرمانی، ورزش آموزشی و ورزش بانوان و… نوجوانان افزایش می یابد، هزینه های درمانی و آسیب های بهداشتی و اجتماعی مانند اعتیاد، افسردگی و آسیب های ناشی از کم تحرکی کاهش می یابد.

دکتر رئیسی همچنین بر اهمیت ساعت ورزش در مدارس تاکید کرد و افزود: ساعات ورزش مدارس باید به مربیان واقعی ورزش سپرده شود و به هیچ وجه نباید از ورزش در مدارس غافل شد. توجه به ساعات ورزش در مدارس تامن به ارتقای سلامت و شادابی کودکان و نوجوانان، شناسایی و شکوفایی استعدادهای ورزشی آنان و ایجاد نشاط و انگیزه مضاعف برای حضور در مدرسه کمک می کند.

رئیس جمهور در ابتدای این دیدار از وزیر و مسئولان و کارکنان وزارت ورزش و جوانان، جناب آقای سجادی وزیر اسبق ورزش و همچنین تمامی دست اندرکاران که در جهت توسعه و تقویت این ورزش تلاش می کنند قدردانی کرد. کشور.

در این جلسه 11 مصوبه برای تسریع در تکمیل و بهره برداری از پروژه های نیمه تمام ورزشی و رفع موانع و مشکلات پیش روی توسعه ورزش کشور به تصویب رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *