1. صفحه اصلی
  2. »
  3. ارز دیجیتال
  4. »
  5. رکوردشکنی صنعت استخراج بیت کوین در…

رکوردشکنی صنعت استخراج بیت کوین در استفاده از انرژی پایدار

رکوردشکنی صنعت استخراج بیت کوین در استفاده از انرژی پایدار

به گزارش به گزارش میهن تجارت، در یک گام مهم زیست محیطی در صنعت ارزهای دیجیتال، استفاده از انرژی پایدار در استخراج بیت کوین (BTC) به رکورد 54.5 درصد در سال 2023 رسید که 3.6 درصد افزایش داشت.

اخیراً نتایج تجزیه و تحلیل ESG در مورد استفاده از انرژی پایدار منتشر شده است و با گنجاندن این ارقام نشان می دهد که استخراج بیت کوین در حال حاضر بزرگترین مصرف کننده چنین منابعی در بین زیربخش ها است.

استفاده از گازهای متان برای استخراج بیت کوین

یکی از یافته های مهم این تحقیق، استفاده از عملیات استخراج بیت کوین خارج از شبکه است که توسط انتشار متان تامین می شود. نتایج این تحقیق نشان می دهد که تولیدکنندگان کوچک نفت در کانادا و ایالات متحده برای سوزاندن گاز طبیعی هزینه مجوز پرداخت می کنند. برخی نیز مستقیماً متان ساطع می کنند که تشخیص آن دشوار است.

با این حال، برخی از شرکت های معدنی رویکرد آگاهانه تری نسبت به محیط زیست اتخاذ کرده اند. این از طریق استفاده از متان تهویه شده برای تولید برق برای استخراج بیت کوین اتفاق می افتد. این روش اثرات زیست محیطی تخلیه گاز به اتمسفر را کاهش می دهد. در نتیجه، شبکه بیت کوین اکنون انتشار گازهای گلخانه ای خود را 7.3 درصد کاهش داده است.

در ادامه این گزارش به پیشرفت های این صنعت در استخراج تجدیدپذیر خارج از شبکه نیز اشاره شده است. نمونه ای از آن کشف عملیات معدنی است که انتشار متان را کاهش می دهد. این موارد به افزایش اتکای بیت کوین به منابع انرژی پایدار کمک کرده است.

به دنبال ممنوعیت استخراج معدن در چین و قزاقستان، بسیاری از ماینرها عملیات خود را به شبکه‌های سبزتر در آمریکای شمالی یا مکان‌های ثابت خارج از شبکه منتقل کرده‌اند.

این گزارش نشان می دهد که شبکه های جهانی به تدریج سبزتر می شوند و سالانه 0.7 درصد بهبود می یابند. این تغییر رویه منجر به بهبود 29 درصدی شدت انتشار برای استخراج کنندگان بیت کوین در شبکه نسبت به سال 2021 شده است.

ماینرها برای رویداد نصف شدن آماده می شوند

رویداد نصف کردن بیت کوین، که برای آوریل 2024 برنامه ریزی شده است، شامل کاهش پاداش بلاکی است که به ماینرها داده می شود، که منجر به کاهش نرخ ایجاد بیت کوین های جدید می شود.

این سیاست برای کنترل عرضه شبکه طراحی شده است. در حالی که این کاهش پاداش بخشی از طراحی ذاتی بیت کوین است، ماینرها را با مجموعه ای منحصر به فرد از چالش ها مواجه می کند.

انتظار می رود هزینه تولید و هزینه نقدی هر بیت کوین که در سه ماهه سوم 2023 حدود 16800 دلار و 25000 دلار بود، به ترتیب به 27900 و 37800 دلار افزایش یابد. پیدا کردن

تحلیلگران پیش بینی می کنند که میانگین هزینه تولید برای استخراج کنندگان پس از نصف شدن حدود 37856 دلار باشد. این افزایش هزینه ها به دلیل کاهش پاداش و نیاز ماینرها به گسترش عملیات خود برای حفظ سودآوری است.

این تغییر به سمت استفاده از انرژی پایدار در استخراج بیت کوین نشان دهنده گام مهمی در مسئولیت زیست محیطی صنعت کریپتو است. همانطور که صنعت کریپتو برای رویداد نصف شدن آماده می شود، تمرکز بر پایداری احتمالا نقش مهمی در توسعه آینده و تصویر عمومی آن ایفا می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *