1. صفحه اصلی
  2. »
  3. خودرو
  4. »
  5. جهش قیمت بازاری در انتظار این…

جهش قیمت بازاری در انتظار این خودروی پُرطرفدار

به گزارش اختازنیوز، رئیس سازمان ملی استاندارد برای ایران خودرو شرط بندی کرد و تاکید کرد که این خودروساز باید به دنبال ارتقای استانداردهای این خودرو باشد تا پژو پارس را در سبد محصولات خود نگه دارد.

مهدی اسلام پناه اعلام کرد ایران خودرو در حال برنامه ریزی برای اخذ مجوز لازم برای پژو پارس به عنوان شرط ادامه تولید این محصول پرطرفدار است. به گفته رئیس سازمان ملی استاندارد، پژو پارس برای ادامه تولید نیازمند دریافت 85 مجوز استاندارد خودرو است. اسلام پناه تاکید می کند که پژو پارس با این روند تولید نمی تواند از 85 استاندارد عبور کند.

پیش از این رئیس سازمان ملی استاندارد گفته بود در صورت عدم رعایت استانداردهای 85 گانه پژو پارس تنها تا نیمه اسفندماه می تواند در خطوط تولید ایران خودرو حضور داشته باشد و پس از این تاریخ تولید آن متوقف می شود.

بر اساس اظهارات اسلام پناه ایران، خودروسازان در نامه ای به دنبال خرید زمان برای ادامه تولید پژو پارس بودند اما سازمان ملی استاندارد بر رعایت قانون تاکید کرد و معتقد است ادامه تولید خودرویی که پژو پارس را ندارد. داشتن استانداردهای لازم با نوشتن نامه امکان پذیر نیست و سازمان ملی استاندارد به دنبال اعمال قانون است.

اسلام پناه گفت: سازمان تحت مدیریت وی از سال گذشته به دلیل استاندارد بودن این خودرو نسبت به توقف تولید پژو پارس هشدار داده بود اما خودروهای ایران نسبت به این هشدارها بی تفاوت بوده است.

متقاضیان خرید پژو پارس عجله کنند

متقاضیان خرید پژو پارس عجله کنند

اقتصاد نیوز: رئیس سازمان ملی استاندارد نظر خود را درباره تولید پژو پارس اعلام کرد. مهدی اسلام پناه گفت: تولید این خودرو در اواسط اسفند 1402 در صورت عدم رعایت استانداردهای لازم متوقف می شود.

رئیس سازمان ملی استاندارد گفت: خودروهای ایران حدود چهار ماه پیش به سازمان ملی استاندارد از عدم تمایل خود برای ادامه تولید پژو پارس اطلاع داده بودند.

اسلام پناه معتقد است اکنون که ایران خودرو خود را در مقابل متقاضیان ناراضی از روند تولید و عرضه پژو پارس می بیند، سعی دارد توپ را به زمین سازمان ملی استاندارد بیندازد و در افکار عمومی جای دهد که ملی پوشان. سازمان استاندارد مقصر است. فرآیند تولید و عرضه پژو پارس است.

اظهارات رئیس سازمان ملس آب پاکی را روی دستان متقاضیان پژو پارس ریخت و به نظر می رسد تولید پژو پارس را باید نیمه اسفندماه سال جاری تمام شده دانست. مگر اینکه در دقیقه 90 اتفاق دیگری بیفتد.

قیمت پژو پارس در بازار تحت تاثیر اظهارات رئیس سازمان ملی استاندارد پتانسیل افزایش را دارد.

حال باید منتظر واکنش مدیران ایران خودرو باشیم و ببینیم آیا صفحه جدیدی برای ادامه تولید و عرضه پژو پارس ورق خواهند زد یا در سکوت حرف های رئیس سازمان ملی استاندارد را تایید خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *