1. صفحه اصلی
  2. »
  3. سیاست
  4. »
  5. صلاحیت ۳۲ داوطلب دیگر انتخابات مجلس…

صلاحیت ۳۲ داوطلب دیگر انتخابات مجلس در استان اصفهان به تأیید شورای نگهبان رسید

صلاحیت ۳۲ داوطلب دیگر انتخابات مجلس در استان اصفهان به تأیید شورای نگهبان رسید

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت و به نقل از کمیته اطلاع رسانی انتخابات استان اصفهان، مهدی سلیمانی دبیر ستاد انتخابات استان اصفهان اظهار کرد: در اولین مرحله از اعلام نتایج آزمون داوطلبان دوازدهمین دوره این دوره از انتخابات برگزار شد. شورای اسلامی استان اصفهان صلاحیت 32 کاندیدایی را که مرحله بررسی صلاحیت در هیأت‌های نظارت استان و هیأت نظارت مرکزی تأیید یا تأیید نشد تأیید شد.

وی افزود: نتایج احراز صلاحیت این افراد به فرمانداری های حوزه های انتخابیه اعلام شده و از این طریق به اطلاع داوطلبان می رسد.

دبیر ستاد انتخابات استان اصفهان بیان کرد: از این تعداد 12 نفر از حوزه انتخابیه اصفهان هستند. جرقویهکوهپایه ها، نسخه و هرند2 نفر از حوزه خمینی شهر، یک نفر از حوزه شاهین شهر و میمه، یک نفر از حوزه انتخابیه شهرضا و دهقانان3 نفر از حوزه انتخابیه کاشان و آران و بیدگل یک نفر از حوزه انتخابیه گلپایگان و خوانسار، یک نفر از حوزه لنجان، 3 نفر از حوزه مبارکه، 4 نفر از حوزه انتخابیه نایین و خوربیابانک و 4 نفر از حوزه انتخابیه نجف آباد و تیران کرون هستند.

سلیمانی خاطرنشان کرد: این افراد کسانی بودند که با هماهنگی هیئت نظارت مرکزی استان رد صلاحیت یا رد صلاحیت شدند و در موعد قانونی اعتراض خود را اعلام کرده بودند.

وی خاطرنشان کرد: در سال جاری با همکاری و هماهنگی وزارت کشور و شورای نگهبان در چند مرحله به تناوب و بر اساس تصمیم شورای نگهبان مقرر شد داوطلبانی که صلاحیت آنها تایید شده است به واحد مرکزی خبر اعلام شود. در حالی که در دوره های گذشته تنها در یک مرحله نتیجه تحقیقات شورای نگهبان اعلام شده بود.

دبیر ستاد انتخابات استان اصفهان خاطرنشان کرد: مهلت قانونی 30 روزه شورای نگهبان در تاریخ 19 بهمن ماه به پایان می رسد و نتایج صلاحیت کلیه کاندیداها به فرمانداران حوزه های انتخابیه اعلام می شود. فرمانداران موظفند نتایج آزمون صلاحیت ها را در تاریخ بیستم بهمن ماه به اطلاع داوطلبان برسانند.

وی در پایان افزود: در این مرحله صلاحیت تمامی داوطلبان توسط شورای نگهبان بررسی می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *