1. صفحه اصلی
  2. »
  3. اقتصاد کلان
  4. »
  5. ادعای فرمانده ناوگان پنجم نیروی دریایی…

ادعای فرمانده ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا: ایران مستقیماً در حملات حوثی‌ها به کشتی‌ها دست دارد

پایگاه خبری تحلیلی میهن تجارت (mihantejarat.com):

فرمانده ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا در خاورمیانه مدعی شد که ایران مستقیما در حملات شبه نظامیان حوثی یمن به کشتی ها دخالت دارد.

به گزارش «میهن تجارت»؛ دریاسالار برد کوپر روز دوشنبه دوم فوریه در مصاحبه با آسوشیتدپرس مدعی شد که ایران «بسیار مستقیم» در حملات حوثی‌های یمن به کشتی‌ها در جریان جنگ اخیر غزه دخالت دارد.

وی از پاسخ به این سوال که آیا ایران حملات انفرادی یمن در دریای سرخ و خلیج عدن را هدایت می کرد یا خیر، خودداری کرد، اما مدعی شد که حملات ایران از تهدیدات قبلی این کشور که محدود به خلیج فارس و تنگه هرمز بود، به این منطقه نیز سرایت کرده است. آب های سراسر جهان خاورمیانه گسترش یافته است.

ایران و یمن هنوز به ادعای فرمانده ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا مستقر در بحرین واکنشی نشان نداده اند.

فرمانده ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا در گفتگوی امروز خود با اشاره به «گسترش تهدید نیروهای نیابتی جمهوری اسلامی ایران و توزیع تسلیحات این کشور از دریای سرخ به سوی دیگر اقیانوس هند مدعی شد: ایالات متحده ایران را مسئول حملات اخیر پهپادها می داند. او از کشتی ها خبر دارد.”

دریاسالار کوپر با تکرار مواضع اخیر کشورهای غربی مدعی شد: «ایران بدیهی است [گروه‌های نیابتی] آنها را تأمین مالی و تجهیز و آموزش می دهد».

او حملات اخیر به کشتی ها در خاورمیانه را بدترین حملات پس از به اصطلاح «جنگ نفتکش ها» در دهه 1980 خواند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *