جمهوری اسلامی یعنی همه مردم با هم در همه امور/ رأی دهید، نظارت و انتقاد کنید

حجت الاسلام سید رضا اکرمی در گفت و گو با خبرنگار به گزارش میهن تجارت، با توجه حضور آحاد جامعه در صحنه انتخابات اسفند ماه، سه نکته مهم را در این امر تبیین می کند در، درب و اظهار داشت: نکته اول این است که نظام جمهوری اسلامی از دو کلمه جمهوری به معنی مردم و اسلام به عنوان یک چارچوب و محتوا شکل می گیرد; با توجه به اینکه 98 درصد مردم ایران به این نظام رای داده و با شرکت در 35 انتخابات آینده این نظام را تایید کردند. بنابراین آنها موظفند امروز در انتخابات شرکت کنند.

وی افزود: ما در عوض خودمان و در عوض ما در قبال سیستمی که ایجاد کردیم و مردمی که به این نظام رای دادند مسئولیم. همه مردم ایران در یک کشتی هستند و ما باید در راستای پیشرفت این کشور و با همراهی، همکاری و مسئولیت خود را انجام دهیم. ابراز همدردی بیایید مثل قبل در انتخابات آینده شرکت کنیم.

انتقاد از شرط حضور در انتخابات

نماینده شورای اسلامی تاکید کرد: نکته بعدی این است که اگر در انتخابات شرکت کنیم بعدا میدان نظارت و نقد خواهیم داشت اما اگر کسی او شرکت نکرد، نمی تواند از شرایط موجود در جامعه انتقاد کند. بنابراین یک نفر حق دارد که از اول در چاله انتقاد کند، رای دهد و … مطابق با قرار است رای او انتخاب شود.

نقش انتخابات در خنثی سازی توطئه های دشمنان

یکی از اعضای جامعه روحانیت مبارز با تاکید بر اینکه باید به ظرفیت ها و نیازهای کشور توجه ویژه شود. خاطر نشان کرد: نکته سوم این است که باید همزمان با نگاه به ظرفیت های داخلی به دشمنان خارجی نیز نگاه کنیم. ما آرمان گرایانه فکر می کنیم، اما نمی توانیم آرمان گرایانه عمل کنیم زیرا دشمنان و مخالفان ما در صف هستند نرسیدن ما برای اهدافمان تلاش می کنیم.

وی ادامه داد: دشمنان و مخالفان ما هشت سال جنگ تحمیلی را علیه ایران به راه انداختند، هزار میلیارد دلار خسارت به ما وارد کردند و هنوز نتوانسته ایم بخشی از آن ویرانی ها را جبران کنیم. بنابراین، ما باید انتظارات خود را معقول کنیم.

حجت الاسلام اکرمی وی ابراز داشت: همه باید در مراحل مختلف انتخابات، سازندگی، نظارت و مراقبت، آستین ها را بالا بزنیم و دست به دست هم دهیم و برای سازندگی کشور و خنثی کردن دسیسه های دشمنان همکاری کنیم.

وی تاکید کرد: «جمهوری اسلامی یعنی همه مردم در همه امور کنار هم باشند»; مردم همیشه باید متحد باشند، چه رأی دهند، چه نظارت کنند و چه انتقاد کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *