آمار نگران کننده‌ از افزایش هزینه‌ها در بودجه ۱۴۰۳ شنیدیم/عدد ۳۰۰همت و حتی ۲برابر مطرح است

آمار نگران کننده‌ از افزایش هزینه‌ها در بودجه ۱۴۰۳ شنیدیم/عدد ۳۰۰همت و حتی ۲برابر مطرح است

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت، علی بهادری جهرمی در چهل و هشتمین نشست خبری صبح امروز سه شنبه سوم بهمن ماه – ضمن تسلیت شهادت مستشاران ایرانی به دست رژیم صهیونیستی، این اقدامات را نتیجه آن دانست. از استیصال رژیم صهیونیستی ابراز داشت: این اقدام نشانه وحدت است داعش و این رژیم صهیونیستی است.

بهادری جهرمی همچنین حمله آمریکا، رژیم صهیونیستی و انگلیس به یمن را محکوم کرد و تاکید کرد: انتظار داریم کشورهای عربی و اسلامی به این موضوع واکنش مناسب نشان دهند.

سخنگوی دولت همچنین فرا رسیدن سالروز ولادت امیرالمومنین را تبریک گفت اشاره وی گفت: بیش از 16 هزار دانش آموز پسر و 20 هزار دانش آموز دختر در مراسم اعتکاف شرکت کردند. ثبت نام انجام داده اند که نشان دهنده پذیرش است یک مردم کار خوبی از این مراسم انجام شده است.

افزایش 40 درصدی مبادلات تجاری ایران و ترکیه

او با اشاره وی در خصوص سفر رئیس جمهور به ترکیه تصریح کرد: در ادامه دیپلماسی همسایگی کشور فردا سفر رئیس جمهور به ترکیه و در حوزه های اقتصادی حمل و نقل و اسناد مهم تجارت امضا خواهد شد. در طول 2 سال فعالیت دولت، حجم مبادلات تجاری ایران و ترکیه تقریبا 40 درصد افزایش یافته و ظرفیت های تجاری دو کشور فراتر از انتظار رشد کرده است. علاوه بر دیدار سران دو کشور، هشتمین اجلاس تجاری بین دو کشور نیز برگزار خواهد شد.

نظارت دوگانه میدونی و نظارت ستادی در جهت پیشبرد اهداف

بهادری جهرمی با اشاره به نظارت ها مقر رئیس رئیس جمهور تاکید کرد: شاهد ماجرا باشید نظارت شانزدهم ما ستاد رئیس جمهور از وزارت ورزش و جوانان بودیم. با نظارت دوگانه میدونی و شاهد سفرهای استانی و نظارت های ستادی در جهت پیشبرد برنامه ها و تقویت حرکت خواهیم بود.

10 پرتاب موفق در دو سال دولت سیزدهم

سخنگوی دولت شنبه گذشته گفت دهم پرتاب موفقیت آمیز فضایی در دولت سیزدهم انجام شد، وی گفت: در 10 سال گذشته 10 پرتاب فضایی انجام شد و در دو سال فعالیت دولت 10 پرتاب داشتیم که جمهوری اسلامی ایران موفق به پرتاب شد. در مدار 750 کیلومتری به خواست خدا پرتاب های موفق دیگری نیز خواهیم داشت که دستاوردها و اثرات ملموسی در زمینه هواشناسی، برآورد محصولات زراعی، برآورد آب های سطحی موجود و مناطق جمعیتی متعدد و همچنین حوادث طبیعی مانند سیل و زلزله، شاهد مدیریت عینی خواهیم بود. .

آمار نگران کننده افزایش هزینه ها در بودجه 1403

بهادری جهرمی در پاسخ به سوال ایرنا درباره تغییرات متعدد کمیسیون تلفیق در لایحه بودجه گفت: دولت تمام تلاش خود را برای کنترل هزینه های جاری و افزایش منابع انجام می دهد. واقعی و انتقال منابع به سمت سرمایه گذرا ژنراتورها درخواست دادن بودجه غیر تورمی را در پیش گرفت زا با فراهم كردن امكان رشد اقتصادي و مي تواند در جهتي حركت كند كه از افزايش هزينه هاي جاري بدون پيش بيني منابع جلوگيري كرده و از ايجاد تورم و آثار آن در زندگي جلوگيري كند. اقتصادی مردم وارد می شوند.

سخنگوی دولت به آمارهای نگران کننده در خصوص افزایش هزینه ها در بودجه اشاره کرد و تاکید کرد: آنچه شنیدیم این است که 300 هزار میلیارد تومان هزینه در بودجه افزایش یافته و حتی دو برابر این رقم برآورد می شود. اما تلاش و همکاری دولت و مجلس در جهت کنترل و مهار عوامل ایجاد تورم است و این مهم ترین اولویت مردم است. انتظار می رود مشارکت عمل متقابل بین مجلس و دولت و کمیسیون ها در پیش بینی منابع و هدف گذاری در سقف منابع واقعی شکل بگیرد

وی گفت: باید بر اساس تجربیات گذشته باشد درس زیرا افزایش هزینه ها بدون پیش بینی منابع چیزی جز ایجاد تورم ندارد.

بهادری جهرمی درباره اقدامات دولت در زمینه به کارگیری علم و فناوری روز در حوزه کشاورزی گفت: در حوزه کشاورزی برنامه توسعه با تکیه بر فعالیت های دانش بنیان کشور، مکانیزاسیون در دولت و در سند تحول و همچنین سایر تصمیمات در دستور کار قرار گرفته است. رشد 31 درصدی عرضه ماشین آلات کشاورزی را شاهد بودیم. 4 برابر افزایش به استخدام هواپیماهای بدون سرنشین ما کشاورزی داشتیم. برای اولین بار دهکده فناوری و نوآوری کشاورزی پیش بینی شد. این اقدام و اقدامات مشابه باعث شده است که 78 درصد در میدان انجام شود شرکت ها دانش اولیه کشاورزی را داشته باشد. از 280 شرکت در ماه های اخیر به 500 شرکت دانش بنیان در حوزه کشاورزی رسیده ایم.

وی با بیان اینکه سرانه دانش آموزان در مناطق روستایی است عشایری سه برابر شده است، اظهار داشت: 126 هزار کلاس درس روستایی و عشایری تجهیز شده است. از 211 هزار کلاس درس در قالب ۳۹۵۰ این مدرسه از دو سال پیش شروع به کار کرده است. حمایت از بهسازی و نوسازی مدارس و عدالت آموزشی در دستور کار دولت قرار گرفته است.

سخنگوی دولت درباره اقدامات دولت در حوزه مسکن اعلام کرد که گزارش بانک مرکزی و مرکز آمار ایران در ماه های گذشته روند کاهشی در حوزه خرید و فروش مسکن را نشان می دهد. به خواست خدا تاثیر آن را در زمینه اجاره مسکن در سال آینده خواهیم دید.

جهرمی افزود: در زمینه سرمایه گذاری در حوزه ساخت و ساز ساختمان های شهری رشد 8 درصدی در 6 ماه اولین امسال نسبت به 6 ماه اولین پارسال داشتیم با رصد فعالیت مشاوران املاک، سامانه ثبت قراردادهای اجاره بین موجر و مستاجر فعال شد، اقدامات حمایتی برای تزریق منابع از شبکه بانکی، افزایش وام و وام مسکن و افزایش وام ساخت و ساز داشتیم. هدف گذاری واگذاری زمین معادل ۱۰۰۰ ما واحد مسکونی داشتیم.

تلاش دولت برای مهار تورم و افزایش دستمزدها

بهادری جهرمی درباره اختلاف دولت و مجلس بر سر افزایش حقوق کارکنان، خاطر نشان کردی: حمایت واقعی حفظ قدرت خرید مردم، مهار تورم و شاهد افزایش دستمزدها است.

وی افزود: دولت در نظر گرفتن بله، افزایش دهید حقوق با تاکید بر افزایش حقوق افرادی باشند که حقوق کمتر دریافت می کنند. مثلاً کسی که 10 میلیون دارد حقوق 30 درصد افزایش دریافت می کند در حالی که فردی که 50 میلیون تومان درآمد دارد حقوق برای مثال باید معادل 10 درصد باشد.

سخنگوی دولت تاکید کرد: گلایه عمومی مردم عدم عدالت در پرداخت هاست و نگاه دولت نیز به عدالت پرداخت و افزایش تدریجی است. حقوق کارکنان است.

خنثی سازی تحریم ها با جدیت دنبال می شود

بهادری جهرمی درباره راهبرد لغو و خنثی سازی تحریم ها در دولت گفت: دولت در سال 1401 شاهد رکورد 112 میلیارد دلار تجارت خارجی در حجم تجارت نفت بود که دولت به تدریج مذاکرات را برای رفع تحریم پیش برد در مسیر خنثی کردن تحریم ها؛ عضویت در جلسات و مجموعه هایی مانند ترمز و شانگهای، تقویت دیپلماسی همسایگی و شما روابط با تمرکز بر توسعه روابط اقتصادی از جمله اقدامات دولت بوده و نشان داد که اقدامات دولت در این زمینه نیز درست بوده است.

وی با تاکید بر اینکه خنثی سازی تحریم ها با جدیت دنبال می شود، گفت: اخیرا آقای باقری در راستای مذاکرات لغو تحریم ها با مو در ژنو جلسه و رایزنی داشت و این گفتگوها و مذاکرات ادامه داشت. بیا ادامه دارد.

تکمیل خواهد شد..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *