1. صفحه اصلی
  2. »
  3. اقتصاد کلان
  4. »
  5. گاردین: وزیر خارجه اسرائیلی پیشنهاد داده…

گاردین: وزیر خارجه اسرائیلی پیشنهاد داده که اهالی غزه به یک جزیره ساختگی در دریای مدیترانه منتقل شوند

پایگاه خبری تحلیلی میهن تجارت (mihantejarat.com):

فارس: «اسرائیل کاتس» وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی طرحی را برای اسکان فلسطینیان در جزیره مصنوعی در دریای مدیترانه پیشنهاد کرده است.

روزنامه گاردین به نقل از منابع متعددی که در نشست وزرای خارجه اتحادیه اروپا در بروکسل حضور داشتند، این خبر را منتشر کرده است. بر اساس این گزارش، «اسرائیل کاتس» در این نشست با نمایش ویدئویی این طرح را به عنوان جایگزین راه حل دو کشوری ارائه کرد.

کاتس گفت که این طرح چند سال پیش در زمانی که او وزیر حمل و نقل بود پیشنهاد شد.

گاردین می گوید که ارائه این طرح خشم وزرای خارجه را برانگیخت که این نشست را برای یافتن راهی برای “طرح جامع صلح” برگزار کردند.

ایده مهاجرت اجباری فلسطینیان در هفته های اخیر مرتباً از زبان مقامات اسرائیلی شنیده شده است.

چند هفته پیش بن گوور وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی با اشاره به حملات همه جانبه این رژیم به نوار غزه گفت: این فرصتی است برای تمرکز بر پروژه اسکان مجدد فلسطینی ها و تشویق آنها. ساکنان غزه برای مهاجرت به کشورهای دیگر.

اسموتریچ وزیر دارایی اسرائیل نیز گفت که اسرائیل باید ساکنان نوار غزه را به مهاجرت و ترک این نوار تشویق کند.

علاوه بر این، برخی گزارش‌ها حاکی از آن است که بنیامین نتانیاهو در نشست اخیر حزب لیکود گفته است که تلاش‌ها برای یافتن کشورهایی که ساکنان غزه را به عنوان پناهنده بپذیرند، ادامه دارد.

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین، حماس، در هفتم اکتبر (15 مهر) در واکنش به بیش از هفت دهه اشغال فلسطین و نزدیک به دو دهه محاصره غزه و زندانی کردن و شکنجه هزاران فلسطینی، عملیات معروف را آغاز کرد. به عنوان طوفان الاقصی.

این عملیات یکی از مرگبارترین حملات علیه این رژیم بود. جنگنده‌های حماس از چند نقطه از طریق حصارهای مرزی به داخل سرزمین‌های اشغالی نفوذ کرده و به روستاها حمله کردند و علاوه بر کشتن تعداد زیادی از اسرائیلی‌ها، تعدادی از آنها را نیز به اسارت گرفتند.

در پاسخ به این عملیات، رژیم اسرائیل حملات سنگینی را علیه غزه انجام داد و این منطقه را در محاصره کامل قرار داد. در این حملات تاکنون بیش از 25 هزار فلسطینی که بیشتر آنها زن و کودک هستند به شهادت رسیده اند.

اسرائیل هدف جنگی خود را از این عملیات برای نابودی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس اعلام کرده است. این در حالی است که بسیاری از تحلیلگران و کارشناسان حتی در داخل فلسطین اشغالی این هدف را غیرواقعی و دست نیافتنی می دانند.

گروه های مقاومت فلسطین پیش از این به طرح های اسرائیل برای آوارگی مردم فلسطین واکنش نشان داده اند. مدتی پیش، جنبش جهاد اسلامی فلسطین، دولت آمریکا را مسئول تشویق اسرائیل به اجرای چنین طرح هایی دانست.

جنبش حماس همچنین اعلام کرد: اظهارات سران کابینه اشغالگر فاشیست در مورد آوارگی مردم فلسطین و سخنان تروریستی اخیر بن گر در مورد آوارگی فلسطینی ها از غزه و ایجاد شهرک سازی در آنجا، خیالاتی است که نمی تواند انجام شود. محقق شود.”

اظهارات مقامات اسرائیلی در حالی مطرح می شود که رژیم اسرائیل تاکنون نتوانسته به اهداف خود در جنگ غزه دست یابد.

اسرائیل آزادی اسرا از غزه و نابودی حماس را از اهداف جنگی خود در غزه اعلام کرده است. با وجود این، تحقق هر دوی این اهداف به بن بست رسیده است.

چند روز پیش نیویورک تایمز گزارش داد که تعدادی از فرماندهان ارشد ارتش رژیم صهیونیستی اکنون به این نتیجه رسیده اند که دستیابی به هر دو هدف به طور همزمان امکان پذیر نیست و هرگونه برنامه ریزی بلندمدت برای نابودی حماس به ناچار منجر خواهد شد. به مرگ زندانیان

علاوه بر این، بسیاری از تحلیلگران احتمال نابودی کامل حماس را حتی در فلسطین اشغالی زیر سوال برده اند.

«گادی آیزنکوت» از مقامات سابق ارتش رژیم صهیونیستی که در حال حاضر یکی از اعضای کابینه جنگی بنیامین نتانیاهو است، سه شنبه گذشته در مصاحبه ای وعده های مقامات اسرائیلی برای نابودی کامل حماس را «داستان سرایی» توصیف کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *