1. صفحه اصلی
  2. »
  3. اقتصاد کلان
  4. »
  5. آلینا حبه، وکیل آمریکایی عراقی تبار…

آلینا حبه، وکیل آمریکایی عراقی تبار ترامپ کیست؟

پایگاه خبری تحلیلی میهن تجارت (mihantejarat.com):

بی‌بی‌سی: یکی از بخش‌های قابل توجه محاکمه دونالد ترامپ، درگیری‌های مستمر بین وکیل آقای ترامپ، آلینا هابه، با قاضی قدیمی دادگاه بود که گاهی حتی درک او از قانون را زیر سوال می‌برد.

خانم هابه 39 ساله از سمت سابق خود به عنوان یک وکیل ناشناخته به نماینده حقوقی رئیس جمهور سابق آمریکا در یکی از حساس ترین محاکمه های زندگی خود تبدیل شده است.

خانم حبب زاده اهل نیوجرسی است. پدر و مادر او هر دو کاتولیک کلدانی هستند که در اوایل دهه 1980 از ترس آزار و شکنجه و پیگرد قانونی از عراق فرار کردند.

پس از فارغ التحصیلی، او در صنعت مد در مارک جیکوبز، یکی از برندهای برتر در ایالات متحده، مشغول به کار شد.

پس از چند سال کار، او به کالج بازگشت و مدرک حقوق خود را در سال 2010 از دانشگاه Widener، یک کالج کوچک در پنسیلوانیا، گرفت.

خانم هابه مدت کوتاهی برای یوجین کودی جونیور قاضی دادگاه عالی نیوجرسی کارمند شد و سپس وارد حرفه خصوصی وکالت شد و چندین سال در شرکت های حقوقی خصوصی کار کرد تا اینکه در سال 2020 شرکت حقوقی خود را تأسیس کرد. و سپس دونالد ترامپ وارد صحنه شد.

خانم حبا سه فرزند دارد. او در سال 2021 پس از ملاقات با آقای ترامپ در باشگاهی خارج از شهرش در بدمینستر، نیوجرسی (شهری که دفتر وکالت خانم هابا نیز در آن قرار دارد) به تیم حقوقی آقای ترامپ پیوست.

در این دوره آقای ترامپ رئیس جمهور سابق بود و هنوز از شکست میهن تجارتاتی سال ۲۰۲۰ رهایی نیافته بود و در عین حال با کوهی از دعوا و شکایت مواجه بود. او خانم هابه را از شرکت حقوقی نسبتا کوچک خود میهن تجارت کرد تا به عنوان ارشدترین مشاور حقوقی خود خدمت کند.

از آن زمان، خانم هابه شهرت عمومی به دست آورد. او در دفاع از آقای ترامپ شور و اشتیاق بیشتری نسبت به سایر وکلای فقید آقای ترامپ نشان داده است.

خانم هابا پس از اینکه توانست یکی از شرکت کنندگان برنامه شاگرد به نام سامر زیروس را وادار کند که اتهام تجاوز جنسی به آقای هبه را پس بگیرد، خانم هابا به شدت مورد تشویق مشتری میلیاردر خود قرار گرفت.

او همچنین وکالت آقای ترامپ را در یک شکایت 100 میلیون دلاری علیه نیویورک تایمز و خواهرزاده اش مری ترامپ بر عهده داشت. این روزها خانم هابه وکیل آقای ترامپ در دادگاهی است که علیه او و فرزندانش به جرم فساد مالی توسط دادستان کل نیویورک برگزار شده است.

او بارها به خانم حبا هشدار داد که هنگام سخنرانی در دادگاه باید بایستد یا از او خواست که بنشیند و ساکت باشد وقتی وکلای طرف مقابل در حال توضیح موضع خود هستند. حتی یک بار از او پرسید که آیا معنی کلمه “هیچ” را می فهمی؟

قاضی پس از اینکه خانم هابه درخواست لغو جلسه بعدی دادگاه را رد کرد تا آقای ترامپ بتواند در مراسم تشییع جنازه مادر همسرش شرکت کند، به او گفت: «من به هیچ استدلالی در این مورد گوش نمی دهم.

در جلسه ای دیگر خانم حبه را به دلیل عدم ارائه مدارک به درستی مقصر دانست. او زمان نفس کشیدن را اعلام کرد و به خانم حبه توصیه کرد: بد نیست به خاطره خود مراجعه کنید تا نحوه ارائه سند به عنوان مدرک جرم را به خاطر بسپارید.

تای کاب، که در دوران ریاست جمهوری آقای ترامپ وکیل کاخ سفید بود، به سی ان ان گفت بعید است که رفتار تکان دهنده هابه در دادگاه بتواند به موکلش کمک کند یا تاثیر مثبتی بر قاضی داشته باشد.

او نحوه کار خانم حبا را به عنوان فردی از یک تیم در انتهای جدول توصیف می کند: “این شرم آور است. این نوع نمایندگی نیست که قاضی به آن عادت دارد و به همین دلیل او را آزار می دهد.”

خانم حبا با داوران دیگر مشکل داشته است. او قاضی آرتور انگورون، قاضی کهنه کار ۷۴ ساله مسئول پرونده فساد مالی آقای ترامپ در نیویورک را «نامتوازن» خواند.

البته هیچ کدام از این رفتارها باعث ناراحتی آقای ترامپ نشده است. در عوض، آقای ترامپ دائماً از او تعریف می کند، به خصوص پس از اینکه موفق شد از دستیار سابق خود، مایکل کوهن، تأیید کند که قبلاً در دادگاه زیر سوگند دروغ گفته است.

از زمانی که خانم هابه به سمت مشاور ارشد حقوقی آقای ترامپ رسیده است، وارد حلقه نزدیک او نیز شده است. گزارش های زیادی از دیده شدن او در باشگاه های آقای ترامپ در نیوجرسی و فلوریدا منتشر شده است.

او در روز تولدش در فوریه سال گذشته عکسی را در شبکه های اجتماعی منتشر کرد که نشان می داد در کنار کیک تولدش نشسته و آقای ترامپ در کنارش است.

او در توضیح این عکس در اینستاگرام نوشت: «امسال با یک راهپیمایی میهن پرستان در تگزاس با بزرگترین رئیس جمهور تمام دوران، چهل و پنجمین و به زودی چهل و هفتمین رئیس جمهور آغاز شد. و در ادامه نوشت: مردی که گلف بازی می‌کرد، به تگزاس رفت، سخنرانی قدرتمندی کرد و همچنان اهمیت می‌داد که من بدون کیک تولد نمانم.

خانم هابه نیز از مشاوران ارشد ماگا هستند. MAGA یک کمیته اقدام سیاسی برای حمایت از میهن تجارت مجدد آقای ترامپ به ریاست جمهوری است. طبق اخبار ABC، او برای کار در این کمیته بیش از 3.5 میلیون دلار دریافت کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *