1. صفحه اصلی
  2. »
  3. اقتصاد کلان
  4. »
  5. دولت کانادا صدور ویزای دانشجویی را…

دولت کانادا صدور ویزای دانشجویی را به مدت دو سال محدود می‌کند

پایگاه خبری تحلیلی میهن تجارت (mihantejarat.com):

دولت کانادا می گوید صدور ویزای دانشجویی را به مدت دو سال محدود می کند تا وضعیت دانشجویان خارجی را “تنظیم” کند.

وزیر مهاجرت کانادا روز سه شنبه 3 فوریه گفت که امسال برای دانشجویان کشورهای دیگر برای تحصیل در مقطع کارشناسی “360000 ویزا” صادر می شود که 35 درصد کمتر از تعداد ویزاهای صادر شده در سال 2023 است.

مارک میلر اعلام کرد که این کاهش در صدور ویزا در برخی از ایالت های این کشور به 50 درصد خواهد رسید.

آقای میلر گفت: «اینکه برخی از مؤسسات خصوصی با ایجاد پردیس با منابع اندک، عدم حمایت و شهریه بالا از دانشجویان خارجی سوء استفاده کنند، غیرقابل قبول است».

وی همچنین اعلام کرد که در تغییر دیگری، فارغ التحصیلان دوره های کارشناسی ارشد و سایر «برنامه های کارشناسی ارشد» به زودی «می توانند برای مجوز کار سه ساله اقدام کنند».

این طرح برخلاف سیاست های قبلی دولت کانادا است که در آن سعی شده تا سال 2025 مهاجران بیشتری برای جبران کمبود کارگران ماهر بپذیرد.

بر اساس این برنامه دو ساله، در پایان سال 2025، دولت کانادا تعداد ویزاهای صادر شده برای دانشجویان خارجی را بررسی کرده و در مورد ادامه یا توقف آن اظهار نظر خواهد کرد.

از سوی دیگر، برخی کارشناسان هشدار دادند که ورود تعداد زیادی از مهاجران به کانادا در دهه گذشته یکی از دلایل اصلی افزایش ناگهانی قیمت مسکن به ویژه در شهرهای بزرگ بوده و در صورت عدم توجه دولت به این موضوع ورود مهاجران اقتصادی بیشتر منجر به بحران مسکن می شود. در کانادا برگزار خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *