1. صفحه اصلی
  2. »
  3. طلا و ارز
  4. »
  5. هشدار درباره نوسانات بازار ارز/ ریزش…

هشدار درباره نوسانات بازار ارز/ ریزش قیمت دلار در راه است؟یک کارشناس اقتصادی گفت: باید نسبت به هیجانات کاذب ایجاد شده توسط دلالان در بازار به مردم و متقاضیان ارز به ویژه خریدار سرمایه ارزی هشدار داد.به گزارش میهن تجارت، علی قنبری، اقتصاددان و از اعضای هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس با اشاره به اینکه دلالان ارز از شرایط سیاسی و تنش های منطقه ای برای افزایش نرخ ارز و سودآوری استفاده می کنند، گفت: در این زمینه تردیدی وجود ندارد. بدیهی است که ارز مانند هر کالای دیگری مشمول عرضه و تقاضا است، بنابراین بخشی از قیمت ارز که به طور طبیعی در روال اقتصادی افزایش یا کاهش می یابد، باید به موضوع عرضه ارز نسبت داده شود، اما اگر وجود نداشته باشد. دلیل اقتصادی است، قطعا نادرست است.

وی در این خصوص خاطرنشان کرد: تجربه ثابت کرده است که دلالان در چنین مواقعی شرایط را به نفع خود تغییر می دهند. یعنی با ایجاد احساسات کاذب سعی می کنند از آب گل آلود ماهی بگیرند; به همین دلیل باید به مردم و متقاضیان ارز به ویژه کسانی که برای فعالیت های غیرتجاری و صرفا سرمایه ای ارز می خرند، هشدار داد.

این استاد اقتصاد خاطرنشان کرد: دلالان با بزرگ نمایی ناامنی ها و تنش ها به دنبال افزایش بی ثباتی و بی ثباتی اقتصادی هستند. به همین دلیل بانک مرکزی نیز باید به عنوان بازارساز اصلی وارد شود و نهادهای امنیتی نیز با دلالانی که منجر به تشویش و نگرانی جامعه در این حوزه می شوند، برخورد کنند.
منبع:

اخبار آنلاین


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *