رئیس جمهور از بخش‌های مختلف دانشگاه جامع امام حسین (ع) بازدید کرد

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت و به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، آیت الله سید ابراهیم رئیسی صبح امروز _سه شنبه سوم بهمن ماه_ با حضور در دانشگاه امام حسین جامع (ع) در قالب روایتی از پیشرفت دانشگاه تراز انقلاب اسلامی، از ادارات. ناهمسان این دانشگاه یک مشکل است محور در عرصه ها ایجاد دگرگونی وی در حوزه علوم انسانی، علوم پایه و فنی- مهندسی و با توضیحات مسئولین و اساتید گروه ها بازدید کرد. ناهمسان وی در جریان جزئیات آخرین فعالیت ها و دستاوردهای آن قرار گرفت.

الگوی شکل گیری دانشگاه اسلامی تراز بر 7 مولفه 1- مولفه های جهت دار تکیه دارد بر اساس مبانی دینی و نظام فکری ائمه انقلاب، 2- مؤلفه سرمایه انسانی بر اساس کرسی های علمی اعضا تابلوها علوم دانشگاهی، 3- مؤلفه تربیت دانشجو بر اساس جذب هدفمند دانشجو برای کمک به حل نظام مشکلات کشور 4- مؤلفه سامانه بر اساس بررسی و دگرگونی دانشگاه با هدف تعالی معنوی و دگرگونی علمی، 5- جزء فضا و محیط الهام بخش بر اساس معنویت و هنر ایرانی-اسلامی، 6- درس متن و محتوا بر اساس مرور مطابق با منابع دینی و تجربیات فشرده انقلاب اسلامی و 7- علم و تحقیق بر اساس تولید دانش و فناوری مورد نیاز برای توسعه کشور و پایه گذاری تمدن نوین اسلامی در محضر آیت الله رئیسی طراحی می شود. تشریح تبدیل شد

در ادامه رئیس جمهور از نمایشگاه تعالی قدرت نرم انقلاب اسلامی و جداول آینده پژوهی و آینده نگری دگرگونی از علوم انسانی، تولید قدرت نرم و سرمایه انسانی و تعالی سازمانی بازدید شد.

آیت الله رئیسی از غرفه ها ادامه می دهد نمایشگاه در مزارع تاسیس شد دگرگونی در علوم پایه و دستاوردهای آن در رشته های فیزیک، شیمی و ریاضی، نمایشگاه پدافند غیرعامل و جنگ نوین، نمایشگاه داخلی و خارجی عمیق مبانی انقلاب اسلامی، نمایشگاه حرکتی ترجمه آثار بزرگ تولید شده و تجارب متراکم انقلاب اسلامی را به زبان‌ها آورده است ناهمساننمایشگاه تجربه انقلاب اسلامی در سه زير مجموعه تجربه گرایی مردم و صاحب نظران انقلاب اسلامی، تجربه گرایی رویدادهای خاص انقلاب اسلامی و تجربه گرایی موضوعی از جمله در حوزه تربیت نیروی انسانی از تراز انقلاب اسلامی بازدید کردند.

رئیس جمهور همچنین از نمایشگاه اقدامات و آخرین دستاوردهای دانش بنیان مرکز رشد دانشگاه امام حسین(ع) در حوزه های علوم انسانی، فنی – مهندسی و علوم پایه بازدید کرد.

بازدید از آزمایشگاه و نمایشگاه هوش مصنوعی و رباتیک و هوش مصنوعی و علوم شناختی قسمت بعدی برنامه حضور دکتر رئیسی بود. ضمن ارائه و تشریح اقدامات و دستاوردهای این حوزه، پروژه های آتی این بخش نیز با حضور رئیس جمهور ارائه شد. محصولات از نظر فن آوری در حوزه هوش مصنوعی برای حل مشکلات سیستمی کشور، هواپیماهای بدون سرنشین شناسایی و استفاده از نسل جدید متاورس برای تربیت نیروی انسانی از جمله دستاوردهایی بود که در این بخش به نمایش گذاشته شد.

آیت الله رئیسی همچنین از نمایشگاه و آزمایشگاه دریایی حل مشکلات سطحی و زیرسطحی کشور. مرکز تحقیقات وی از مرکز ملی آیرودینامیک، علوم و فناوری نیروی محرکه و نمایشگاه دستاوردهای حوزه عمران، آب، انرژی و پدافند غیرعامل بازدید کرد.

در این بخش ها آخرین دستاوردها و تحقیقات در زمینه ساخت شناورهای سطحی و زیرسطحی، ساخت و بهسازی پرندگان کوچک و بزرگ، موتور، فیلتر کردن آب، پردازش آب، سیالات ضد تبخیر و تجهیزات و روش های اکتشاف آب های عمیق به نمایش گذاشته شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *