1. صفحه اصلی
  2. »
  3. سیاست
  4. »
  5. محمد قبادلو کیست؟ + فیلم اعترافات

محمد قبادلو کیست؟ + فیلم اعترافات

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت، حکم قصاص جان محمد قبادلو به جرم قتل عمد شهید مدافع وطن فرید کرم پور حسنوندپس از 487 روز رسیدگی قضایی به پرونده، صبح امروز سه شنبه سوم بهمن ماه به اجرا درآمد.

بنا به گزارش نیروی انتظامی در 31 شهریور 1401 در حالی که گروهی از مأموران شهربانی مشغول کنترل اغتشاشگران در شهرستان پرند بودند، فردی به نام «محمد». قبادلوکه سوار بر یک خودروی پیکان سفید رنگ بود، به قصد کشتن ماموران نیروی انتظامی که در حال انجام وظیفه بودند، 6 مامور پلیس را در حالی که با سرعت بالا در حال موتور سیکلت بودند زیر گرفت. شانزده آنها دچار جراحات و شکستگی دست و پا شدند و یکی از مأموران به نام «فرید کرم پور» بر اثر شدت جراحات به شهادت رسید.

عامل این حادثه توسط ماموران پلیس و شاهدان حاضر در محل شناسایی و دستگیر شد و از ابتدای دستگیری به جرایم خود به ویژه اقدام عمدی به زیرگیری ماموران پلیس به قصد قتل اعتراف کرد.

فایل قبادلو وی پس از صدور کیفرخواست به دادگاه کیفری یک استان تهران معرفی و به اتهام «قتل عمد و سایر جرایم در صلاحیت دادگاه کیفری» از جمله شروع به قتل پنج افسر کلانتری رسیدگی شد. ، به آنها آسیب جسمی وارد کرده و آنها را از بین می برد. تصرف عمدی اموال نیروی انتظامی در دادگاه کیفری یک استان تهران از آبان ماه ۱۴۰۱ آغاز شد.

دادگاه متهم با حضور متهم شکات، شاهدان عینی حادثه، کارشناسان پزشکی قانونی و تعیین وکیل قبادلو برگزار شد و سرانجام در سوم دی ماه برگزار شد ۱۴۰۱ ختم تحقیقات اعلام و رای مقتضی صادر شد.

دادگاه کیفری یک استان تهران، محمد قبادلو به اتهام “قتل عمد” شهید فرید کریم پور، وی را به “قصاص نفس” و به اتهام “اقدام به قتل عمد” ماموران یگان امداد با ضربه عمدی با خودرو به قصد قصاص محکوم کردند. قتل آنها به 10 سال حبس تعزیری و به اتهام “انهدام عمدی” شش دستگاه موتورسیکلت سازمانی واحد امداد فرماندهی انتظامی رباط کریم به غرامت و یک سال و نیم حبس تعزیری محکوم شد.

سپس حکم دادگاه کیفری یک استان تهران مبنی بر قصاص نفس با درخواست تجدیدنظر متهم و وکلای وی به دیوان عالی کشور ارسال شد.

شعبه رسیدگی کننده به تجدیدنظرخواهی متهم، پس از وصول پرونده و رسیدگی به آن، رأی دادگاه را تأیید و در پی تأیید رأی قصاص در اسفند ماه 1401، پرونده برای اجرای رأی به دادگاه بدوی ارسال شد، اما طی نامه ای. از پزشک معاینه گرفته تا رئیس قوه قضائیه و قضات. دیوان عالی کشور در تاریخ 21 خرداد 1402 وکلای متهم مجدداً تقاضای اعاده دادرسی کردند و با تجویز اعاده دادرسی، اجرای حکم متوقف و پرونده به دادگاه کیفری ارجاع شد. سامبر برای بررسی.

رئیس کل دادگستری استان پس از ارجاع، اعاده دادرسی را خلاف شرع دانست و آن را نقض حقوق اولیای دم دانست.

در نهایت رئیس قوه قضائیه با اعاده رسیدگی موافقت کرد و پرونده برای رسیدگی به دیوان عالی کشور ارسال شد.

تایید مجدد حکم قصاص در دیوان عالی کشور

شعبه رسیدگی کننده در دیوان عالی کشور در رسیدگی مجدد به پرونده، درخواست متهم را وفق مفاد ماده 474 قانون آیین دادرسی ندانسته و با تایید حکم محکوم علیه، درخواست اعاده دادرسی را رد کرد. خود قصاص

سرانجام صبح امروز – سه شنبه سوم بهمن – حکم قصاص خود محمد. قبادلو به جرم قتل عمد شهید فرید کرم پور حسنوند اعدام و قاتل این شهید مدافع کشور به دار آویخته شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *