1. صفحه اصلی
  2. »
  3. جامعه
  4. »
  5. نصف جهان در دی ۱۴۰۲ چند…

نصف جهان در دی ۱۴۰۲ چند روز هوای پاک داشت؟ 

نصف جهان در دی ۱۴۰۲ چند روز هوای پاک داشت؟ 

جمشد ملاقات وی در گفت و گو با خبرنگار به گزارش میهن تجارت، با اشاره به وضعیت سنجش کیفیت هوا در ایستگاه های کلانشهر اصفهان اظهار کرد: بر اساس اطلاعات دریافتی از ایستگاه های سنجش کیفیت هوا در اولین ماه زمستان 1402; چهار روز شرایط ناسالم برای عموم مردم (قرمز)، هشت روز شرایط ناسالم برای گروه های حساس (نارنجی) و 18 روز شرایط قابل قبول (زرد) و هیچ روز پاک (سبز) در شهر اصفهان ثبت نشد. در طول دوره مذکور

وی با اشاره به عوارض بهداشتی و اقدامات پیشگیرانه ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون (در شرایط قابل قبول)، افزود: احتمال بروز علائم تنفسی در افراد حساس، احتمال تشدید بیماری های قلبی یا ریوی در بیماران قلبی و سالمندان وجود دارد. از جمله عوارض سلامتی این آلاینده است، بنابراین افراد بسیار حساس باید در صورت امکان فعالیت طولانی مدت یا شدید را کاهش دهند.

شاخص کیفیت هوا از 0 تا 50 هوای پاک (سبز)، 51 تا 100 هوای سالم (زرد)، 101 تا 150 ناسالم برای گروه های حساس (نارنجی)، 151 تا 200 ناسالم برای عموم (قرمز)، 201 تا 300 بسیار ناسالم ( بنفش) و 301 تا 500 بسیار خطرناک است (قهوه ای).

شاخص کیفیت هوا معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا مانند مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، ازن و ذرات معلق (ذرات کوچکتر از 10 میکرومتر و ذرات کوچکتر از 2.5 میکرومتر) که دارای حد مجاز متفاوت با واحدهای مختلف هستند را به عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *