1. صفحه اصلی
  2. »
  3. سیاست
  4. »
  5. راهکار مجلس برای نوسازی ناوگان حمل…

راهکار مجلس برای نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت، نمایندگان شورای اسلامی در جلسه علنی عصر امروز (سه شنبه) مجلس در جریان بررسی گزارش کمیسیون تلفیق. با توجه لایحه بودجه ۱۴۰۳ در بخش هزینه، بند (ب) تبصره 1 این لایحه را تصویب کرد.

بر این اساس شهرداری های کشور و سازمان های تابعه مجازند:

۱. به منظور. واسه اینکه. برای اینکه توسعه حمل و نقل عمومی و ارائه خدمات (سرویس رفت و آمد) برای دانش آموزان دارای معلولیت (جسمی، حرکتی و ذهنی) و مناسب سازی و دسترسی به کلیه پایانه ها، ایستگاه ها، امکانات سیستم و ناوگان حمل و نقل راه آهن درون شهری، دسترسی به سیستم ها حمل و نقل عمومی برای دسترسی مطابق با قوانین داخلی و استانداردهای بین المللی بین المللی افراد دارای معلولیت با هماهنگی وزارت کشور تا سقف سیصد هزار میلیارد (300.000.000.000.000) ریال اوراق مالی اسلامی منتشر می کنند.

حداقل هفتاد درصد (70%) منابع این موضوع بستن این به ساخت، تکمیل و بهره برداری از خطوط قطار شهری اختصاص داده شده است. تضمین بازپرداخت اصل و سود این اوراق برای پروژه های قطار شهری و حمل و نقل یک شهر به نسبت پنجاه درصد (50%) دولت و پنجاه درصد (50%) شهرداری ها ساخته می شود. وزارت کشور موظف است فهرست و میزان سهام شهرداری ها از اوراق موضوع این بند را تا پایان شهریورماه به سازمان برنامه و بودجه کشور و بانک مرکزی برای صدور مجوز انتشار اوراق ارائه کند.

2. برای توسعه حمل و نقل عمومی و زیرساخت های شهری و نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی به خصوص در کلان شهرها آسیب دیده از آلودگی هوا، تامین ماشین آلات شهرهای مناطق محروم، مدیریت پسماندها و کارخانه های زباله سوز، احیای بافت های فرسوده و ساماندهی سکونتگاه های حاشیه ای و سکونتگاه های غیررسمی با مصوبه وزارت کشور تا سقف یکصد و بیست هزار میلیارد. 120,000,000,000) ریال اوراق مشارکت با ضمانت نفس با اولویت استخدام انتشار محصولات دانش بنیان

در مواردی که هزینه‌های شهرداری‌ها از محل مجوز این جزء با تأیید وزارت نفت منجر به کاهش مصرف سوخت شود، ضمانت بازپرداخت اصل و سود این اوراق به میزان سی درصد (30). درصد از طریق سازوکار گواهی های پس انداز. شادی و از منابع بهینه سازی موضوع ماده (46) قانون برنامه پنج ساله هفتم پیشرفت جمهوری اسلامی ایران و هفتاد درصد (70%) توسط شهرداری ها صورت می گیرد.

منبع : به گزارش میهن تجارت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *