1. صفحه اصلی
  2. »
  3. جامعه
  4. »
  5. هوای کرمان رکورددار آلودگی هوا در…

هوای کرمان رکورددار آلودگی هوا در کشور / تنفس پاک‌ترین هوا در شهر زنجان

هوای کرمان رکورددار آلودگی هوا در کشور / تنفس پاک‌ترین هوا در شهر زنجان

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت، با نگاهی به گذشته و امروز _سه شنبه سوم بهمن_ می توان میزان و شدت آلودگی هوا را که آسمان شهرهای مختلف را فراگرفته است حس کرد. از این رو خبرگزاری به گزارش میهن تجارت به مقایسه شاخص کیفیت هوا در شهرهای مختلف پرداخته است. لذا بر اساس سامانه آنلاین کنترل کیفیت هوای سازمان حفاظت محیط زیست، امروز کلانشهر کرمان با شاخص 164 در وضعیت ناسالم برای عموم (قرمز) قرار دارد.در حالی که دیروز شاخص کیفی این استان بدون داده ثبت شد.

با توجه به این، امروز دستگاه سنجش کیفیت هوا در کلانشهرهای اصفهان با شاخص 131، مشهد با شاخص 120، اهواز با شاخص 118، قزوین با شاخص 109 و اراک با شاخص 107 در وضعیت ناسالم قرار دارد. جایگاه گروه های حساس (نارنجی)، در حالی که روز دوم بهمن ماه، شهرهای تبریز، اصفهان، تهران، مشهد و اهواز برای گروه های حساس (نارنجی) ثبت نام کردند.

به این ترتیب دستگاه اندازه گیری کیفیت هوا امروز در کلانشهرهای تبریز با شاخص 54، کرج با شاخص 69، بوشهر با شاخص 52، تهران با شاخص 84، شهرکرد با شاخص 58، بجنورد با شاخص 55، سمنان. با شاخص 90، زاهدان با شاخص 67، شیراز با شاخص 54، قم با شاخص 58، خرم آباد با شاخص 33 و یزد با شاخص 54 در هوای سالم (زرد) قرار دارند.

لازم به ذکر است در روز دوم بهمن ماه، ایستگاه های سنجش کیفیت هوای شهرهای ارومیه، کرج، بجنورد، سمنان، زاهدان، قزوین، قم، سنندج، خرم آباد، اراک، همدان و یزد در وضعیت سالم (زرد) قرار گرفتند. ) وضعیت هوا.

با توجه به این امروز ایستگاه های سنجش کیفیت هوای کلانشهرهای ارومیه با شاخص 41، ایلام با شاخص 41، بیرجند با شاخص 42، زنجان با شاخص 10، سنندج با شاخص 22، کرمانشاه با شاخص از 32، یاسوج با شاخص 41 و همدان با شاخص 39 در شرایط تمیز قرار دارند. سبز) قرار دارد اما دیروز شهرهای ایلام، بوشهر، شهرکرد، بیرجند، زنجان، شیراز، کرمانشاه و یاسوج در وضعیت پاکی (سبز) قرار داشتند.

لازم است بدانید وضعیت کیفی هوای امروز در کلانشهرهای اردبیل، گرگان، رشت، ساری و بندرعباس ثبت نشد، این در حالی است که روز گذشته شهرهای اردبیل، کرمان، گرگان، رشت، ساری و بندرعباس بدون اطلاعات ثبت شده بودند.

در نهایت بر اساس اطلاعات موجود سامانه آنلاین کنترل کیفیت هوای سازمان حفاظت محیط زیست و مقایسه شاخص کیفیت هوا، امروز هیچ یک از کلانشهرها در وضعیت خطرناک (قهوه ای) یا بسیار ناسالم (بنفش) ثبت نشدند، اما شهری ناسالم برای عموم (قرمز). پنج کلانشهر ناسالم (نارنجی)، 12 شهر سالم (زرد)، هشت کلانشهر پاک (سبز)، پنج شهر بدون داده ثبت شدند، اما هیچ شهری در وضعیت ناسالم (قرمز) در روز گذشته، پنج شهر ناسالم برای گروه های حساس ( نارنجی)، تعداد 12 کلانشهر سالم (زرد)، هشت شهر پاک (سبز)، شش کلانشهر بدون داده در نظر گرفته شد.

شاخص کیفیت هوا از 0 تا 50 هوای پاک (سبز)، 51 تا 100 هوای سالم (زرد)، 101 تا 150 ناسالم برای گروه های حساس (نارنجی)، 151 تا 200 ناسالم برای عموم (قرمز)، 201 تا 300 بسیار ناسالم ( بنفش) و 301 تا 500 بسیار خطرناک است (قهوه ای).

منبع : به گزارش میهن تجارت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *