1. صفحه اصلی
  2. »
  3. جامعه
  4. »
  5. محاکمه منافقین مطالبه جدی مردم ایران…

محاکمه منافقین مطالبه جدی مردم ایران است

محاکمه منافقین مطالبه جدی مردم ایران است

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت و به نقل از مرکز رسانه قوه قضائیه، مسعود ستایشی در حاشیه هفتمین جلسه دادگاه منافقین در جمع خبرنگاران اظهار کرد: برگزاری این دادگاه از مطالبات جدی امت شریف و مردم غیور ایران اسلامی است. این تقاضا در سال های گذشته انباشته شده است. و ما به مرحله ای رسیده ایم که دستگاه قضایی بررسی می کند و تصمیم می گیرد. طبق موازین قانونی در جایگاهی قرار داریم که بتوانیم به مطالبات مردم به نحو احسن پاسخ دهیم.

وی افزود: در این پرونده بیش از 100 اقدام تروریستی خائنانه، شرورانه و منفور توسط این گروه تروریستی انجام شده است و این جنایات و اقدامات تروریستی که متوجه اعضای مرکزی این گروه می شود، دارای شبهات فراوان و شاهدان بسیاری است. در این نقطه در روند رسیدگی در دادگاه به اقتضای شرایط در مقام استماع اظهارات این افراد و شهود و رسیدگی به لوایح تقدیمی هستیم.

سخنگوی قوه قضائیه درباره بحث رسیدگی گفت: رسیدگی در این پرونده منصفانه و منطبق با موازین قانونی و اصول و قواعد دادرسی و دادرسی و مطابق مقررات قانونی از جمله قانون آیین دادرسی کیفری است. ، تمام تلاش قوه قضائیه این است که رسیدگی شود باید طبق اصول و ضوابط باشد و دادرسی عادلانه به بهترین نحو انجام شود و هیچ یک از افراد دخیل در این پرونده از جمله متهمان حقی نداشته باشند. و شاکیان گم خواهند شد.

وی افزود: قبل از تشکیل دادگاه به این موضوع توجه شد که به متهمان به صورت رسمی اعلام شود تا وکلای خود در مقام دفاع شناسایی شوند. دادگاه با توجه به محتویات پرونده وظیفه تعیین وکیل برای تکشیری را داشت و تا امروز هفت جلسه تشکیل شده و پنج نفر از وکلای تکشیری در جلسات حضور داشتند.

ستایشی تصریح کرد: علیرغم اینکه این گروه یکی از منفورترین و بی شرمان ترین گروه ها هستند، اما هستند افرادی که از اول انقلاب بر سر ملت شریف و صالح ایران قهر کرده و درگیر بودند، اما اصرار قوه قضائیه این است. بر این اساس که پرونده خیانت در امانت و جنایات بسیاری از آنها باید کاملاً منصفانه و با رعایت موازین قانونی رسیدگی شود و اصول و قوانین در این روند محاکمه اعمال شود و در پایان دادگاه کسانی که در مقام نظارت هستند و نظارت باید در مورد دادرسی عادلانه شهادت دهد.

وی تاکید کرد: این گروهک تروریستی منافقین موسوم به مجاهدین از اول انقلاب تاکنون کارهای خائنانه زیادی را انجام داده و در قالب یک سازمان رسمی دست به این اعمال زدند، بنابراین پرونده قطور و سنگین است و مجازات 700 صفحه ای دارد. درخواست، بیشتر این جنایات و بدعهدی ها از جمله کشتار مردم عادی، زنان، کودکان و شهروندان را در دادگاه دیدید که رابطه نزدیکی که این گروه تروریستی با رژیم سفاک بعثی و رژیم صهیونیستی در زمینه های مختلف داشته است، تلاش می کند تا انعکاس و اطلاع رسانی به کشورهای دشمن در روزهای مختلف دیدیم و در جنگ تحمیلی به وضوح دیدم.

سخنگوی قوه قضائیه در پاسخ به سوالی مبنی بر مساعدت دستگاه قضایی با متهمانی که پشیمان و پشیمان شده اند، گفت: بحث در خصوص این افراد در راستای دستورات رئیس قوه قضاییه بوده است که در آن زمان مطرح کردند. جلسه شورای عالی قوای قضاییه به هر ترتیب. در کشور به روی کسانی که خارج از مرزها هستند و می خواهند برگردند و از کار خود پشیمان هستند باز است و می توانند به کشور بیایند اما باید مسائل مربوط به افرادی که مرتکب جنایت و قتل و سرقت شده اند بررسی شود. مردم هم می خواهند توبه کنند و کسانی که در مسئولیت هستند می توانند در این مورد تصمیم بگیرند.

منبع : به گزارش میهن تجارت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *