1. صفحه اصلی
  2. »
  3. سیاست
  4. »
  5. مجوز مجلس به جمعیت هلال احمر…

مجوز مجلس به جمعیت هلال احمر و سازمان اورژانس برای خرید آمبولانس

مجوز مجلس به جمعیت هلال احمر و سازمان اورژانس برای خرید آمبولانس

گزارش کردن خبرنگار مهرنمایندگان در جلسه علنی صبح امروز چهارشنبه چهارم بهمن ماه شورای اسلامی در جریان بررسی قسمت هزینه ای لایحه بودجه سال 1403 کل کشور با بند (پ) تبصره (5) موافقت کردند. ) ماده واحده این لایحه.

در بند (پ) تبصره (5) ماده واحده این لایحه آمده است: دولت مجاز است تا سقف دو میلیارد (2.000.000.000) یورو کمک بلاعوض اعطا کند. بین المللی از نهادها و سازمان ها بین المللی برای جبران خسارات و جلوگیری از حوادثی مانند زلزله، سیل، یخبندان، مقابله با گرد و غبار، بیابان زایی، حفاظت از تالاب ها و مبارزه با آفات و بیماری های جانوری و گیاهی و همچنین تهیه ماشین آلات و تجهیزات مربوطه، تجهیزات مورد نیاز هلیکوپترهای امداد و نجات را تامین می کند.بیا دیگهاجرای طرح های عمرانی و زیربنایی کشور و پروژه های صندوق ملی محیط زیست، ساماندهی و مرمت آثار و موزه های تاریخی، توسعه گردشگری و صنایع دستی و مسائل مربوط به پناهندگان و اتباع. خارجی و تجهیزات و مواد مصرفی بانک ژنتیک ایرانیان را تامین و هزینه های مربوطه را پس از ارزیابی و واریز به خزانه داری کل کشور هزینه کند. دستگاه های اجرایی گیرنده موظف هستند ارائه گزارش عملکرد و نحوه مصرف کمک های دریافتی هر شش ماه یکبار به سازمان برنامه و بودجه کشور.

همچنین در بند الحاقی (2) تبصره (5) این لایحه آمده است: جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران و سازمان اورژانس کشور مجاز به خرید (1500) دستگاه خودروی امداد و نجات و (1500) به ترتیب. آمبولانس برای اقدام اعتبار مورد نیاز یک درصد (1%) از فروش داخلی خودرو و موتور سیکلت و وارد شده است جمع آوری و به ردیف درآمد مربوطه نزد خزانه واریز می شود. و از محل ردیف هزینه های مربوط به جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران و سازمان اورژانس کشور تخصیص می یابد. این آمبولانس ها فقط در پایگاه های امداد جاده ای هلال احمر و اورژانس (115) استفاده می شود.

منبع : به گزارش میهن تجارت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *