1. صفحه اصلی
  2. »
  3. جامعه
  4. »
  5. دغدغه و مشکل مردم، دغدغه و…

دغدغه و مشکل مردم، دغدغه و مشکل ما است

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت و به نقل از مرکز رسانه های قوه قضائیه، حجت الاسلام غلامحسین محسنی اجیعی، امروز _چهارشنبه چهارم بهمن ماه_ در سفر به منطقه عسلویه در دیدار با اقشار مختلف مردم این شهرستان و در مراسم تحویل اسناد رسمی چهار شهر و 10 روستا به نمایندگان حدود پنج هزار خانوار این منطقه طی سخنانی در مسجد عسلویه گفت: ماه رجب ماه رحمت الهی و ماه مغفرت است. باید قدردان ایام و اعیاد این ماه مبارک باشیم و از این ماه بهترین استفاده را برای آشتی و مغفرت کنیم.

وی افزود: حدود سه دهه پیش به منطقه عسلویه سفر کرده بودم و امروز پس از گذشت سه دهه شاهد پیشرفت های زیادی در این منطقه بودم. این پیشرفت مرهون اقدامات مردم و مسئولان و نتیجه وحدت بین مردم منطقه و امنیت حاکم بر آن است.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به موضوع صدور سند برای اراضی و املاک مردم عسلویه گفت: امروز عذرخواهی من مردم عسلویه هستم چون معتقدم مشکل زمین و اسناد ملکی آنها باید زودتر حل می شد. ما خدمتگزار مردم هستیم و دغدغه ها و مشکلات آنها دغدغه و مشکلات ماست.

وی در خصوص برخی مشکلات فرهنگی و بروز برخی ناهنجاری ها در جامعه ادامه داد: با تحکیم و تحکیم فرهنگ قرآنی و اسلامی است که می توانیم فساد را ریشه کن کنیم و دست متجاوزان به حقوق مردم و بیت المال را کوتاه کنیم. اختلاس و دزدی و سرقت از بین می رود یا کاهش می یابد.

محسنی آژه ای تصریح کرد: در امر رفع ناهنجاری های اجتماعی باید به مقوله «امر به معروف و نهی از منکر» توجه ویژه ای داشته باشیم. البته همه مسائل با موعظه حل نمی شود و باید با تیغ عدالت به سراغ افرادی رفت که به صورت سازمان یافته و بسته به بیرون قصد دارند در مقابل ارزش های مردم و روانی آنها بایستند. و امنیت فیزیکی در این راستا کلیه دادستان های سراسر کشور باید به طور کلی وارد این مقوله شوند و با کمک نیروهای امنیتی و انتظامی عوامل سازمان یافته و وابسته به خارج را که مرتکب ناهنجاری می شوند شناسایی و آنها را تحت تعقیب و مجازات قرار دهند. بدون تسامح و در چارچوب قانون.

وی با اشاره به مشکلات زیست محیطی در منطقه عسلویه به مراجع قضایی استان بوشهر دستور داد: دستگاه ها و شرکت های آلاینده ای که در عسلویه مستقر هستند و از پرداخت مالیات بابت این آلودگی خودداری می کنند شناسایی و با این دستگاه ها و شرکت ها در چارچوب قوانین و مقررات قانونی برخورد شود. قانون مسئولان استان بوشهر برای انجام آنچه لازم است در اولین اقدام مسئول مربوطه در سازمان محیط زیست را به منطقه عسلویه می آورند تا دستگاه ها و تجهیزات سنجش آلودگی را در این منطقه نصب کنند و در صورت تشخیص آلودگی بالا در منطقه منطقه، اقدامات فوری انجام دهید. دادن

رئیس قوه قضاییه افزود: طبق قانون بخشی از درآمد بنگاه های اقتصادی اعم از نفت و پتروشیمی که در منطقه عسلویه قرار دارند باید در این منطقه و استان بوشهر هزینه شود. در این زمینه باید از مسئولان مربوطه سوال شود و اگر شخص یا سازمانی قانون را در این زمینه اجرا نکرد، در مقابل آنها کوتاهی نکنند. وعده هایی از سوی دولت های مختلف برای اشتغال افراد بومی در منطقه عسلویه داده شده است که استاندار بوشهر باید این موضوع را از مسئولان مربوطه مطالبه کند.

وی افزود: امروز بحث آب در اولویت قرار دارد، بنابراین پروژه های مربوط به توسعه منابع آبی در استان بوشهر و منطقه عسلویه و به طور کلی در سراسر کشور باید در اولویت قرار گیرند، از منابع دریایی و دریایی استفاده بهینه نمی کنیم؛ بنابراین باید از منابع آبی کشور استفاده کنیم. موانع استفاده بهینه مردم از دریا باید برطرف شود و به محیط زیست دریایی توجه ویژه شود. در صورت اشغال بودن منطقه ساحلی در منطقه عسلویه باید اقدامات لازم برای رفع این مشکل انجام شود.

محسنی اژی در ادامه خطاب به رئیس کل دادگستری بوشهر دستور داد: با عنایت به ماه مبارک رجب، شعبان و رمضان و ایام دهه مبارک فجر و نوروز، تمهیدات لازم برای آزادی زندانیان واجد شرایط فراهم شود. دادن

منبع : به گزارش میهن تجارت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *