1. صفحه اصلی
  2. »
  3. سیاست
  4. »
  5. ماموریت رئیس‌جمهور به دستگاه‌های اجرایی برای…

ماموریت رئیس‌جمهور به دستگاه‌های اجرایی برای حمایت از نهاد خانواده

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت، آیت الله سیدابراهیم رئیسی در جلسه صبح امروز – چهارشنبه چهارم بهمن ماه – هیات دولت به همه نهادها و دستگاه ها تذکر داد که از ایجاد تعهدات مالی بدون پیش بینی حمایت درآمدی خودداری کنند و اظهار داشت: رئیس برنامه ریزی و سازمان بودجه موظف است زمینه هر نارضایتی بودجه را شفاف اعلام کنیم، زیرا بودجه ای که قابل اجرا نباشد نباید تعیین شود ناهموار. ناجور بودجه بندی برخلاف اصل صریح 75 قانون است.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود در جلسه امروز هیات دولت با اشاره به اهمیت موضوع حمایت از نهاد خانواده به عنوان یکی از اساسی ترین اولویت های دولت مردمی، بر پرهیز از اقدامات سطحی و سطحی در این زمینه تاکید کرد. و افزود: همه دستگاه‌های دولتی موظفند در ابعاد مختلف آموزشی، آموزشی و اجرایی اقدامات لازم را برای این مهم انجام دهند و تمام تلاش خود را در جهت کاهش آسیب‌ها در این حوزه متمرکز کنند.

رئیس جمهور در ابتدای این دیدار ضمن تبریک فرارسیدن میلاد با سعادت حضرت امیرالمومنین (ع) و تاکید بر لزوم افزایش معرفت نسبت به این وجود نورانی، تصریح کرد: همگان باید از بصیرت و معرفت الهی بهره مند شوند. وجود نورانی امیرالمومنین (ع)آ) بپرس، چون این امام همام نشانه آشکار همه نعمت هاست.

پیش از سخنان رئیس جمهور، میثم لطیفی، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی سامانه را راه اندازی کرد. نظرسنجی رضایتمندی وی با همکاری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از عملکرد کارکنان دولت در راستای فراگیر شدن نظارت خبر داد و گفت: تاکنون 885 هزار کارمند دولت دارای دو شناسنامه هستند. آدی صادر و در محل خدمت خود نصب می شود و مردم می توانند به راحتی از طریق تلفن همراه خود در مورد عملکرد خود اظهار نظر کنند.

وی افزود: 350 هزار نفر نیز در این سامانه شرکت کرده اند و گزارش نظرات مردم نیز به وزرا ارسال می شود.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی در ادامه گفت: از روز گذشته امکانی در پیام رسان بله به نام مردم در صورت مراجعه به دستگاه های اجرایی و در صورت شناسه دو بعدی ایجاد شده است. نصب نشده و مخدوش یا غیرفعال می باشد، می توانند از طریق این امکان گزارش دهند. انجام با هدف عمومی سازی نظارت، این گزارش ها به صورت هفتگی به دستگاه های اجرایی و استانداری جهت بررسی و اقدام اعلام می شود.

منبع : به گزارش میهن تجارت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *