1. صفحه اصلی
  2. »
  3. جامعه
  4. »
  5. پلمب ۴۰۳۸ مرکز غیرمجاز فعال در…

پلمب ۴۰۳۸ مرکز غیرمجاز فعال در حوزه درمان در ۹ ماه سال جاری

پلمب ۴۰۳۸ مرکز غیرمجاز فعال در حوزه درمان در ۹ ماه سال جاری

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت و به نقل از و به نظر می رسیدسعید کریمی در همایش ملی “قوانین حقوقی مرتبط با نظارت بهداشتی” که با حضور مدیران و روسای گروه های نظارت بر درمان دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور برگزار شد، با بیان اینکه حوزه نظارت یکی از مهم ترین و مهم ترین حوزه های نظارت بر درمان است، گفت: در عین حال سخت ترین بخش های درمان. گفت: در دولت سیزدهم رویکرد ما به حوزه نظارت از جزیره ای بودن و تصمیم گیری محدود به وزارتخانه تغییر کرد و به همین منظور از خرداد ماه سال گذشته ایستگاه پایش سلامت در وزارت بهداشت راه اندازی شد. با حضور معاون وزیر بهداشت. معاونین بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی تهران، دادستان کل کشور، سازمان تعزیرات حکومتی، سازمان نظام پزشکی، دادسرای جرایم پزشکی، بازرسی، حراست، سازمان غذا و دارو، معاونت حقوقی رئیس جمهور و سایر ذینفعان حوزه بهداشت و درمان تشکیل شد و مقرر شد که متناسب با آن، این اردو در تمامی استان ها تشکیل شود.

وی حوزه پیشگیری را یکی از موضوعات مهم معاونت درمان برشمرد و بیان کرد: همایش ها و جلسات آموزشی زیادی در حوزه پیشگیری برگزار شده است.

معاون درمان وزارت بهداشت روش های جدید نظارت، سیستم نظارت و ثبت، خوداظهاری و اعتبارسنجی را از دیگر موارد مهم در حوزه درمان عنوان کرد و افزود: اعتباربخشی تنها در مورد بیمارستان ها و بیمارستان های بزرگ انجام شد. مراکز درمانی اما در مورد مراکز جراحی این اقدام صورت گرفت. محدود نیز انجام شد و اعتباربخشی کلینیک ها و مراکز کوچکتر نیز در دستور کار است.

وی با تاکید بر اصلاح قوانین برخورد با افرادی که خود را به عنوان پزشک معرفی می کنند و اصلاح قوانین مربوط به این افراد، تصریح کرد: طبق قانون افرادی که در امور پزشکی مداخله غیرمجاز می کنند فقط جریمه نقدی می شوند، بنابراین مجازات ها اعمال نشد. یک عامل بازدارنده و باید اصلاح شود. در کمیسیون های دولتی اصلاح، تنظیم و نهایی شده و به زودی به مجلس ارسال می شود. در لایحه اصلاحی حبس تعزیری درجه 6 و مصادره اموال مجرم و مجازات های شدید دیگری در نظر گرفته شده است.

کریمی بر لزوم برگزاری جلسات اردویی در استان ها تاکید کرد و گفت: در 9 ماهه امسال 4038 مرکز غیرمجاز پلمب شده که رقم بالایی است و باید با متخلفان برخورد قاطع و بازدارنده شود زیرا این افراد در معرض خطر هستند. زندگی و سلامت مردم آنها خطرآفرین هستند، در چنین مواردی هیچ گونه اغماض و بخشش وجود نخواهد داشت.

وی خطاب به مدیران و روسای دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور تاکید کرد: در مورد مراکز غیرمجاز و متخصصان پزشکی بسیار حساس و دقیق باشید و در صورت دریافت گزارش سریعا پیگیری کنید.

منبع : به گزارش میهن تجارت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *