1. صفحه اصلی
  2. »
  3. جامعه
  4. »
  5. اجتناب از تردد غیرضروری در گردنه‌های…

اجتناب از تردد غیرضروری در گردنه‌های برف‌گیر / کوهنوردان به ارتفاعات نروند

اجتناب از تردد غیرضروری در گردنه‌های برف‌گیر / کوهنوردان به ارتفاعات نروند

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت، حامد یزدیمهر امروز – چهارشنبه چهارم بهمن – در جمع اصحاب رسانه از صدور اخطاریه زرد رنگ در حالی که اخطار نارنجی هوا در استان تهران به قوت خود باقی است، خبر داد و اظهار داشت: بر اساس این اخطار، از صبح پنجشنبه پنجم تا یکشنبه هشتم ماه شهید در نیمه شمالی بارش باران، در مناطق سردسیر و مرتفع بارش برف و وزش باد شدید موقت و در مناطق کوهستانی استان کولاک و مه خواهد بود.

وی با بیان اینکه اخطار زرد به منظور اطلاع رسانی و انجام اقدامات لازم برای پیشگیری از خطرات صادر می شود، تصریح کرد: بر اساس پیش بینی های انجام شده از تمامی شهروندانی که قصد تردد در مناطق کوهستانی و برفگیر را دارند درخواست می کنیم در صورت نیاز نسبت به تردد اقدام کنند. در غیر این صورت سفر را به زمان دیگری موکول کنید و در صورت لزوم به تجهیزات زمستانی مجهز شوید.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران در خصوص صعود به ارتفاعات در مواقع پرخطر و هشدارها گفت: از تمامی کوهنوردان تقاضا می شود در این ایام از صعود جدی خودداری کنند زیرا در زمان بارش برف، کولاک و مه امكان امداد و نجات سخت است. .

وی افزود: تاکید مدیریت بحران عدم توقف و احتیاط در هنگام رانندگی در بستر و حاشیه رودخانه ها است چرا که در زمان بارندگی و سیل احتمال تلفات جانی وجود دارد.

یزدی مهر خاطرنشان کرد: از همه مسئولان درخواست می شود برای جلوگیری از آبگرفتگی معابر و خیابان ها و مجاری آب و فاضلاب اقدامات لازم را انجام دهند. سلام رودخانه ها باید رصد و نکات ایمنی توسط شهروندان رعایت شود تا از وقوع حادثه ناخوشایند جلوگیری شود.

منبع : به گزارش میهن تجارت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *