1. صفحه اصلی
  2. »
  3. اقتصاد کلان
  4. »
  5. وزیر خارجه انگلیس برای پیگیری آتش‌بس…

وزیر خارجه انگلیس برای پیگیری آتش‌بس دائمی غزه به منطقه می‌آید

پایگاه خبری تحلیلی میهن تجارت (mihantejarat.com):

ایسنا: وزیر امور خارجه انگلیس قصد دارد از «خاورمیانه» و ترکیه بازدید کند تا از سران این کشورها بخواهد با لندن برای دستیابی به آتش بس دائمی در غزه همکاری کنند.

وزارت امور خارجه انگلیس امروز (چهارشنبه) در بیانیه ای اعلام کرد که دیوید کامرون، وزیر امور خارجه این کشور که برای سومین بار در دو ماه اخیر به منطقه می آید، به دنبال حمایت از آزادی زندانیان و دستیابی به موفقیت است. آتش بس دائمی در غزه

به گزارش خبرگزاری آناتولی، در این بیانیه همچنین آمده است: وزیر امور خارجه به ترکیه و خاورمیانه سفر خواهد کرد تا از رهبران منطقه بخواهد با انگلیس برای دستیابی به آتش بس دائمی در غزه که بر اساس آن فلسطینی ها و اسرائیلی ها با هم زندگی کنند، همکاری کنند. آینده ای آرام بسازید.

کامرون پیش از سفر گفت: “هیچکس نمی خواهد که این درگیری برای لحظه ای بیش از حد لازم ادامه یابد.” اکنون یک استراحت فوری برای دریافت کمک و بیرون آوردن زندانیان ضروری است. وضعیت ناامید کننده است.

وی افزود: من در روزهای آینده در خاورمیانه خواهم بود و با شرکای خود برای کمک به توسعه طرحی برای حرکت از آن وقفه به یک آتش بس پایدار و دائمی بدون بازگشت به درگیری همکاری خواهم کرد.

وزیر امور خارجه انگلیس در ادامه خاطرنشان کرد: چنین طرحی مستلزم آن است که حماس با آزادی همه اسرا موافقت کند، حماس دیگر از غزه به سمت اسرائیل حملات موشکی انجام ندهد و توافقی برای بازگشت تشکیلات خودگردان فلسطین به غزه در ازای این اقدام صورت گیرد. حاکمیت، ارائه خدمات و ایجاد امنیت روزافزون.

کامرون همچنین به اراضی اشغالی خواهد رفت تا با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر و وزیر امور خارجه اسرائیل دیدار کند و خواستار اقدامات فوری برای ارسال کمک های بیشتر به مردم غزه شود.

در بیانیه وزارت خارجه انگلیس همچنین آمده است: کامرون همچنین قرار است نگرانی های فزاینده لندن در مورد افزایش تلفات غیرنظامیان را مطرح کند. کامرون همچنین می‌گوید که گذرگاه‌های بیشتری برای ارسال کمک‌ها به غزه، از جمله بندر اشدود و گذرگاه کرم شالوم، باید برای مدت طولانی‌تری باز باشند و آب، سوخت و برق وصل شوند.

وی همچنین با محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین دیدار خواهد کرد و بار دیگر بر حمایت دیرینه بریتانیا از راه حل دو دولتی تاکید خواهد کرد. وزارت خارجه انگلیس همچنین خاطرنشان کرد که کامرون به قطر و ترکیه نیز سفر خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *