1. صفحه اصلی
  2. »
  3. جامعه
  4. »
  5. کرمان همچنان آلوده‌ترین شهر در کشور…

کرمان همچنان آلوده‌ترین شهر در کشور / هوای ۲۲ شهر سالم و پاک است

کرمان همچنان آلوده‌ترین شهر در کشور / هوای ۲۲ شهر سالم و پاک است

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت، با نگاهی به گذشته و امروز -چهارشنبه چهارم بهمن- می توان میزان و شدت آلودگی هوا را که آسمان شهرهای مختلف را فراگرفته احساس کرد. از این رو خبرگزاری به گزارش میهن تجارت به مقایسه شاخص کیفیت هوا در شهرهای مختلف پرداخته است. لذا بر اساس سامانه آنلاین کنترل کیفیت هوای سازمان حفاظت محیط زیست، امروز کلانشهر کرمان با شاخص 155 در وضعیت ناسالم برای عموم (قرمز) قرار دارد.به طوری که دیروز این استان با شاخص 164 ناسالم (قرمز) بود.

بر این اساس امروز دستگاه سنجش کیفیت هوا در کلانشهرهای کرج با شاخص 119 و مشهد با شاخص 138 در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس (نارنجی) قرار دارد، این در حالی است که در روز سوم بهمن ماه، شهرهای اصفهان، مشهد، اهواز، قزوین و شاخه های ناسالم (نارنجی) ثبت شد.

به این ترتیب دستگاه اندازه گیری کیفیت هوای امروز کلانشهر اصفهان با شاخص 79، ایلام با شاخص 56، بوشهر با شاخص 61، تهران با شاخص 96، بیرجند با شاخص 58، بجنورد با شاخص 62، اهواز با شاخص 92، سمنان با شاخص 58، زاهدان با شاخص 68 شیراز با شاخص 68، قزوین با شاخص 87، قم با شاخص 97، خرم آباد با شاخص 79، اراک با شاخص 80، همدان با شاخص 63 و یزد با شاخص 81 قرار دارند. آب و هوای سالم (زرد).

لازم به ذکر است در آخرین روز بهمن ماه، ایستگاه های سنجش کیفیت هوا در شهرهای تبریز، کرج، بوشهر، تهران، شهرکرد، بجنورد، سمنان، زاهدان، شیراز، قم، خرم آباد و یزد در وضعیت سالم (زرد) قرار گرفتند. ) وضعیت هوا.

با توجه به این امروز ایستگاه های سنجش کیفیت هوای کلانشهرهای تبریز با شاخص 22، ارومیه با شاخص 8، شهرکرد با شاخص 38، زنجان با شاخص 18، سنندج با شاخص 19 و کرمانشاه با شاخص شاخص 45 در وضعیت تمیز (سبز) قرار دارد. اما روز گذشته شهرهای ارومیه، ایلام، بیرجند، زنجان، سنندج، کرمانشاه، یاسوج و همدان در وضعیت پاک (سبز) قرار داشتند.

لازم است بدانید وضعیت کیفی هوای امروز در کلانشهرهای اردبیل، یاسوج، گرگان، رشت، ساری و بندرعباس ثبت نشد، این در حالی است که روز گذشته شهرهای اردبیل، گرگان، رشت، ساری و بندرعباس بدون اطلاعات ثبت شده بودند.

در نهایت بر اساس اطلاعات موجود سامانه آنلاین کنترل کیفیت هوای سازمان حفاظت محیط زیست و مقایسه شاخص کیفیت هوا، امروز هیچ یک از کلانشهرها در وضعیت خطرناک (قهوه ای) یا بسیار ناسالم (بنفش) ثبت نشدند، اما شهری ناسالم برای عموم (قرمز). ، دو کلانشهر ناسالم (نارنجی)، تعداد 16 شهر سالم (زرد)، شش کلانشهر پاک (سبز)، شش شهر بدون داده ثبت شدند، اما دیروز یک شهر ناسالم برای عموم (قرمز)، پنج کلانشهر ناسالم (نارنجی)، تعداد 12 شهر سالم (زرد)، هشت کلانشهر پاک (سبز)، پنج شهر بدون داده شامل شدند.

شاخص کیفیت هوا از 0 تا 50 هوای پاک (سبز)، 51 تا 100 هوای سالم (زرد)، 101 تا 150 ناسالم برای گروه های حساس (نارنجی)، 151 تا 200 ناسالم برای عموم (قرمز)، 201 تا 300 بسیار ناسالم ( بنفش) و 301 تا 500 بسیار خطرناک است (قهوه ای).

منبع : به گزارش میهن تجارت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *