1. صفحه اصلی
  2. »
  3. جامعه
  4. »
  5. روایت پدری از جنس جهاد و…

روایت پدری از جنس جهاد و همراهی

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت، «پدر» واژه‌ای است که حتی گفتن آن دل را پر از تردید و نگرانی می‌کند و دنیایی از معنا را در خود دارد، عشق و فداکاری پدری در پس مشغله‌های زندگی گم می‌شود، اما فقط خاطره است. و حضور او برای احساس مرهم بر زخم های گذشته کافی است.

پدری سرشار از عشق و امید و دلاوری برای فرزندانش که راه رفتن و ایستادن را آموختند وقتی از او افتادند، نام او مرا یاد نان گرم سفره و بوی او می اندازد، بویی سرشار از سخاوت، مردانگی و نجابت.

پدر ابرویی را خم نمی کند تا چیزی جز لبخند بر چهره فرزندانش نبیند، می ایستد تا زندگی را برای آنها شیرین کند و می بخشد تا آینده ای روشن برای فرزندانش بسازد و اوست که جاه طلبی ها را تشویق می کند و مثل چراغ جادویی برای رویاها

پدر شبنم چشمان خداست و مانند او در هرج و مرج زندگی دست فرزندش را رها نمی کند، شانه هایش ستون خانه است، آغوشش پناهگاهی است در برابر طوفان های بی رحم زندگی، و اگر او نیست، همه ما لنگیم.

پدر بودن مصداق ایستادن است

مهرداد زینلیانعضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، متخصص طب مولکولی و معاون اجرایی دانشکده پزشکی که 50 سال سن دارد و پدر سه فرزند است.پدر بودن را ایستادگی می داند و به خبرنگار به گزارش میهن تجارت می گوید: اهمیت نقش مادر در حمایت عاطفی و مدیریت خانه و خانواده بی بدیل است و در این میان این پدر است که به عنوان تکیه گاه و رکن خانواده شناخته می شود. و همه اعضای این کانون گرم حتی مادر او را دوست دارند. آنها تکیه می کنند

وی با قدردانی از زحمات همسر فداکارش برای تربیت دو پسر و یک دختر می افزاید: مطمئنا پسر یا دختر بودن فرزند برای والدین فرقی نمی کند و هر دو عطر و بوی متفاوتی دارند. زندگی یک زوج شیک هدیه ای جدید و ابدی. انجام می دهند.

این پدر دلسوز داشتن هر سه فرزند خود را از خداوند منان می داند و بیان می کند: تمام تلاش مادر و پدر برای موفقیت فرزندان است و خستگی جسم پدر با دیدن لبخندی از ته دل جبران می شود. کودک.

وی ادامه می دهد: والدین کودک از او توقعی جز قدردانی و سربلندی ندارند، حضور فرزندان در خانواده مایه مباهات است و دیدن موفقیت ها و دستاوردهای فرزندان مانند دیدن بهترین زیبایی برای والدین

این پزشک، فرزندان را نور چشم والدین می داند و آرزوی رسیدن فرزندان به رستگاری را بیان می کند و می گوید: آرزوی هر پدر و مادری برای فرزندان، عاقبت خیر دنیا و آخرت و سعادت آنان است. ، برای فرزندانشان مفید باشند، قدم بردارند. در مسیر بندگی خدا و سرچشمه تولید نسلی پاک و صالح، آرزوی همه والدین برای فرزندانشان است.

روایت پدر از جهاد و همراهی

خانواده دومی که عشق در آن جریان دارد

وی با اشاره به خانواده دوم خود می افزاید: با توجه به موقعیت شغلی خود در دانشگاه و مسئولیت تربیت دانشجو نسبت به دانشجویانم احساس پدرانه دارم و آنها را مانند فرزندان خودم عزیز می دانم. من با آنها هستم و هرگز آنها را فقط دانش آموز نمی دانم.

این عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان بیان می کند: بابت موقعیت شغلی و همرنگ بودن با جوانان پاک، با انگیزه و آینده ساز کشور خداوند را شاکرم و سعی می کنم همیشه دلسوز و مشوق باشم. پدر برای آنها

وی با اشاره به اینکه خیلی از چیزها را می توان از نسل جوان یاد گرفت، ادامه می دهد: ارتباط با نسل جوان حس جوانی را القا می کند و همیشه سعی می کنم این رابطه را قوی تر و جسورتر از گذشته کنم.

این پزشک با اشاره به فعالیت های جهادی با دانشجویان داوطلب و با انگیزه خود تصریح می کند: در چند سال اخیر سازمانی به نام «مرکز جهاد سلامت» با کمک دانشجویان راه اندازی شده است که بستر بسیار خوبی برای تربیت دانشجویان رشته پزشکی محسوب می شود. و علوم پزشکی .

وی می افزاید: دانشجویان به صورت داوطلبانه در مناطق محروم دور از مرکز در کنار اساتید برجسته علمی و اخلاقی به فعالیت های جهادی در زمینه های بهداشتی، آموزشی و فرهنگی می پردازند و در کنار آشنایی با محرومیت ها، توانمندی های خود را نیز تقویت می کنند.

روایت پدر از جهاد و همراهی

قابلیت هایی که از خدمت رسانی به دست می آید

این متخصص پزشکی مولکولی می گوید: فعالیت های جهادی مذکور باعث می شود افراد فعال در این عرصه پس از فارغ التحصیلی به افراد توانمند و مدیرانی در حوزه تخصصی خود تبدیل شوند و بودن در کنار این عزیزان از نعمت هایی است که خداوند به من داده است. .

وی این قشر را یک خانواده می داند و با اشاره به محبت و صمیمیت در این خانواده تاکید می کند: این صفا و صمیمیت از برکات برگزاری اردوها و فضاهای جهادی است که مردم خالصانه برای خدمت به بندگان خدا و عهد گرد هم آمدند. پیمان بستند تا خود را بسازند و برای پیشرفت کشور گام بردارند.

این عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان ادامه می دهد: فعالیت های جهادی این خانواده در مناطق محروم از جمله حاشیه شهرها با اولویت گروه های آسیب پذیر و در معرض خطر اعم از زنان باردار، کودکان، نوجوانان و… انجام می شود. سالمندان و این افراد از خدمات مربوط به سلامت و غربالگری دندانپزشکی و آموزش های فرهنگی برخوردار می شوند.

روایت پدر از جهاد و همراهی

گنجی که با دستانش می جوشد

پاییز زندگی با دستان پرتوان پدر بهار می شود و پرده غم از سایه او می ترسد گرمای آغوشش گرمای افسانه ای خورشید است شنیدن نامت از زبانش تو را به عرش می آورد. قدرت و گویی سنگ های راه موفقیت نمی توانند در کنار او بایستند.

پدر مانند داستانی حماسی است که بارها و بارها در ذهن تکرار می شود و هیچ مردانگی و غیرت و شهامتی به پای او نمی رسد. او اولین و آخرین پناهگاه خستگی است و اوست که به واژه امنیت معنا می بخشد و قامتش امیدی بلند برای زندگی ایجاد می کند.

پدر تلخی روزگار را می گیرد تا فرزندان تنها طعم شیرین زندگی را بچشند، بار خستگی را از دوششان برمی دارد و مانند یافتن آتشی گرم در روزهای سرد زمستان است، به خاطر اوست. تقدسی که ناکامی ها محو می شود و دل بچه ها قوی می شود. آنها مسیر زندگی را طی می کنند.

منبع : به گزارش میهن تجارت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *