در صحنه تصادف اگر خطری وجود ندارد، مصدوم را جابه‌جا نکنید/ خطر قطع نخاع وجود دارد

در صحنه تصادف اگر خطری وجود ندارد، مصدوم را جابه‌جا نکنید/ خطر قطع نخاع وجود دارد

عباس عابدی در گفت و گو با خبرنگار به گزارش میهن تجارت اظهار کرد: در صورتی که رهگذران پس از حادثه قصد کمک به مصدومان را دارند، توجه داشته باشند خودروی خود را در مکانی امن پارک کرده و ایمنی را در دستور کار قرار دهند. تا هیچ حادثه ای برایشان پیش نیاید.

وی با بیان اینکه پس از رسیدن به محل حادثه باید تعداد مصدومان و وضعیت آنها بررسی و با اورژانس 115 تماس گرفته شود، افزود: به منظور برقراری ایمنی صحنه تصادف به ویژه مکان هایی که در نظر گرفته شده است. نقاط کور، مانند مکان هایی مانند بعد از پیچ و پس از سربالایی یا سرازیری در جاده ها، با تکان دادن دادن پارچه در روز و افروختن آتش و یا استفاده از چراغ قوه در طول شب می تواند سایر رانندگان را از وقوع تصادف آگاه کرده و از وقوع حوادث بعدی جلوگیری کند.

مدیر روابط عمومی فوریت های پزشکی و فوریت های پزشکی اصفهان گفت: مردم ضمن ارائه گزارش از وضعیت مصدوم به اورژانس نسبت به سایر شرایط از جمله محبوس شدن در خودرو و نیاز به امداد و نجات اطلاع دهند و در صورت نیاز به امداد و نجات خودرو در وضعیت پایدار است و خطر دیگری وجود دارد. مردم را تهدید نمی کند، نیازی به بیرون آوردن مجروح از ماشین نیست.

وی اظهار داشت: در پی حوادثی مانند واژگونی خودرو، عابران سعی می کنند مصدومان را از خودرو خارج کنند که خطراتی از جمله قطع نخاع را به همراه دارد. آتش سوزی و انفجار خودرو وجود دارد، مصدوم باید با احتیاط کامل و رعایت اصول ایمنی از خودرو خارج شود، در غیر این صورت نیازی به این اقدام نیست.

عابدی ادامه داد: تماس گیرندگان با اورژانس خط ارتباطی خود را اشغال نکنند تا در صورت نیاز اورژانس با آنها تماس گرفته و توصیه های کارشناسان اورژانس را تا رسیدن کارشناسان عملیاتی در دستور کار خود قرار دهند. احیای قلبی ریوی ممکن است در محل حادثه ضروری باشد و افراد می توانند با راهنمایی کارشناسان با شماره تلفن 115 این عمل را به خوبی انجام دهند.

وی با بیان اینکه اجرای توصیه های کارشناسان تلفنی 115 توسط افراد حاضر در صحنه حادثه بسیار کمک کننده است و می تواند منجر به نجات جان مصدوم یا بیمار شود، خاطرنشان کرد: در حال حاضر اورژانس پیش بیمارستانی اتاق استان اصفهان پایگاه هوایی 161 چهار واحدی موتورلنس و دارای سه واحد اتوبوس آمبولانس است که از طریق آن به شهروندان خدمات رسانی می کند.

منبع : به گزارش میهن تجارت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *