کره شمالی: نوع جدیدی از موشک‌ کروز استراتژیک را آزمایش کردیم

پایگاه خبری تحلیلی میهن تجارت (mihantejarat.com):

ایرنا: اداره موشکی کره شمالی در بیانیه ای از اولین شلیک آزمایشی نوع جدید موشک کروز استراتژیک «بولهواسال-3-31» این کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری رسمی کره شمالی، بر اساس بیانیه رجیستری موشکی پیونگ یانگ، این موشک کروز استراتژیک همچنان در حال انجام تحقیقات و آزمایش است.

در بیانیه دفتر موشکی کره شمالی با تاکید بر اینکه پرتاب این موشک هیچ گونه تهدید امنیتی برای کشور همسایه (کره جنوبی) ایجاد نکرده است، افزود: پرتاب این موشک نیز تاثیر منفی بر وضعیت امنیتی کره ای ها نداشته است. شبه جزیره و منطقه

در ادامه این بیانیه آمده است: شلیک آزمایشی تسلیحات در دست توسعه و تحقیق، فرآیندی دائمی و تکرار شونده در فرآیند تولید و توسعه سلاح های جدید است و در راستای وظایف منظم و اجباری سازمان انجام می شود. این اداره کل و موسسات تحقیقات علمی دفاع ملی وابسته به این اداره. خواهد بود

رئیس ستاد مشترک ارتش کره جنوبی صبح امروز (پنجشنبه) اعلام کرد که کره شمالی روز گذشته (چهارشنبه) حوالی ساعت 7 صبح (به وقت محلی) چندین موشک کروز به سمت دریای زرد شلیک کرد.

این پرتاب ها چند روز پس از آن صورت می گیرد که پیونگ یانگ اعلام کرد یک سیستم تسلیحات هسته ای زیر آب را در پاسخ به تمرینات نظامی مشترک ایالات متحده، کره جنوبی و ژاپن آزمایش کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *