هوای ۳ کلانشهر در کشور بر مدار نارنجی ثبت شد/تنفس پاک‌ترین هوا در شهر ارومیه

هوای ۳ کلانشهر در کشور بر مدار نارنجی ثبت شد/تنفس پاک‌ترین هوا در شهر ارومیه

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت، اگر نگاهی به گذشته و امروز – پنجشنبه پنجم بهمن – بیندازیم، سطح و شدت آلودگی هوا را که آسمان شهرهای مختلف را فرا گرفته است، احساس می کنیم. از این رو خبرگزاری به گزارش میهن تجارت به مقایسه شاخص کیفیت هوا در شهرهای مختلف پرداخته است. بنابراین بر اساس سامانه آنلاین کنترل کیفیت هوای سازمان حفاظت محیط زیست، امروز هیچ یک از شهرها در وضعیت خطرناک (قهوه ای) یا بسیار ناسالم (بنفش) قرار ندارند.

بر این اساس امروز دستگاه سنجش کیفیت هوا در شهرهای بزرگ کشور در وضعیت ناسالم برای عموم مردم قرار ندارد (قرمز) اما روز گذشته چهارم بهمن ماه شهر کرمان در وضعیت ناسالم (قرمز) قرار داشت. با شاخص 155

در این راستا سنجش کیفیت هوا در کلانشهرهای مشهد با شاخص 134، اهواز با شاخص 113 و کرمان با شاخص 124 در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس (نارنجی) قرار دارند، به طوری که در روز گذشته شهرهای کرج و مشهد ناسالم (نارنجی) بودند. ثبت شدند

به این ترتیب دستگاه سنجش کیفیت هوای امروز در کلانشهر اصفهان با شاخص 92، کرج با شاخص 81، بوشهر با شاخص 61، تهران با شاخص 87، شهرکرد با شاخص 68، بیرجند دارای شاخص شاخص 70، سمنان با شاخص 67، زاهدان با شاخص 58، شیراز با شاخص 65، قزوین با شاخص 52، قم با شاخص 82، کرمانشاه با شاخص 57، خرم آباد با شاخص شاخص ۷۷، اراک با شاخص ۸۴ و یزد با شاخص ۶۲ در هوای سالم (زرد) قرار دارند.

لازم به یادآوری است طی روز گذشته سوم بهمن ماه، ایستگاه های سنجش کیفیت هوا در شهرهای اصفهان، ایلام، بوشهر، تهران، بیرجند، بجنورد، اهواز، سمنان، زاهدان، شیراز، قزوین، قم، خرم آباد، اراک ، همدان و یزد هوای سالم (زرد) ثبت شد.

بر این اساس امروز ایستگاه های سنجش کیفیت هوای کلانشهرهای تبریز با شاخص 25، ارومیه با شاخص 4، ایلام با شاخص 29، بجنورد با شاخص 19، زنجان با شاخص 20، سنندج با شاخص با شاخص 11 و همدان با شاخص 15 در وضعیت پاک (سبز) قرار دارند. واقع شده است اما روز گذشته چهار ریزش بهمن در شهرهای تبریز، ارومیه، شهرکرد، زنجان، سنندج و کرمانشاه رخ داد.

لازم است بدانید وضعیت کیفی هوای امروز در کلانشهرهای اردبیل، یاسوج، گرگان، رشت، ساری و بندرعباس ثبت نشد، این در حالی است که دیروز شهرهای اردبیل، یاسوج، گرگان، رشت، ساری و بندرعباس بدون ثبت بودند. داده ها.

در نهایت بر اساس اطلاعات موجود سامانه آنلاین کنترل کیفیت هوای سازمان حفاظت محیط زیست و مقایسه شاخص کیفیت هوا، امروز هیچ یک از کلانشهرها در رنگ های خطرناک (قهوه ای)، بسیار ناسالم (بنفش) و ناسالم (قرمز) ثبت نشد. ) شرایط، اما سه شهر ناسالم (نارنجی)، تعداد 15 کلانشهر سالم (زرد)، هفت شهر پاک (سبز) و شش کلانشهر بدون داده ثبت شد، به طوری که دیروز یک شهر ناسالم برای عموم (قرمز)، دو شهر ناسالم. کلانشهرها (نارنجی)، 16 شهر سالم (زرد)، شش کلانشهر پاک (سبز)، شش شهر بدون داده گنجانده شدند.

شاخص کیفیت هوا از 0 تا 50 هوای پاک (سبز)، 51 تا 100 هوای سالم (زرد)، 101 تا 150 ناسالم برای گروه های حساس (نارنجی)، 151 تا 200 ناسالم برای عموم (قرمز)، 201 تا 300 بسیار ناسالم ( بنفش) و 301 تا 500 بسیار خطرناک است (قهوه ای).

منبع : به گزارش میهن تجارت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *