۱۰۰ قاچاقچی چوب و زغال در اصفهان دستگیر شدند

سرهنگ علیرضا طاهری در گفت و گو با خبرنگار به گزارش میهن تجارت با اشاره به اینکه طی 9 ماهه امسال بیش از 84 تن چوب بلوط و زغال قاچاق در استان کشف و ضبط شد. و 455 کیلوگرم زغال سنگ از بازرگانان طبیعی کشف و ضبط شد.

وی مسیرهای اصلی قاچاق چوب بلوط از استان های مناطق زاگرس نشین به ویژه کهگیلویه، بویار احمد، چهارمحال و بختیاری به سمت اصفهان را شناسایی کرد و افزود: در یک سال اخیر جرایم بسیار سنگینی برای سوداگران طبیعی و با جدیت در نظر گرفته شده است. اقدام یگان حفاظت منابع طبیعی استان و مراجع قضایی، قاچاق چوب در استان رو به کاهش است.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان با بیان اینکه طی 9 ماهه امسال 84 فقره پرونده به ویژه قطع درختان و قاچاق چوب و زغال در استان تشکیل شده است، اظهار کرد: در این مدت 84 فقره پرونده به ویژه قطع درختان و قاچاق چوب و زغال در استان تشکیل شده است. مراجع قضایی و مجازات معرفی شدند.

وی با بیان اینکه قاچاق چوب زخم عمیقی بر جنگل های زاگرس است، گفت: نقش درخت جنگلی بلوط که زیستگاه آن در مناطق کوهستانی زاگرس است در مبارزه با آلودگی های زیست محیطی، کنترل گرد و غبار، فرسایش خاک، ترسیب کربن، آب. حفظ و تولید اکسیژن مهم است. حیاتی است. جدا از درختان بلوط که توسط سودجویان در استان های منطقه زاگرس قطع و قاچاق می شود، مناطق کوهستانی استان همچنان مورد هجوم سودجویان است.

سرهنگ طاهری ادامه داد: با گشت و پایش مناطق از عرصه های طبیعی حفاظت می کنند به طوری که در نیمه نخست امسال قاچاق درختان بلوط و بلوط در کوره های تولید زغال سنگ های خمینی شهر، فلورجان، اصفهان و نجف آباد توسط ماموران پلیس آگاهی کشف شد. نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی و ثبت شد.

وی افزود: بازدید از کارگاه های تولید زغال و کنترل خودروها از جمله اقدامات یگان حفاظت منابع طبیعی استان برای جلوگیری از قاچاق چوب است. همچنین همکاری بسیار خوب نیروی انتظامی و دستگاه قضایی در این امر موثر بوده است.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان با بیان اینکه در یک سال گذشته بیش از 130 تن چوب قاچاق از درختان جنگلی بلوط در استان اصفهان کشف و ضبط شده است، تصریح کرد: قاچاق چوب در استان باعث شده است. در چهار سال گذشته به 1400 تن رسیده است. بوده است، زیرا در این سال ها با افزایش قیمت این محصول، طمع بسیاری از سودجویان نیز افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه حجم کشفیات قاچاق چوب و زغال چوب در مقایسه با استان های دیگر قابل توجه و بیشتر است، گفت: با توجه به اینکه استان های دارای جنگل های زاگرس نشین در مجاورت اصفهان قرار دارند، حمل و نقل محموله های قاچاق از این منطقه صورت می گیرد، بنابراین به حفاظت از منابع طبیعی است که طبق وظیفه قانونی خود با متخلفان محیط زیست برخورد جدی تری داریم.

سرهنگ طاهری خاطرنشان کرد: از شهروندان تقاضا داریم با توجه به اهمیت و ارزش منابع طبیعی به عنوان یاوران طبیعت در صورت مشاهده هرگونه تخلف در تصرفات، قطع درختان و حمل چوب و چرای غیرمجاز دام با شماره تلفن 1504 تماس بگیرند تا از وقوع آن جلوگیری شود. از جنایت عمل.

منبع : به گزارش میهن تجارت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *