1. صفحه اصلی
  2. »
  3. صنعت و تجارت
  4. »
  5. ماجرای اجاره خانه های ساعتی در…

ماجرای اجاره خانه های ساعتی در تهران

ایلانا: داود بیگی نژاد نسبت به رواج اجاره خانه های ساعتی در سایت های معروف اینترنتی هشدار داد و گفت: این تخلف آشکار خطری جدی برای همسایگان این واحدها بوده و عواقب سنگینی در پی دارد.

وی با تاکید بر اینکه اجاره ساعتی و روزانه خانه ممنوع است و تخلف است، تصریح کرد: مشاوران املاک این اجاره ها را انجام نمی دهند و اساسا غیرقانونی است و برای اجاره ساعتی اصلا تعریفی وجود ندارد اما در مورد خانه روزانه. اجاره، فقط خانه هایی برای اجاره روزانه مجاز است. تحت نظارت قوانین هتلداری و بوم گردی بوده و دارای شرایط استاندارد تعریف شده در آن شعبه می باشند.

نایب رئیس اتحادیه مشاوران املاک ادامه داد: این اقدام که به صورت علنی و گسترده در سایت ها و بسترهای اینترنتی به ویژه سایت معروف انجام می شود امنیت ملی را به خطر می اندازد و بارها نسبت به این تخلف خطرناک هشدار داده ایم.

بیگی نژاد اضافه کرد: گمان می رود برخی نهادهای نظارتی از این تخلف آشکار خطرناک در این سایت که افراد زیادی برای انواع تراکنش ها به آن مراجعه می کنند اطلاعی ندارند. موضوع خطرناک بودن این تخلف این است که همسایه ها به طور مستمر نمی دانند کدام افراد به چه منظوری در یک ساختمان تردد می کنند و همسایه ها در خطر هستند.

وی با بیان اینکه در خصوص این تخلف باید با این سایت متخلف که مرجع تجارت و معاملات عمومی است برخورد جدی شود و نسبت به حذف این آگهی اقدام شود، اظهار داشت: در صورت این نوع آگهی های اجاره روزانه واحدهای مسکونی و … اگر نهادینه شود، برخورد و جمع آوری این آشفتگی برای نهادهای متولی بسیار سخت می شود.

نایب رئیس اتحادیه مشاوران املاک با بیان اینکه با شبکه ای مواجه هستیم که واحدها را به صورت ساعتی و روزانه اجاره می دهند، گفت: این سایت ها اکوسیستم بازار مسکن را مختل کرده اند اما علاوه بر این، این اقدام و تخلف است. تهدیدی جدی برای ساکنان آن واحد محسوب می شود. .

بیگی نژاد در مورد اینکه کدام مناطق بیشتر تحت تاثیر این موارد غیرعادی هستند، ادامه داد: در هر منطقه از تهران و در هر بافتی شاهد این تبلیغات هستیم، اما به دلیل تراکم بالای جمعیت در برج ها، این آگهی ها بیشتر برای اجاره برج ها است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *