1. صفحه اصلی
  2. »
  3. اقتصاد کلان
  4. »
  5. رهبر انصارالله: آمریکا عامل تداوم جنایت…

رهبر انصارالله: آمریکا عامل تداوم جنایت صهیونیست‌ها است/ نبرد ما ادامه دارد

پایگاه خبری تحلیلی میهن تجارت (mihantejarat.com):

ایسنا: رهبر انصارالله یمن گفت: آمریکایی ها مسئول ادامه جنایات صهیونیست ها و ناکامی بین المللی در برقراری آتش بس در غزه هستند.

عبدالملک الحوثی، رهبر انصارالله یمن گفت: آمریکایی ها مستقیماً به گرسنگی دادن به مردم فلسطین کمک می کنند تا آنها از گرسنگی بمیرند، نه فقط با بمب هایی که برای کشتن آنها تهیه می کنند. آمریکا افسران خود را برای مشارکت در مدیریت جنایات صهیونیست ها علیه مردم غزه اعزام می کند. در واقع آمریکایی ها عامل ادامه جنایت صهیونیست ها و شکست بین المللی هستند. رژیم صهیونیستی با حمایت و مشارکت آمریکا دست به نسل کشی زده است.

وی تاکید کرد: آمریکایی ها در حالی که برای رساندن کمک به اسرائیلی ها تلاش می کنند مانع از رسیدن غذا و دارو به غزه می شوند. آمریکایی ها اصرار دارند که هیچ جریانی از کمک ها و نیازهای ضروری بشردوستانه به مردم فلسطین در غزه وجود ندارد. آمریکایی ها اصرار دارند که غزه در محاصره کامل باقی بماند و گذرگاه رفح در بیشتر مواقع بسته بماند. دلیل اصلی تداوم جنایات صهیونیست ها موضع آمریکاست. از سوی دیگر شاهد ثبات و رشادت های کم نظیر مقاومت و مردم فلسطین در نوار غزه هستیم. در طول تاریخ درگیری اعراب و اسرائیل، هیچ ارتش یا همه ارتش های عربی با هم نتوانسته اند به اندازه مجاهدین در نوار غزه پایدار باشند.

رهبران ثارالله یمن تاکید کردند: عبارات منتشر شده در بیانیه های سازمان های بین المللی توصیف واقعی آنچه در غزه می گذرد نیست. همه سازمان‌های بین‌المللی ناظر هستند که در سرزمین فلسطین در غزه چه می‌گذرد، اما موضع عملی کجاست؟ هر گاه دشمن نتواند به اهداف اعلام شده خود دست یابد، مرتکب جنایات وحشتناکی می شود. هزاران نظامی رژیم صهیونیستی در نوار غزه کشته و زخمی شده اند و صهیونیست ها نتوانسته اند مسئله فلسطین را از بین ببرند. صهیونیست ها خسارات مالی و اقتصادی زیادی متحمل شده اند. دشمن صهیونیستی در اهداف اعلام شده خود یعنی تعرض به نوار غزه و درهم شکستن روحیه مردم و مقاومت شکست خورده است.

وی تصریح کرد: ملت اسلامی ما در برابر ظلم و تجاوزات آمریکا مسئولیت بزرگی دارد که از مردم مظلوم فلسطین حمایت کند. آمریکایی ها با گسترش درگیری ها و اوضاع متشنج منطقه مشکلی ندارند. آمریکایی ها نه به خطر کشتیرانی بین المللی و تبدیل دریای سرخ به میدان جنگ اهمیت می دهند و نه اینکه غذا و دارو به دست مردم غزه برسد. تشدید تنش آمریکا علیه کشورمان در سطح اقتصادی هزینه زیادی دارد و نتایج منفی در گسترش درگیری دارد. آمریکا از ارائه دارو و غذا به مردم غزه خودداری کرد و با وجود هزینه‌های تشدید تنش برای آنها، به تشدید تنش علیه کشورمان روی آورد.

الحوثی افزود: آمریکایی ها از ابتدای حوادث دریایی معادله عادلانه برای تحویل غذا و دارو به فلسطینی های غزه را نپذیرفتند. در مقابل ظلم و تجاوز آمریکا، ملت اسلامی ما مسئولیت بزرگی دارد که از مردم مظلوم فلسطین حمایت کند. ما از بیش از 200 پهپاد، 50 موشک در تمامی حملات دریای سرخ استفاده کرده ایم و نبرد ما تا رسیدن کمک ها و آتش بس در غزه ادامه دارد. کشور ما تا رسیدن غذا و دارو به تمامی ساکنان غزه و توقف جنایت صهیونیست ها به عملیات خود ادامه خواهد داد.

رهبر انصارالله گفت: پافشاری آمریکا بر حفاظت از جنایت صهیونیست ها و نپذیرفتن معادله بشردوستانه تأثیری بر موقعیت ما نخواهد داشت و هرگز ما را مجبور به عقب نشینی نخواهد کرد. نبرد ما ادامه دارد و کاملاً به نبرد غزه متصل است. آمریکایی ها به دنبال فریب آشکار هستند. آمریکایی ها تلاش می کنند تجاوزات خود به کشورمان و حمایت از جنایت صهیونیست ها را حفاظت از ناوبری بین المللی توصیف کنند. آمریکایی ها قصد دارند با فریب آشکار دیگران را در حفاظت از جنایات صهیونیست ها دخالت دهند.

وی افزود: از ابتدای عملیات ما در دریای سرخ تاکنون 4874 کشتی تجاری عبور کرده اند که این رقم بسیار بزرگ است و آنچه آمریکایی ها و انگلیسی ها انجام می دهند تهدیدی برای کشتیرانی بین المللی و نقض حاکمیت کشتی ها است. کشورهای مشرف به دریای سرخ.” ما به مردم اروپا توصیه می کنیم که مراقب دخالت آمریکا در دولت های خود و بهره برداری از پول آنها باشند.

رهبران ثارالله تصریح کردند: ما آشکارا کشتی‌های مرتبط با «اسرائیل» را با هدف رساندن آذوقه به مردم فلسطین هدف قرار می‌دهیم. تشدید تنش بین آمریکا و انگلیس هر چه باشد، نتایج آن عکس خواهد بود و تاثیری در تصمیم و موضع ما نخواهد داشت. ما مشغول کار مقدسی هستیم که آن را جزء جهاد خود در راه خدا می دانیم و تأثیری بر توان نظامی ما نخواهد داشت، اما دائماً در حال توسعه آن هستیم. ما اقدامات احتیاطی را انجام می دهیم و در مواجهه با چالش های نظامی و رزمی تازه وارد نیستیم و در این زمینه مجرب هستیم. نتایج تهاجم از نظر هزینه، تنش در شرایط، گسترش درگیری و تهدید ناوبری دریایی برای دشمنان نامطلوب خواهد بود. از ابتدای حملات به کشور ما، ما آمریکایی ها و انگلیسی ها دچار مشکل بوده ایم.

وی تاکید کرد: هرچه تجاوزات به نوار غزه ادامه یابد، مسئولیت حرکت بیشتر و قوی‌تر بر دوش ملت اسلامی ما خواهد بود. هر چه اسرائیلی‌ها و آمریکایی‌ها بر ادامه جنایت پافشاری کنند، ما باید برای جلوگیری از آن پیگیرتر و مصمم‌تر باشیم. تظاهرات باید حتی در کشورهای غربی در اروپا، آمریکا و جاهای دیگر ادامه یابد. باید یک جنبش گسترده و فزاینده فشار برای توقف جنایت هولناک و شنیع علیه مردم فلسطین وجود داشته باشد. جنبش مردمی برای پایان دادن به تجاوز به غزه و پایان دادن به جنایت علیه مردم فلسطین بسیار مهم است. افرادی که از سرکوب شدید رژیم های خود رنج می برند می توانند در تحریم کالاهای آمریکایی و اسرائیلی فعال شوند.

رهبر انصارالله گفت: مردم یمن غزه را تنها نخواهند گذاشت و مردم با بی توجهی به آنچه اتفاق می افتد در خانه نخواهند ماند، اما مهاجرت دسته جمعی ادامه خواهد داشت. من خواستار تجمعات و اعتراضات مردمی فردا جمعه در میدان السبعین در مرکز شهر صنعا و سایر استان ها هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *