1. صفحه اصلی
  2. »
  3. سیاست
  4. »
  5. تأیید صلاحیت ۱۲ داوطلب مجلس خبرگان…

تأیید صلاحیت ۱۲ داوطلب مجلس خبرگان رهبری در استان اصفهان توسط شورای نگهبان

تأیید صلاحیت ۱۲ داوطلب مجلس خبرگان رهبری در استان اصفهان توسط شورای نگهبان

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت و به نقل از کمیته اطلاع رسانی انتخابات استان اصفهان، مهدی سلیمانی در خصوص نتایج بررسی صلاحیت نامزدهای ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری استان اصفهان گفت: به طور کلی در مهلت قانونی که از 14 لغایت 20 آبان ماه برای ثبت نام از داوطلبان تعیین شده بود 37 نفر به عنوان کاندیدای ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری در استان اصفهان ثبت نام کردند.

وی ادامه داد: شورای نگهبان ظرف 70 روز صلاحیت افراد را از طریق آزمون کتبی و شفاهی و طی مراحلی که در قانون مشخص شده بررسی کرد.

دبیر ستاد انتخابات استان اصفهان بیان کرد: در نهایت در استان اصفهان صلاحیت 12 نفر مورد تایید فقهای شورای نگهبان قرار گرفت و صلاحیت 17 نفر تایید نشد و تاکنون 8 نفر از ادامه تحصیل انصراف داده اند. در انتخابات مجلس خبرگان رهبری شرکت کنند.

سلیمانی افزود: از ششم تا هشتم بهمن ماه مهلت قانونی رد صلاحیت اعتراض افراد به شورای نگهبان تعیین شده است و پس از آن از نهم تا هجدهم بهمن ماه، فقهای شورای نگهبان بررسی خواهند کرد. اعتراض افرادی که رد صلاحیت شده اند و نتیجه نهایی 19 خواهد بود. در بهمن ماه اسامی تمامی داوطلبان تایید صلاحیت شده اعلام می شود.

وی خاطرنشان کرد: استان اصفهان در مجموع دارای 5 کرسی در مجلس خبرگان رهبری است و ستادهای حقوقی ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری از 25 بهمن تا 9 اسفندماه برگزار می شود.

منبع : به گزارش میهن تجارت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *