1. صفحه اصلی
  2. »
  3. جامعه
  4. »
  5. پیش‌بینی وزش باد شدید و خیزش…

پیش‌بینی وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک / بارش برف و باران ادامه دارد

صادق ضیائیان در گفت و گو با خبرنگار به گزارش میهن تجارت، با اشاره به آخرین وضعیت جوی کشور اظهار کرد: امروز در استان های خوزستان، ایلام، لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، کردستان، کرمانشاه، جنوب آذربایجان غربی، مرکزی. ، استان های شرق و شمال شرق. کشور، باران، برف و باد رخ خواهد داد.

وی افزود: روز شنبه بارش در غرب و زاگرس مرکزی شدت می یابد و نیمه غربی و نواحی جنوب و شمال شرق کشور را فرا می گیرد و روز یکشنبه در دامنه های زاگرس واقع در جنوب غرب، غرب بارندگی رخ می دهد. و شمال غرب کشور و سپس بارندگی به سواحل شرقی دریای خزر و کل نوار شرقی کشور کشیده می شود.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات جوی تصریح کرد: در روز دوشنبه در شمال آذربایجان شرقی، برخی مناطق اردبیل، سواحل دریای خزر، خراسان شمالی و خراسان شمالی بارش باران و روز سه شنبه نیز بارش باران پیش بینی می شود. در سواحل شمال غرب و غرب ادامه دارد.

ضیائیان ادامه داد: امروز در نیمه شمالی فارس، یزد، غرب و شمال کرمان، برخی نقاط سیستان و بلوچستان و روز شنبه علاوه بر این مناطق، در خراسان جنوبی نیز وزش باد شدید و در برخی از این مناطق پیش بینی می شود. در مناطق، گرد و غبار پیش بینی می شود.

وی افزود: امروز نواحی مرکزی و غربی خلیج فارس، خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان در روز شنبه و شرق خلیج فارس در روز یکشنبه مواج و دریای خزر پیش بینی می شود. یکشنبه و دوشنبه خشن باشد.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات جوی خاطرنشان کرد: وضعیت فعلی آسمان اصفهان نیمه ابری، بتدریج ابری و بارش باران، گاهی وزش باد و مه رقیق با حداکثر 12 و حداقل صفر است. درجه سانتیگراد و در روز جمعه، نیمه آسمان ابری در صبح مه آلود، به تدریج کاهش ابر و وزش باد شدید از بعدازظهر با حداکثر 17 و حداقل صفر درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

منبع : به گزارش میهن تجارت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *