1. صفحه اصلی
  2. »
  3. سیاست
  4. »
  5. دشمنان ایران به دنبال کاهش مشارکت…

دشمنان ایران به دنبال کاهش مشارکت در انتخابات هستند

دشمنان ایران به دنبال کاهش مشارکت در انتخابات هستند

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت، آیت الله سیدیوسف طباطبایی نژاد ظهر امروز جمعه ششم بهمن ماه در خطبه های نماز جمعه این هفته اصفهان فرمودند: امام علی (ع)آ) می گویند انسان با تقوا سه نشانه اخلاص در عمل دارد، دلبستگی به دنیا نداشتن و فرصت ها را غنیمت شمرد.

وی افزود: امام صادق(ع)آ) فرمودند مؤمن باید از راه حلال امرار معاش کند، اخلاق انسانی را رعایت کند و رنگ خدا بگیرد. همچنین تأکید شده است که مؤمن باید دارای حسن خلق باشد تا مؤمن کینه ورزد و از مال خود به نیازمندان ندهد، زیرا صدقه یکی از آموزه های اسلام است و خداوند بیش از هر خیری اجر دارد. اعمال

امام جمعه اصفهان تصریح کرد: یکی دیگر از ویژگی های مؤمن، آزار نرساندن به مردم است و باید همواره در پیشگاه خداوند از انجام گناهان پرهیز کند و در سود رساندن به مؤمنان بکوشد.

وی خاطرنشان کرد: امام علی (ع)آ) می گویند کمترین وظیفه مؤمن در برابر خداوند متعال این است که از نعمت خدا برای گناه کمک نگیرد. امیدوارم خداوند به ما توفیق تقوا را عنایت فرماید.

طباطبایی نژاد افزود: افتخار ما این است که شیعه حضرت علی (ع)آ) ما هستیم و باید به وظیفه خود عمل کنیم، شیعه کسی است که با حضرت علی (ع) باشد.آ) راهش را ادامه دهد امیرالمومنین(ع)آ) او شخصیتی است که حتی دشمنان او را به خاطر فضایلش می ستودند. امیدواریم خداوند ما را از شیعیان پاک حضرت علی قرار دهد.

امام جمعه اصفهان ادامه داد: دشمنان تمام تلاش خود را برای کاهش مشارکت در انتخابات به کار گرفته اند و به دنبال یأس و ناامیدی هستند. نه این نباید باعث کاهش مشارکت شود، امروز دشمنان ایران به دنبال کاهش مشارکت در انتخابات هستند.

وی تصریح کرد: قدرت یک حکومت مبتنی بر حمایت مردم است، بنابراین عدم مشارکت حتی به بهانه تنبلی اشتباه بزرگی است. اگر کسي در انتخابات شرکت نکند، التزام عملي به اسلام ندارد، پس وقتي همه بزرگان دعوت به شرکت در انتخابات مي کنند، اين گونه افراد را نبايد پذيرفت. متوجه شد؛ انتخاب نماینده بسیار مهم است و لازم است تحقیقات لازم برای انتخاب نماینده صالح، انقلابی و متدین صورت گیرد و امیدواریم شاهد انتخابات باشکوهی باشیم.

اطاعت از ولی امر مسلمین رمز پیروزی امت است

حجت السلام احمد سالک در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته شهر اصفهان ضمن گرامیداشت ایام شهادت حضرت زینب(س)س) وی بیان کرد: حضرت زینب(س)س) رسول نهضت عاشورا امام حسین(ع)آ) و انقلابی نو با رویکرد جهاد تبیین ساختند و به ما آموختند که چگونه در مقابل ظلم و استکبار ایستادگی کنیم و برای حفظ ولایت و ارزشها مقاومت کنیم.

وی افزود: حضرت زینب(س)س) در دیدار با فرزند پسر خیلی ها گفتند من جز زیبایی ندیدم، موضوعی که در جمله نهفته است، برخورد با خدا و دفاع از قرآن و ولایت است، این آموزش امروز برای ملت ایران لازم است، این جمله حضرت زینب(س)س) نشانه عمق ولایت، پذیرش شیعیان است، پس اطاعت از ولی امر مسلمین رمز پیروزی یک ملت است، این سخن حضرت زینب است.س) یعنی برخورد شجاعانه و مقتدرانه با دشمنان اسلام.

نماینده شورای اسلامی ایران اعلام کرد: عبارت ما نوشتیم. جمیلاحضرت زینب(س)س) یعنی حرکت در راه شهادت که چیزی جز سعادت در پی نخواهد داشت. امروز افتخار ملت ایران این است که شهدای زیادی تقدیم اسلام کردند. این جمله حضرت زینب(س)س) یعنی اقتدار و قدرتمند شدن در برابر دشمنان و امروز شاهد این اقتدار در برابر رژیم صهیونیستی هستیم.

سالک خاطرنشان کرد: حضرت زینب (س)س) در سخنان خود فرهنگ دشمن شناسی را به ما می آموزند و بر امید به عنایات الهی تاکید می کنند. امروز استکبار جهانی سعی دارد ملت ایران را ناامید کند، زیرا در ناامیدی، آگاهی و بصیرت کم می‌شود، اما ملت پشت سر حضرت زینب(س)س) او ایستاده است و به روزهای روشن امیدوار است.

او اضافه کرد: مطابق با بیان حضرت علیآ) دغدغه ها و سختی ها مانع حرکت عظیم نمی شود، می گویند وقتی سختی ها به آخر رسید، گشایش می آید، با شرکت در انتخابات می توانیم با انتخاب درست همه سختی ها را حل کنیم.

یکی از اعضای شورای اسلامی اعلام کرد: پیامبر اسلام (ص)پ) گفتند گروهی از مشرق قیام می کنند و این افراد زمینه حضور حضرت مهدی را فراهم می کنند.Aj) فراهم خواهد کرد، در دوازدهم و بیست ثانیه شرایط بهمن انقلاب مهدیAj) فراهم شد، مردم بصیر ایران در طول 45 سال در همه صحنه ها حضور داشتند و در مقابل دشمنان اسلام ایستادگی کردند.

منبع : به گزارش میهن تجارت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *