1. صفحه اصلی
  2. »
  3. فرهنگ و هنر
  4. »
  5. پیش بینی هالیوود ریپورتر برای اسکار؛…

پیش بینی هالیوود ریپورتر برای اسکار؛ رقابت «قاتلان» با «اوپنهایمر» و «بیچارگان»

بر اساس آخرین پیش بینی هالیوود ریپورتر برای نامزدی اسکار 2024، سه فیلم بیشترین نامزدی را در آخرین ایستگاه فصل جوایز دریافت خواهند کرد.

به گزارش ایسنا، نامزدهای جوایز اسکار نود و ششم این هفته در حالی معرفی می شوند که به گفته اسکات فاینبرگ، سردبیر جوایز سینمایی هالیوود ریپورتر، فیلم های «قاتلان ماه کامل»، «اپنهایمر» و «بیچارگان» نامزد خواهند شد. هر کدام در 12 دسته نامزد اسکار خواهد شد و “باربی” نیز 11 نامزدی دریافت خواهد کرد.

این پیش بینی بر اساس مصاحبه با رای دهندگان و دیگر صاحبان صنعت، تجزیه و تحلیل جوایز و کمپین های بازاریابی، نتایج مراسم پیش از اهدای جوایز اسکار و تاریخچه خود اسکار است.

بهترین فیلم

1. اوپنهایمر

2. باربی

3. قاتلان ماه کامل

4. فقرا

5. منطقه مورد علاقه

6. فقرا

7. پروفسور

8. زندگی های گذشته

9. آناتومی یک سقوط

10. داستان آمریکایی

بهترین کارگردان

1. کریستوفر نولان (اپنهایمر)

2. گرتا گرویگ (باربی)

3. مارتین اسکورسیزی (قاتلان ماه کامل)

4. الکساندر پین (بیچارگان)

5. جاناتان گلیزر (منطقه مورد علاقه)

بهترین بازیگر مرد

1. پل جیاماتی (بازماندگان)

2. کیلیان مورفی (اپنهایمر)

3. بردلی کوپر (پروفسور)

4. لئوناردو دی کاپریو (قاتلان ماه کامل)

5. کلمن دومینگو (راست)

بهترین بازیگر زن

1. اما استون (مردم فقیر)

2. لیلی گلدستون (قاتلان ماه کامل)

3. کری مولیگان (پروفسور)

4. مارگو رابی (باربی)

5. ساندرا هولر (آناتومی یک سقوط)

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد

1. رابرت داونی جونیور (اوپنهایمر)

2. رایان گاسلینگ (باربی)

3. رابرت دنیرو (قاتلان ماه کامل)

4. ویلم دافو (بیچارگان)

5. مارک روفالو (بیچارگان)

بهترین بازیگر نقش مکمل زن

1. دواین جوی راندولف (بازماندگان)

2. جودی فاستر (نیاد)

3. امیلی بلانت (اپنهایمر)

4. دانیل بروکس (رنگ بنفش)

5. ساندرا هولر (منطقه مورد علاقه)

بهترین فیلمنامه اقتباسی

1. اوپنهایمر (کریستوفر نولان)

2. باربی (نوآ بامباخ و گرتا گرویگ)

3. بدبختان (تونی مک نامارا)

4. منطقه مورد علاقه (جاناتان گلاسر)

5. داستان آمریکایی (کورد جفرسون)

بهترین فیلمنامه اورجینال

1. بازماندگان (دیوید همینگسون)

2. زندگی های گذشته (آهنگ سلین)

3. آناتومی یک سقوط (درمان آرتور هراری و جاستین)

4. استاد (بردلی کوپر و جاش سینگر)

5. نمکدان (رازیانه زمرد)

بهترین فیلم بین المللی

1. منطقه ترجیحی (بریتانیا)
2. انجمن برف (اسپانیا)

3. برگ های افتاده (فنلاند)

4. اتاق معلم (آلمان)

5. 20 روز در Mariupol (اوکراین)

بهترین فیلم مستند

1. سمفونی آمریکایی

2. هنوز: فیلم مایکل جی فاکس

3. فراتر از اتوپیا

4. 20 روز در ماریوپل

5. 32 صدا

بهترین انیمیشن بلند

1. Spider-Man: Into the Spider-Verse

2. پسر و شاه ماهی

3. نیمونا

4. عنصری

5. سوزوما

بهترین فیلمبرداری

1. اوپنهایمر (Huite van Huytma)

2. قاتلان ماه کامل (رودریگو پریتو)

3. بچارگان (رابی رایان)

4. پروفسور (متیو لیباتیک)

5. منطقه مورد علاقه (لوکاس زال)

بهترین طراحی لباس

1. باربی

2. فقرا

3. قاتلان ماه کامل

4. ناپلئون

5. پری دریایی کوچک

بهترین ویرایش

1. اوپنهایمر

2. فقرا

3. قاتلان ماه کامل

4. بازماندگان

5. منطقه مورد علاقه

بهترین آرایش

1. پروفسور

2. مردم فقیر

3. قاتلان ماه کامل

4. ناپلئون

5. اوپنهایمر

بهترین موسیقی متن

1. اوپنهایمر (لودویگ گورانسون)

2. قاتلان ماه کلاغ (رابی رابرتسون)

3. مردم فقیر (جرسکین فندریکس)

4. باربی (مارک رونسون و اندرو وایات)

5. منطقه مورد علاقه (میکا لوی)

بهترین طراحی تولید

1. باربی

2. اوپنهایمر

3. قاتلان ماه کامل

4. فقرا

5. منطقه مورد علاقه

بهترین جلوه های بصری

1. فقرا

2. Guardians of the Galaxy Part III

3. خالق

4. Mission: Impossible – Day of Death، قسمت 1

5. انجمن برف

بهترین انیمیشن کوتاه

1. استودیو روزی روزگاری

2. احضار وحشی

3. جنگ تمام شد!

4. حس نود و پنج

5. بوم

بهترین مستند کوتاه

1. الفبای تحریم کتب

2. اردوگاه شجاعت

3. رای قاطع

4. آخرین تعمیرگاه

5. واحه

بهترین فیلم کوتاه

1. داستان شگفت انگیز هنری شوگر

2. شکل عجیبی از زندگی

3. فروشگاه هدیه آن فرانک

4. زرد

5. پس از

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *