1. صفحه اصلی
  2. »
  3. سیاست
  4. »
  5. فجایع دهشتناک غزه چهره واقعی کشورهای…

فجایع دهشتناک غزه چهره واقعی کشورهای مدعی حقوق بشر را عیان کرد

فجایع دهشتناک غزه چهره واقعی کشورهای مدعی حقوق بشر را عیان کرد

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت و به نقل از سایت ریاست جمهوری، آیت الله سید ابراهیم رئیسی در گفتگوی تلفنی با آقای دکترسریال رامافوزارئیس جمهور آفریقای جنوبی با قدردانی از ابتکار و اقدام شجاعانه دولت آفریقای جنوبی در طرح شکایت از رژیم صهیونیستی در دادگاه کیفری بین المللی، تصریح کرد: رژیم صهیونیستی و حامیان آن قطعا به دنبال انحراف در رسیدگی به این پرونده هستند. . انتظار جامعه بشری و همه ملت ها از این دادگاه اجرای عدالت و صدور حکم محکومیت رژیم جنایتکار صهیونیستی است.

رئیسی از حمایت قاطع جمهوری اسلامی ایران از این اقدام شجاعانه آفریقای جنوبی خبر داد و افزود: این اقدام در دوره انفعال و انفعال سازمان های بین المللی نام شما جناب آقای است. رامافوزا در کنار نام نلسون ماندلا به عنوان یک شخصیت ضد نژادپرست و عدالت خواه در جهان اثباتش کن انجام خواهد داد.

رئیس جمهور همچنین با اشاره به اراده مقامات دو کشور برای ارتقای بیشتر روابط، بر استفاده از ظرفیت های مختلف دوجانبه برای گسترش همکاری ها در عرصه های مختلف سیاسی، اقتصادی و علمی و فناوری به سطوح بالاتر تاکید کرد.

«سریال رامافوزارئیس جمهور آفریقای جنوبی در این گفتگوی تلفنی با بیان اینکه جمهوری اسلامی در شرایط سخت همواره به عنوان یک دوست واقعی و قابل اعتماد در کنار مردم آفریقای جنوبی بوده است، گفت: مردم فلسطین خواهان احقاق حقوق خود هستند.

رئیس جمهور آفریقای جنوبی در ادامه مخالفت برخی از کشورهای حامی رژیم صهیونیستی را در اراده کشورش برای مبارزه با نسل کشی و جنایات رژیم صهیونیستی بی تاثیر دانست و افزود: این کشورها همواره رویکردی ریاکارانه و فریبکارانه در روابط بین الملل داشته اند. اما در فجایع وحشتناک غزه، چهره واقعی عزت هستند. روشن شده و ملت های جهان متوجه شده اند که برای جان انسان ها اهمیتی قائل نیستند.

وی همچنین با بیان اینکه دولت و مردم این کشور برای جمهوری اسلامی ایران احترام زیادی قائل هستند، تاریخ روابط دو کشور را سرشار از روابط و تعاملات خوب توصیف کرد و بر علاقه آفریقای جنوبی به ارتقای سطح روابط دوجانبه تاکید کرد. .

منبع : به گزارش میهن تجارت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *