1. صفحه اصلی
  2. »
  3. جامعه
  4. »
  5. کاهش دمای هوا تا ۶ درجه…

کاهش دمای هوا تا ۶ درجه در اصفهان/ کولاک برف و یخبندان استان را فرا می‌گیرد

لیلا امینی در گفت و گو با خبرنگار به گزارش میهن تجارت درباره پیش بینی هوای استان اصفهان گفت: بررسی نقشه های هواشناسی نشان دهنده فعالیت سامانه ناپایدار از امروز تا یکشنبه به وقت استان است.

وی افزود: بر این اساس فعالیت سامانه مذکور به صورت ابری، مه، کاهش دید، بارش باران و برف در مناطق غربی، جنوبی و سردسیر، گاهی وزش باد لحظه ای، احتمال کولاک موقت در ارتفاعات، یخبندان و لغزندگی برای امروز پیش بینی می شود. خواهد بود

رئیس اداره پیش بینی و مخاطرات جوی اداره کل هواشناسی استان ادامه داد: این سامانه با بارش برف و مه، کاهش دید و در برخی مناطق بارش پراکنده باران در مناطق غربی و جنوبی فعال می شود.

وی تصریح کرد: بر این اساس اخطار نارنجی شماره 26 برای مناطق غرب و جنوب و اخطار زرد شماره 67 برای تمامی مناطق استان اصفهان صادر شده است.

امینی درباره اخطار نارنجی و زرد با فعالیت سامانه ناپایدار از امروز تا پایان اوایل یکشنبه هشتم بهمن ماه در استان گفت: فعالیت این سامانه با بارش باران و برف، وزش باد نسبتا شدید، وزش تندباد لحظه ای و گرد و غبار محلی، آلودگی مه، کاهش دید و افت دما همراه است.

وی بیان کرد: در این مدت شهرهای فریدونشهراسلام آباد موگوی، بویین میاندشت، سمیرم، چادگان، خوانسار، گریستن (صاحبان) چترهاشاهین شهر و میمه دهقانان و اصفهان متاثر از فعالیت سامانه مذکور می باشد.

رئیس اداره پیش بینی و مخاطرات جوی اداره کل هواشناسی استان افزود: احتیاط در سفرهای بین شهری و استانی، پرهیز از فعالیت های کوه نوردی، اطمینان از استحکام سازه های موقت، انجام اقدامات لازم در صنعت کشاورزی، مدیریت عشایر. ، آماده سازی جاده لازم، مجهز به تجهیزات زمستانی. توصیه می شود به دلیل مه از سفرهای شبانه خودداری کنید، از سفرهای غیرضروری به استان چهارمحال و بختیاری خودداری کنید.

وی با بیان اینکه طی 24 ساعت آینده بیشینه دمای هوا در برخی مناطق استان چهار تا شش درجه کاهش می یابد، گفت: بیشینه دمای هوای کلانشهر اصفهان در گرم ترین ساعات امروز به هشت درجه سانتی گراد و کمینه دما خواهد رسید. فردا صبح به دو درجه سانتیگراد می رسد.

امینی خاطرنشان کرد: خوروبیابانک با دمای 13 درجه سانتیگراد، شاهین شهر و میمه با دمای 6- درجه سانتیگراد به ترتیب گرمترین و سردترین مناطق استان هستند.

منبع : به گزارش میهن تجارت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *